FIV 124

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

ANDICU felicitari!!!!!! nu-mi pot imagina fericirea pe care o simti fara sa mi se faca pielea gaina! Va doresc sa aveti o viata frumoasa si sa fiti sanatosi!
Bebe Filip bine ai venit! Sa fii sanatos si sa o faci fericita pe mami in fiecare zi!

Pussilica sa-ti traiasca Pussilicile! Ma bucur ca n-ai probleme cu colul!

Aniast la multi ani! Sa fii sanatoasa si tu si bebe Aniast! Abia astept sa te vad si pe tine mamaca cu bebele in brate! Sa ai o zi frumoasa! Ne vedem maine.


Shericutza ce mai faci? Da-mi un semn cand te pot suna.

Fetelor maine va fi o noua intalneala de FIV-oase, in Herastrau, la ora 18;00, pe terasa Pescarush, asa cum spunea si Cristal. Terasa este pe langa terasa Fitze, la ponton. Se ajunge si cu masina 301. Asteptam toate FIV-oasele.

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Andicu...felicitari ! Sa-ti traiasca bebelul si sa va aduca numai bucurii toata viata !
Pussi...e minunat ! 2 fetite ! Sa traiesti fericirea pe care o traieste acum si ANDICU !
Valeria...in ce zi a cm ai facut Diphereline ? Eu am facut unul de 3.75 in ziua 21 a cm, dupa 7 zile mi-a venit cm si m-a tinut mai mult decat de obicei si in cantitati mai mari...Despre efecte adverse- eu nu am avut , dar sunt fete care s-au plans de ele (LACHIONE de exemplu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Aurel-cris...ma bucur ca esti mai bine, trebuie sa ai grija acum de tine ! Te pup si-ti urez numai bine ptr tine si bebelul( ii) tau !
Apropo, nu cumva sunt 2 ? Ai fost la echo ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Intru si eu sa o felicit pe Andicu pentru baietel. Filip sa cresti mare, sanatos si frumos!! Andicu, cred ca esti implininta acum cand ti-ai vazut minunea si esti cea mai fericita mamica, asa iti doresc sa fi toata viata!

In rest va pup pe toate si va urmaresc din umbra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Carryam facut dipherelin 3.75 in ziua a doua a CM pt inhibare si in aceeasi zi pe seara gataaaaaaaa s-a terminat

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Rau e, frate, fara net, se schimba sistemul in zona de nord a capitalei, se trece pe fibra optica si numai probleme am cu accesul la gura asta de aer..... Dar mi-am luat laptopul in spinare si am plecat in cautarea unei guri de net, ca sa spun in gura mare ce nota mare am luat azi la examen......
In ziua 10, cand m-am dus ca aveam treaba sa-i puna fundita Alesiei, m-am intors acasa cu un endometru de 4,5 si niciun folicul de Doamne ajuta. E adevarat ca am mai patit la fel la alte 3 monitorizari, care au aratat foliculi mai din ziua 14, dar parca ma intorsasem acasa cu examenul picat, asa ma simteam vinereea trecuta.
Azi, ziua 14, am endometru de 11,5 (cum n-am avut de cand mama m-a facut si monitorul m-a monitorizat) si aveam un folicul pe stanga de 12 si unul pe dreapta de 15, adica de dimensiuni aproapiate, cum iarasi n-am mai avut. Mucusul incepe si el sa-si arate fata de preovulatie, ceea ce imi suna atat de bine......
Desigur ca Monseniorului ii tremura palma sa-i punctionam si se ne rugam sa fie solutia salvatoare, numa' ca "fetele" Cocei/Dascalescu sunt prinse cu Congresul fix acum.
El luna urmatoare ar vrea sa incercam sa facem o punctie pe natural, dar se pare ca pica fix in concediul meu, asa ca voi apela la un FIV natural in septembrie.
Asa ca Ramica tendinta e spre natural, iar eu, desi sunt din categoria cu multi foliculi si destul de apti, chiar apti la prindere, zic DA la FIV pe foliculi naturali.
In ceea ce priveste categoria A2 si A5 si eu sunt de parere ca e vorba de embrioni buni, categoria A, de 2 si 5 celule. Eu am avut A8, A7 si A5, adica embrioni de 8, 7 si 5 celule.
In ceea ce priveste endometrul baban de 11,5 mm cred ca tinctura de cretisoara si cea de branca ursului au facut "minunea" asta, ca e prima oara cand iau si uite ce surprize am. Ori poate fi urma de faptul ca sunt la numai 3 luni de la FIV si a mai ramas ceva din stimularile anterioare.
Eu vad ca la 3 luni sunt ceas in privinta CM-ului, functionez chiar mai bine decat inainte.

ANDICULE BUN VENIT INGERASULUI TAU IN LUMEA PAMANTEANA............
Pussica atunci cand ai plecat spre Seghed ti-am spus ca de la olimpiada asta sper sa te intorci victoriasa, tinand in mana CUPA CEA MARE. Dar vad ca ai nimerit o "cupa" incredibil de baftoasaaaaaa.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

ANDICULE FELICITARI din tot sufletul!Bebe Filip sa ai o viata frumoasa plina de noroc si impliniri si sa le aduci numai bucurii parintilor tai care s-au straduit atat de mult ca tu sa vii pe lume!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:

Buna dragele mele!

Valeria, eu am facut primul Dipherelin-ul a 2a zi de CM dupa care la fix 28 zile (am facut in toal 3 injectii). Primul CM oricum a fost mai neobisnuit (era si dupa laparoscopie) si a durat cam 3-4 zile, dupa care gata aprox. 4 luni si ceva pauza.

CM a venit fix la 70 zile de la ultima injectie, cred ca asa scrie si in prospect.
Eu nu am suferit ff tare dupa urma injectiilor. Ceva bufeuri, am luat vreo 3-4 kg pe care le-am dat jos in 2-3 sapt si in rest a fost ok.

Te pup, bafta si capul sus, tb sa reusim sa avem cel putin cate 2 bebei.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Mersic mult Miki sper sa fie ok
pe 9 merg sa-mi fac ceva teste si dupa incepem stimularea cu menogon 40 fiole pregnyl 5000 ui 2 fiole

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

felicit toate noastre si proaspata mamica si toate celelalte fete.
Ce mai stiti despre CELLU, nu am mai citit nimic de la ea, sper sa fie bine

Mergi la inceput