Iasule, mandra cetate (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

Adi, nu ne-ai mai spus cum a iesit dulceata de nuci. (Cred ca te-am vazut ieri, dar eram in masina. Undeva pe sararie, in dreptul Politiei Judetene. Tu erai? Avea Catalina o papusica in mana, nu?)


Hai, fetele, ce se mai aude de intalnire???

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"





Daa..noi eram.cautam o terasa unde sa bem un suc la aer..am vizitat cofetaria de langa Politie..Pana la urma am ajuns in capatul celalalt de oras,la Recital,unde am descoperit o terasa frumusica,cu loc de joaca(pacat ca topoganul era stricat..)cu casute si leagane(cam uzate si ele).Am baut cate un suc,ai mei au mancat desertul casei si respectiv clatite cu branza.
Deserturile n-au fost grozave,mai bun fac eu,insa eu n-am terasa unde sa le servesc...:)
Voi pe unde iesiti la terasa sa va racoriti?

Dulceata de nuci a fost pe jumatate fiasco..dupa ce m-am chinuit sa le curat..de am si acum degetele negre,si dupa ce am fiert la ele,am mancat o nuca si mi-am dat seama ca ..nu erau de facut dulceata.Partea din mijloc(cea care e lemnoasa intre mieji)este tare si amaruie.Cred ca erau cam trecute,cu toate ca erau destul de mici ca dimensiune.Asta e!
Am un borcanel din cea cu vechime la dispozitie ptr promisiune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Adi, deci cofetaria aia de pe colt nu e faina? ca se mai vb pe aici pe forum despre ea si despre laboratorul care face prajiturile. Eu, sincer, nu am gasit inca un loc unde sa mananc un desert buuun! Nici nu am umblat f mult, e drept. Asa ca pe unde merg, ca sa-mi satisfac pofta de dulce iau cate o baclava. Ca asta e asa dulce, ca nu-ti mai dai seama daca e buna sau nu. Insiropata sa fie. Asa ca, daca stiti vreu loc deosebit sau un fel anume de manacare (preferabil desert) bun, dati de stire, va rog.
Adi, nu cred ca exista dubii in privinta dulciurilor tale vs cele din oras. La cum arata!!!Cine sa se indoiasca de gustul lor!

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetelor,
Am vazut afise prin oras ca astzi s-a deschis cred deja...un fel de Mall pe Canta, langa magazinul PLUS. Parca se numeste ceva cu Axa Niciman si eu am chef sa merg. Oare e foarte aglomerat pt ca e prima zi? Ma intereseaza desigur locul de japoca si ce tine de copii, am inteles ca tot etajul doi e numai cu prod pt copii.
Va povestesc mai pe seara, ce si cum.
Inca o intrebare, aveti mai multe info referitoare la pensiile private obligatorii pt cei pana in 35 de ani?
Multumesc,
GAbriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Oana, am fost la cofe de langa pol.(cea de care povestea si Adriana) de doua ori. Am spus ca prima oara nu mi-am luat praji buna, s-a intamplat sa nu fie pe gustul meu si sa mai incerc. Una a fost bunicica(nu mai retin cum se numeste) dar restul nu m-au determiant sa mai merg a treia oara. Sotului nu i-au placut deloc. Peste o saptam. si ceva incercam la Tufli(langa palatul telefoanelor). Daca o sa gasesc ceva bun iti spun.
Gabriela: astept impresii de la noul Mall. Referitor la pensia rivata inca nu detin inf. suficente.
Adriana: poti face propia teresa, pe balcon. Cu praji tale nu mai ai nevoie de decor ambiant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Darria, am incercat la Tufli. Mi-a placut chiar Tufli, dar...nu e ceva special. Ma rog...e pe principiul "dulce sa nu-ti mai dai seama ce si cum". Eu as vrea ceva...altceva. Ceva deosebit.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Gata, am venit de la Axa Niciman...Mall si cum mai spun ei acolo.E parterul si doua etaje cu tot felul de chestii, florarie la intare, firma cu haine, camasi, ciorapi(si aici am vazut un stand f mare...de la Mondex cred, iar et 2 e numai cu prod pt copii: cofetarie, locul de joaca, magazinul Ritz-pitzi, inca vreo 3 magazinele cu hainute pt copii si cam atat. Mai tb sa se deschida inca vreo 2 standuri. Am stat mai mult sus la copii, am mancat o inghetata f buna (de pepene galben), am inteles ca mai devreme a fost si o trupa cu clovn care modeleaza baloane, face painting, etc...Maine la ora 11 parca este spectacol de teatru pt copii , iar ora la locul de joaca este 3 lei.
Pe ansamblu nu pot spune ca m-a impresionat...am avut senzatia ca-s tavanele jos, probabil din cauza ca la celelate Mall-uri e locul acela gol deasupra...nu stiu ce sa zic si care ar fi motivul.
Pupici si maia stept impresii de la cine merge.
Maine imi vine nepotul de la BT si mergem sigur sa vedem locul de joaca de langa Alila...o sa va spun si impresii de acolo.
Pupici si multa racoare,
GAbriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

gabriela Multumim pentru informatii. Eu cum nu prea mai am "puterea" sa ma deplasez consider binevenite informatiile de la tine. Astept cu interes si pareri despre celalalt loc. Si poate despre meniul de la Alila.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Darria
Peste o saptam. si ceva incercam la Tufli(langa palatul telefoanelor).


Negresit sa mergeti la Tuffli,is foarte bune prajiturile.
Eu trebuie sa mai gasesc si cofetaria din Pacurari,cea de care spunea Cristina.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Stie careva unde se afla restaurantul Mario in Copou?


Merci!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by GabrielaG

Fetelor,
Inca o intrebare, aveti mai multe info referitoare la pensiile private obligatorii pt cei pana in 35 de ani?



Eu am optat pentru Aviva.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput