FIV 124

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianni spune:

Anca si eu ti-amtrimit un p.mesaj.

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Diana, daca faci FIV-ul si nu faci pauza o luna intre AC si acesta eu zic ca le poti lua in calcul.
Eu am preferat sa se regleze CM sa-mi fac dozarile hormonale, dar se pare ca tot astept ca reglarea inca nu se produce.
Pe cand urmatorul FIV? Cu cine il faci?
Anto, ne luam de mana si . Mie mi-e frica ca sa nu-si fi facut aparitia chistuletele.
Valeria, sa fie intr-un ceas bun.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicia spune:

MRL se pare ca ne intalnim din nou, anul trecut amandoua am avut aceleasi probleme, foliculi fara ovocite, acum si eu fac tot protocol scurt dar tot pe schema cu diphereline si menogon, iar tratamentul il incep probabil cel mai tarziu pe 9 iulie, poate ne intalnim pe acolo la eco.
Si sper din tot sufletul sa fie cu noroc pentru ambele luna asta. Si am vazut ca si marrina o sa faca tot in aceeasi perioada.
m oana esti fantastica, si contagios de optimista. Ai dreptate in toate privintele in ceea ce priveste viata si ce trebuie sa facem ca sa ne simtim impliniti

pentru toate viitoarele mamici de pe acest dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_d spune:

Moniland,Fiv-ul il fac la Giulesti cu echipa dr. Dracea si Cocei.
Dr Dracea mi-a recomandat AC pt reglarea mai rapida a CM
si tot ea mi-a spu c-ar fi suficienta o pauza de 2 luni intre Fiv-uri.
Nu stiu sigur, probabil il voi faca la mijlocul lui septembrie
daca voi fi suficient de odihnita si nestresata.
Lucrez mult si nu mai imi pot lua concediu peste vara.

Mai am o intrebare.
Am auzit ca in strainatate se foloseste la ET
o substanta cu rol oarecum de "lipici"
care favorizeaza nidarea embrionilor in endometru
N-am apucat sa intreb la Giulesti,
stiti ceva concret, credeti ca si ei folosesc asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Felicia, o sa fim in focurile conceperii cam in aceeasi perioada. Iti trimit un PM.
Ancuta, daca sti ceva de programul dr. Cocei da-mi si mie un semnal ca deja vad linia de START si trebuie sa stiu daca o sa fie prin apropiere.
pupici pt toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Onuta multumesc mult pentru raspuns...LH-ul nu l-am repetat dupa fiv,dar am sa-l repet poate luna viitoare la urmatorul cm...
...vad ca s-a vorbit mult despre linistea interioara...tocmai era sa cad intr-o mare depresie(daca n-am cazut)dintr-o data m-am simtit complet nefericita...am discutat cu sotul tot ce ma framinta si apoi m-am luptat din rasputeri sa ies din faza asta...si uite ca am iesit si ma simt din nou happy ...poate starea asta sa fi fost provocata de cm,de cele 2 esecuri...cine stie...macar mi-a venit la 30 de zile,desi inainte de primul fiv venea ceas la 28...dupa primul fiv am fost f dereglata..venea aiurea ..treceau si 35 de zile...acum sint ok...am fost si la echo;toate bune si frumoase...si ce vad diferit de primul fiv...la primul m-am ingrasat ca un donats...acum am inceput sa slabesc pe zi ce trece..asa ca de saptamina viitoare pot sa ma duc linistita la plaja...in rest,nu am noutati...incerc doar de acum sa imi fac din nou viata frumoasa,fara obsesia unui bebe...si asa ma simt mult mai bine...va doresc o noapte frumoasa si racoroasa...
multi pupici tuturor

"A-I multumi lui Dumnezeu când vântul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi însa când este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page
www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by diana_d

Buna fetelor,

spuneti-mi va rog, din experienta voastra
- dozarile hormonale efectuate in Z 2-3 imediat
dupa terminarea tratamentui cu anticonceptionale
sunt Ok, sunt luate in considerare pt o noua schema de tratament
la un Fiv ulterior?
Sau e necesara o pauza sa zicem de o luna intre oprirea AC
si dozarile hormonale din Z2?

Mie Marinescu si Cocei mi-au zis sa fac dozarile hormonale inainte sa incep sa iau Marvelon. Cel mai bine e sa intrebi medicul cu care vei face FIV.

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!
marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Dragele mele, va pup si iar va sacai cu o intrebare.
Daca sun pe 10 iulie la cabinetul particular trebuie sa mentionez cuvantul magic FIV sau doar ca vreau o consultatie?
Va reamintesc ca eu vreau in faza asta doar o consultatie, o parere avizata si abia undeva in primavara (daca nu ma deturneaza dl prof) sa incerc FIV-ul.

Si daca fac hormonalele de ziua 2-3 in iulie, cele 6 luni (valabilitatea) se calculeaza pana la FIV sau pana la consultatie?

Doamne probabil ca am pus niste intrebari stupide. Asa de prost ma simt. dar asa de in ceata sunt.....

Va pup si va tin pumnii stransi.


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Luna trecuta am facut o inseminare nereusita cu dr. Bucur + Bechir si prin extrapolarea axiomei ‘schimbi locul, schimbi norocul’ vroiam sa incerc urmatoarea la dr. Cocei. Am inteles ca stiti voi programul din concediu. Spuneti-mi-l si mie, va rog. Multumesc si sa aveti o zi frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Gata azi am facut diphereline 3.75 mg si a fost ok acum astept sa vad daca o sa am ceva reactii adverse
Apropo a avut cineva simptome ciudate?
Moniland mersic de incurajari....sper sa ajungem cu toate la visul mult dorit

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput