Sportul pentru copii - ce fel si la ce varsta?

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Socrul meu a facut karate 18 ani de zile, are si 2 dani.Parerea lui este ca de la 6 ani trebuiesc dati copiii la karate,atunci inteleg ei ca este un sport de aparare si nu incep sa imparta picioare in stanga si-n dreapta. Eu as fi vrut sa imi dau baiatul de la 3-4 ani dar m-a luminat socrul.Deocamdata ne gandim sa il inscriem la inot.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anastefania spune:

Fetita mea are 2 ani si 8 luni , eu vreau sa o dau la inot si dansuri , daca poate sa imi zica si mie ce sali sunt in sectorul 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octopusu spune:

Citat:
citat din mesajul lui anastefania

Fetita mea are 2 ani si 8 luni , eu vreau sa o dau la inot si dansuri , daca poate sa imi zica si mie ce sali sunt in sectorul 2




Cu innotul este mai dificil, pentru ca nu prea sunt multe bazine in Bucuresti, dar in sectorul 2 aveti bazinul de la Lia Manoliu. Au si cursuri de initiere. Nu stiu exact de la ce varsta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Noi mergem la inot la Bery Fitness care este tot in sectorul 2. La antrenorul Cezar Badita de fapt, care isi tine lectiile de inot acolo. Super antrenor, il recomand din toata inima. Toti copiii ies fericiti de la ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michela09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui octopusu

Daca intereseaza pe cineva, ii pot da detalii despre cel mai apropiat club, in functie de zona unde locuieste!


Eu am o fetita de 6 ani si as dori sa o dau la dansuri sau balet .Te rog poti sa ma informezi despre cluburile din sectorul 5?

Mihaela


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octopusu spune:

Citat:
citat din mesajul lui octopusu

Tag-rugby se poate practica, atat de fete cat si de baieti incepand cu varsta de 6-7 ani in asociatii si cluburi sportive. De curand acest sport a fost introdus si in unele gradinite.



Eu vorbeam de acest sport ca pot da detalii despre cel mai apropiat club.
Desi mai am cunostinte si despre alte sporturi, despre balet chiar nu stiu nimic, imi pare rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Socrul meu a facut box de performanta, sotul gimnastica, sora atletism, eu inot....si cei mici fac de la 3 ani. Din toamna vreau sa le mai bag un sport.
Este nevoie de timp si vointa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamarutaduta spune:

Ce e sigur e ca practicarea unui sport este nu numai binevenita, ci chiar obligatorie! Din pacate nu pot spune ca excelez la acest capitol (nici pe departe), de aceea cred ca orice sport este bun, orice ii place copilului trebuie incurajat si practicat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Buna.
As vrea s-o duc pe fetita mea de 4,5 ani la dans/ balet si inot. Stie cineva vreun loc unde ar putea sa mearga (noi locuim in zona Nerva Traian)?
Va multumesc.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Revin si eu cu o intrebare. Exista mamici de copii care fac patinaj? Sunt fascinata de acest sport si as vrea sa stiu mai multe despre tot ce implica patinajul. Stiu ca este un sport complex, greu, riscant, ca la noi nu prea exista conditii de practicare la nivel de performanta din cauza lipsei unor patinoare ca lumea si a unei traditii in acest sport. Merita sa ne gandim la patinaj ca la un sport de performanta pentru copiii nostri?
Daca ati trait aceasta experienta sau o traiti alaturi de copiii vostri, va rugam sa ne impartasiti si noua impresii.

Mergi la inceput