Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu26 spune:

Ma gandesc ca simplul fapt ca inima era pe dreapta si tb semnalat si atunci ar fi monitorizat mai bine inimioara. Cu atat mai mult daca vedea malformatia era de semnalat si poate se gasea o solutie..era dreptul parintilor de a sti si de a lua o decizie indiferent care era ea.

Lulu si Alessia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

quote:
Originally posted by AnaBella

Dragele mele mamici,
Dar ce ar fi facut parintii daca ar fi stiut ? Eu la asta ma gandesc si ma apuca groaza ? Se putea face ceva constructiv ??? Daca da, inseamna ca e vina acestui doctor ca i-a rapit fetitei o mare sansa. Daca nu, nu stiu ce sa spun, poate e mai bine asa. Acum se vor face toate eforturile sa fie salvata, dar viata micutei e la urma urmai in mainile lui Dumnezeu, asa cum trebuie sa fie si cum sunt si vietile noastre. ...
Va rog sa imi raspundeti, as vrea sa stiu parerea voastra.
AnaBella
5+



Sa stii ca la acelasi lucru ma gandeam si eu... Ca poate e mai bine asa... ca i s-a dat o sansa SOSONICAI... Poate daca se stia de malformatie, astazi SOSONICA nu mai era pe aceasta lume... Poate ar fi fost mai putina suferinta pt. parinti... dar cu siguranta si MAI PUTINA FERICIRE ca aceea pe care sunt convinsa ca a resimtit--o KAY in ziua nasterii....

Sau... poate, de ce NU??? KAY ar fi decis s-o pastreze pe SOSONICA si atunci lunile de sarcina ar fi fost teribil de GRI... la gandul ca va da nastere unei fetite cu probleme, nestiind daca va supravietui sau nu.... sau ce va fi... Aceasta din urma alegere am luat-o si eu in urma cu cateva luni... 1/2 de an... cand 2 dr. la eco mi-au zis ca puiul meu are HIDROCEFALIE si Cleft partial de buza si palat (adik despicatura de buza si cerul gurii). Am continuat sa ma rog... dar numai ganduri negre si nu era zi in care sa NU plang si sa-mi doresc sa nu sufere puiul meu... Hotarasem sa-l tin... Asa a luat nastere o fiinta, o MINUNE pe care o iubesc pe zi ce trece mai mult si pt. care ii multumesc lui DUMNEZEU!
Orice copil este o minune!!! Si daca SOSONICA i-a fost data lui KAY, atunci e minunea ei de la D-zeu... Nu putem acum decat sa ne rugam ca D-zeu sa infaptuiasca o noua minune: S-o faca bine pe SOSONICA si sa-i redea SPERANTA lui KAY si zambetul pe buze...

Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Am vrut sa scriu inca de la inceput. Se acuza medicul ca nu a vazut malformatia. Si daca o vedea si ii spunea la ce bun? Ce era de facut? Un avort cel mult, era mai fericita asa??? Eu una preferam sa nu stiu , oricum nu as fi omorat copilul. Daca e sa moara sa moara, Dumnezeu stie, dar nu as fi facut-o eu cu mana mea. Poate mesajul e dur, dar asta e realitatea. Degeaba acuzam medicul.

Multa sanatate ii doresc si Dumnezeu sa aiba grija de micuta si de mamica !!

Sa facem ceva pentru Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu26 spune:

Ma gandesc ca poate daca a avut "inima" sa supravietzuiasca pana acum poate nasterea ei intr-un cadru mai decis si poate mai competent ar fi ajutat-o. Nu contest valoarea medicilor romani, sunt dintre cei mai buni in lume, dar parca prea sunt indecisi cand e vb sa faca ceva intr-o astfel de situatie.

Lulu si Alessia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Am atata necaz in suflet si sper sa nu supar pe nimeni... dar nu mi se pare corecta atitudinea de genul "degeaba acuzam medicul" si ca "daca stiau ce puteau sa faca".
Daca nu isi doreau sa stie nu ar fi facut ecografie de morfologie. Sunt milioane de femei care nu fac aceste ecografii. Ei au ales sa faca deci au dorit sa stie.
Daca Kay nu ar fi facut nici o ecografie oare care ar fi fost atitudinea voastra?

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Numai cand ma gandesc ca Sonia cantareste cat avea si Sebi meu la nastere...cat e de fragila...
Am urmarit subientul inca de la odisee...nu am cuvinte..
Kay suntem alaturi de tine si cu totii ne rugam pentru Sonia.
Sper sa existe o minune pentru ca micuta sa poata fi salvata.:(


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

sunt de acord cu eimotto, de ce mai facem ecografii3 si 4D ?ca sa nu stim daca sunt probleme?pina la urma de aia le facem ca sa putem lua noi decizia nu ei in locul nostru...

su da poate ar fi decis sa nasca in alta parte.

as vrea totusi numele ei complet de botez sa dau o slujba pentru ele

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

quote:
Originally posted by carrie

sunt de acord cu eimotto, de ce mai facem ecografii3 si 4D ?ca sa nu stim daca sunt probleme?pina la urma de aia le facem ca sa putem lua noi decizia ...
Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)



Ei bine, da... buna INTREBAREA: "de ce mai facem ecografii3 si 4D ?" De ce le mai facem daca NU sunt multi in stare sa interpreteze corect o ecografie, si daca vad anomalii atunci cand nu sunt, sau NU vad atunci cand sunt... La ce mi-au folosit mie ecografiile facute pana la 20 de sapt.... DOAR M-AU SPERIAT si m-au agitat si m-au facut sa sufar... Sau la ce i-au folosit lui KAY toate ecografiile facute???

Ii doresc tot binele din lume SOSONICEI si nu stiu de ce... dar sunt optimista si stiu sigur ca CINEVA acolo sus o iubeste pe SOSONICA... altfel nu i-ar fi dat ocazia sa vina pe aceasta lume... nu i-ar fi dat ocazia sa fie botezata... Nu i-ar fi dat ocazia sa fie iubita de atata lume...

Sosonica, ne rugam asa de multi pt. sanatatea ta...
Doamne asculta tu rugamintile indurerate ale unei mamici, asculta tu strigatul de durere al unei fetite, care in aceste clipe are nevoie de Tine! Si, Doamne, asculta-ne pe noi toti cei care ne strangem in numele Tau... in SPERANTA ca o vei lasa pe SOSONICA printre noi SANATOASA si la fel de VOIOASA ca mamik ei!


Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Fetelor, poate ca malformatia respectiva nu a fost vizibila ecografic. Nu avem de unde sa stim ca dr a vazut-o la eco si a ales sa nu spuna nimic. Sunt destule cazuri cand nu se vad la ecografie si nu spun de cazuri de la noi din tara. Eu inclin sa cred ca nu s-a vazut la ecografie. Chiar daca a fost 3D, 4D, asta nu inseamna ca se vede absolut tot.
Dumnezeu stie ce face, chiar daca noi nu Il intelegem intotdeauna.


Sim 29+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Nu am stare,tot intru aici in speranta ca voi citi vesti bune!Doamne ajuta sa fie asa.

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

poze


Mergi la inceput