FIV 124

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Aniast: La Multi Ani! Si multa,multa sanatate si fericire!

Dariela: ai scos nasucul????Nu mai sta pe ganduri, treci la actiune! Bebeii te asteapta!Eu iti tin pumnii stransi,stransi sa reusesti de data asta!

Rami:Mi-era dor de tine,nu mai stiam nimic de planurile tale!

Corinuk: si eu te sfatuiesc sa faci intai o monitorizare serioasa cu CSD(contact sexual dirijat),eventual o IA si abia apoi ( daca mai e cazul) sa treci la FIV.Tu ai sanse reale sa reusesti prin una din primele doua cai,asa ca nu cred ca are rost deocamdata sa apuci calea FIV-ului.Mai ai putintica rabdare,cum ti-a zis si dr.tau. Cat despre Ovamit sau Closti, eu chiar nu stiu sa-ti zic,pentru ca " lucrez" la alt nivel ( gonalF sau menogon)

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

ANDICUsa-ti traiasca PRINTUL FILIP!
Rami73la mie Monesnioru a fost tare la fel ca la tine, desi mergea pe urmele a ceea ce facusera altiii. Mi-a prezentat la fel mai multe variante, printre care si cea pe CM natural, dar asta se va stabili dupa AC.
Eu maine as fi a 37 zi si CM nimic. Nu stiu de unde aceasta dereglare caci la mine era la 25-27 maxim. Anyway, acum ovulez acei foliculi care au crescut mai lenes dar s-au dezvoltat saracutii si fara papa Menogon. Am un mucus de duminica incoace de l-am epuizat pe al meu.....Eu totusi cred ca se va intampla minunea, deci nu se stie de unde iese iepurele. Poate patesc la fel ca Cristal1995la care cresteau lent...Deci, macar exista.
Eu zic ca pt. noi cele cu raspuns slab, trebuie sa incercam orice varianta ni se propune, cel putin Mr. Big are mai multe carari si te-ai convins si tu ca si mine de altfel ca nu chiar totul e pe banda....Rami73
Bey, pe mine ma puneti absenta motivata caci vrea sotiorul sa ma descreereze si iesim din Bucuresti (daca om putea la inghesuiala o sa fie maine!) Deja ma indoiesc si de ce vreme o sa fie si sper sa nu ne ploua prea tare, la munte, ca mergem si cu cortul.
Deci, va pupez pe toate si maine sa ciociniti si pentru mine cu Aniast - LA MULTI ANI SANATOSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Anto, distractie placuta!
Kitta, vreme buna iti doresc si poate cine stie peste cativa ani ii povestesti copilului ca a fost conceput in cort

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Oana imi spui si mie te rog cum se ia tinctura de brinca ursului si de cretisoara?nu de alta,dar luni vine o vara de-a mea pe insula si as ruga-o sa-mi aduca si mie,pt ca aici nu se gasesc...cam de cite sticlute as avea nevoie pina in octombrie?
Antosit oare nu de la maca or fi intirzierile astea de cm?eu n-am mai luat deloc si mi-a venit destul de regulat...oricum ar fi,sa ai parte de o vacanta insorita
Aniast La Multi Ani cu sanatate, cu copii si cu dragoste
Corinuk bine ai venit printre noi...si cine stie...poate vine barza inainte sa te pregatesti de proceduri...ti-o doresc din tot sufletul
MRL,Ana_p,Felicia,Alina_Alexandra,Denisa73,Veret,Miha2004,Chiara,Valeria72



...pupicele tuturor

PS.stie careva ceva de Andrao si de Zoe?..oare ce trebuie trecut pe listuta?au ramas gravi?ce-i cu ele?

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by corinuk

Marrina da ai dreptate...dar dr.Cocei a fost plecata in concediu si exact atunci vroiam sa ma duc...a fost putina delasare din partea mea!Dar chiar acum voi da telefon sa merg la dansa cand se poate..si cred ca ar fii bine sa fac si putina stimulare nu?Ce ziceti?Ovamit sau Clostylbegit?
Am mai facut o IA cu dr.Moisa dar in februarie inainte sa ma operez!Mi-e frica iar de o nereusita

Eu cred ca cel mai bine vorbesti cu Cocei despre eventualitatea stimularii sau inseminare pe ciclu natural in luna in care ovulatia e pe partea cu trompa permeabila.
Nu-ti mai fie teama de nereusita! Crezi in sansa ta!

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!
marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

tuturor!

VERET bafta maxima la testul de azi!



Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

Buna dimineata!Nusy,Zouzounaki ,Marrina va multumesc din suflet ptr sfaturi!Mi-am facut programare pe 9.07 la dr.Cocei si sper sa luam impreuna ce mai buna solutie!M-am saturat de teste I si dupa atatia ani de incercari nu mai spera la II decat incercand pe calea FIV.
Vom vedea...eu voi fii aici printre voi ,traiesc langa voi reusitele II.Va pup dulce

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corinuk_dent/my photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alexandra spune:

Angelia, Zouzou, multumesc pentru incurajari.

Am si eu o intrebare pentru cele care ati trecut deja prin experienta FIV. Sunt in ziua 5 de la ET si in afara faptului ca sinii sunt un pic umflati, nu am nici un simptom. Mai mult decit atit, in zilele 2 si 3 sinii erau mult mai umflati decit sunt acum. Ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

alina_alexandra eu din cate am citit pot sa iti spun ca au fost reusite si cu si fara simptome;la fel si nereusite.E normal sa "cauti" in aceste zile simptome,stari diferite etc,te inteleg foarte bine,dar nu uita ca numai DD poate sa iti aduca ceea ce iti doresti.Bafta multa!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

corinuk bine ai venit si mult succes! Sunt convinsa ca impreuna cu dr Cocei veti gasi solutia cea mai buna
veret te asteptam cu vesti bune

Fetelor care va vedeti diseara la Pescarus: distractie placuta!

Adhnana 25 fix

Mergi la inceput