Nastere la Elias

Nastere la Elias | Autor: voinea

Link direct la acest mesaj

Sunt o mamica si viitoare mamica in 30 saptamani care o sa nasca la Elias. As vrea sa fac rezervare pentru garsoniera, dar nu stiu exact cand o sa fie nasterea (cezariana, nasterea anterioara la 36 de sapt, sarcina destul de grea...). Ideea e ca nu stiu cum se face rezervarea, cu cat timp inainte, daca sa iau hainute pentru bebe, si ce mai trebuie sa fac.
Prima nastere a fost in spitalul din Alexandria, nu am avut voie decat cu pampi pentru bebe, trebuia sa ne schimbam in camasile lor cand mergeam la alaptat care erau ca vai mama lor, la fel si carpele alea in care infasau copii de am venit cu el acasa plin de piodermita.

Si deasemenea poate imi spune cineva care sunt "scorurile"

Multumesc anticipat

Mamica de Alex (4 ani) si graviduta de 27+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Salut! Si eu o sa nasc la Elias (sper, ca, daca ma apuca saptamana asta, va trebui sa merg in alta parte, ca e maternitatea inchisa). Desi nu stiu sa-ti raspund exact la intrebari, pot sa-ti spun ce am mai aflat si eu: sunt 2 tipuri de rezerve la Elias:
1. rezervele CMU care sunt 50 euro/noapte sau partament 100 euor/noapte, dar nu stiu cand trebuie sa-ti faci rezervarea. Mie fetele de la biroul de internari mi-au spus ca trebuie sa discut cu dr meu si el va face rezervarea, dar nu stiu daca e asa;
2. rezervele Eliasului, care nu costa nimic, dar pt care nici nu se fac rezervari inainte; daca ai noroc si sunt libere, asta e; daca nu, te "cazeaza" unde ai loc.
Eu imi iau hainute pt bebe, pt orice eventualitate, dar poate te lamureste vreo mamica. Sau astepti pana nasc eu si te anunt daca a fost nevoie.

Toate cele bune.

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Intrebare, la rezervele CMU are acces oricine, contracost ?

18s + Sophia 80%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Da, mihuta! Mergi la CMU din Clucerului si cere acolo detalii. Vezi ca CMU are si site. Garsonierele lor sunt super, eu am nascut in sist privat (fiind arondata la CMU) si am stat acolo de pe 30 mai 4 zile.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007) -poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

multumesc de raspuns, intre timp m-am hotarat sa nasc la Euroclinic.

18s + Sophia 80%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_ana spune:

Graviduta,

Poti sa imi raspunzi pe privat despre scorurile la Elias? sorry daca stresez?


36+

Mergi la inceput