FIV 124

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_alexandra spune:

Andicu, sa fie sanatos BB si tu la fel si sa va bucurati impreuna toata viata!
Micky2007, Valeria, Rami multumesc pentru urari . Astept linistita sa vad care va fi rezultatul. Singurul simptom e ca sunt sinii mai umflati si durerosi, dar asta se intimpla si inainte de CM. Pina una alta ma enervez ca desi e aproape vacanta judecatoreasca eu nu pot sta linistita si trebuie sa muncesc .

Pup toate fetele.

A.A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athy spune:

felicitari andicu sa va traiasca feciorul sa fie sanatos sa creasca mare iar voi sa va bucurati de el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Andicu, felicitari mamico! BB Filip sa fie sanatos si norocos!
rami, din pacate nu stiu ce sa iti spun despre varianta propusa de prof. Mie mi s-a propus sa incerc FIv pe ciclul natural, adica sa fac stimulare la inceput fara inhibare urmand ca in momentul cand foliculii ajung la dimensiunea de 14 mm sa incep cu Cetrotide. La mine functioneaza combinatia gonal si menogon. Eu fara stimulare am avut mereu folicului mari si endometru mare, peste 11 dar mai mult ca sigur ca erau goi. Daca pui problema costurilor, eu cred ca nu vor fi mari. daca la punctie dintr-un folicul obti ovocit abia atunci incepi sa platesti, daca este gol mai mult ca sigur ca nu vei plati nimic. Eu la prima incercare, dupa punctia oarba mi-au fost dati banii inapoi, cei 1100 euroi, numai contravaloarea medicamentelor pt stimulare am suportat-o. oricum astept cu interes sa vad rezultatele dupa o astfel de varianta.
Pupici pt toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:


Fetelor azi dimineata am facut dipherelin-ul si acum pe seara constat ca s-a cam terminat CM.
Este oare normal??

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

colul meu e de 4.8 cm, inchis, deci scap de cerclaj...si am 2 fetite in burtica



PUSSI 15+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Pussisa fi sanatoasa, sa tii sarcina cu bine 9 luni si printesele tale sa-ti aduca numai bucurii
FERICITA MAMICA!!!!

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Valeria, imi pare rau dar nu stiu cum e la doza de 3,75 mg. Poate fetele care au facut-o stiu mai bine.
Pussi, pentru printese , si unul pentru mamica .
Eu vineri seara am intalnirea cu dr.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

alina_alexandra iti doresc din inima ca incertitudinea sa se transforme in ce mai dulce certitudine.Daca crezi cu adevarat ca ti se va implini visul DD te va ajuta , lasa clarvazatoarele ca am mai auzit eu de astea.O colega de a mea a patit la fel ca tine si acum are o fetita de toata frumusetea.Am fost nu de mult la o slujba a unui parinte deosebit care printre altele zicea ca dc noi nu credem cu adevarat in implinirea dorintei pe care o avem degeaba il rugam pe DD.
valeria multa bafta si sa fie cu noroc
zouzoule noi te iubim , cu capul sus inainte ca o sa fie bine,o sa zambeasca soarele si pe strada noastra
ANDICULE FELICITARI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelia spune:

Vin si eu cu FELICITARI un pic intarziate:
Medalina28, Aurel_cris, Adina1967, simonette sarcina usoara si la termen, sa va traiasca bebelynii, sa fie sanatosi si frumosi ca parintii lor!
...si cu regrete, sustinere si intelegere pentru Danyalo, ladyxe, Micky2007, babyf, medamaya1 DD are grija de noi toate si ne va darui si noua unul, doi, trei bebei cand va crede de cuviinta, nu dsperati! Capul sus, fruntea sus, incredere deplina. Intr-o zi va veni si ingerasul nostru mult asteptat.
pussi tocmai de felicitam pentru pereche. Felicitari, O sa-l astepte pe tati acasa 3 printese.
Relya, Alina_Alexandra multa bafta. Sa fie cu noroc.
denisa sa stii ca nici mie nu-mi psun nimic doctorii, nu am niciun fel de informatii sa pot posta si eu ca restul fetelor, dar rezultatul conteaza, si eu am incredere in doctorii de aici. Sa ai rabdare, stiu ca asteptarea e grea, o sa reusesti, de fapt nu prea ai incotro...fii optimista, rezultatul va fi...cu ochisori.
zouzoule de ce scrie pe prima pagina, in dreptul tau..mai incerci al 3-lea FIV si va fi si ultimul? Te dai batuta?

Nici eu nu stiu nimic de spalaturi inainte de ET. Eu am luat utrogest cate 6 /zi si-n ziua ET-ului. Dar nu m-ar mira sa fie alte proceduri.
Shery, Alesia ta o sa rada in hohote cand o sa vina pe lume, la cat esti de haioasa.
M Oana adevar graiesti fata draga.
antosit tu ce mai faci iubita? Si tu astepti CM? si eu sunt tot in Z 34 si inca mai astept...si nimic...
Se iau AC pana la urmatorul FIV? Mie nu mi-a prescris doctorita nimic. S-a cam dereglat. E normal, nu?

diana_d prin strainatate , cel putin la Berlin, nu ti se spune mai nimic. Eu una nu mi-am vazut niciodata dosarul, n-am stiut ce valori la analize am avut, daramite de nu stiu ce "lipici" care favorizeaza nidarea...
valeria72 bravo, singurica iti faci injectiile?
Fetelor, Puregonul si Olgalutranul fac minuni. Nu se gasesc in Romania, sau nu le recomanda doctorii? Foarte multe fete se plang de slabe rezultate cu Menogon. Si probabil de-aia va fi si retras de pe piata.
andicu Felicitaaaaaaaari!!!!!!!! Oh, Doamne, ce ma bucur! Chiar in timp ce va scriam, ma intrebam daca o fi nascut intre timp. Sa va bucurati de si impreuna cu bebe Filip, sa fiti sanatosi si fericiti.
Dariela Sa dea DD ca FIV 3 sa fie cu noroc.

pfiiiuuu, am recuperat! A fost foarte interesanta lectura si plina de surprize.
Pupici la toate fetele, fara exceptie!
Angi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alexandra spune:

Luck, ai dreptate. Daca nu crezi nici nu se intimpla. Eu nu am zis ca nu cred, doar ca nu ma atasez foarte tare de idee, ceea ce e bine. Daca vrea DD... eu am facut tot ce am stiut eu...Acum El hotaraste. Si eu am intilnit un preot deosebit la TG Mures si rugaciunile lui mi-au ajutat foarte mult. Poate e singurul om la care am vazut cum iti poti exprima iubirea fata de DD. Spunea ca la oameni exista imposibil, dar la DD nu.
Multumesc pentru incurajari si DD sa ne ajute pe toate!
Valeria, mie nu mi s-a oprit CM imediat, abia la a doua luna, dar dc ti s-a oprit de la prima luna e bine din cite stiu eu. Fiecare organism reactioneaza altfel. Nu-ti mai face griji, orice se poate intimpla cu tratamentul din pct de vedere al CM.

Mergi la inceput