Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 51

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Dandusa Doamne ajuta!

Maine pun si eu niste banuti in contul lui Kay....si sper sa faca lucrul aceste cati mai multi.....putin cate putin se aduna marea....



Eu
www.pufymic.info/thumbnails-37.html" target="_blank">Gandacii
Chestii

www.sonia.as.ro/" target="_blank">AJUTATI-O PE SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

kay, ma bucur enorm de vestile bune! bravo, mult curaj
cristina, mama oanei, bine ati venit, si ma bucur tare mult ca sinteti aici, chiar ma gindeam ca cineva din familie se poate sa ne tina la curent cu ce si cum si sa ne zica ce sa facem, mult curaj in incercarea asta a vietii
fetelor, sinteti minunate, este extraordinar ce faceti!fetele de la odisee care sinteti din Bucuresti poate mergeti in vizita la kay ca vad ca ii face bine

vreau si eu sa trimit bani din Canada, cum pot? as timite la didialex, dar nu stiu ce-i cu pliculetul ala, cum se face, daca cineva ma poate ajuta cu info, merci

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Draga mea Kay, sa iti mai spun ca m-a impresionat pana la lacrimi mesajul tau? Cred ca iti poti imagina. Cand povesteai cum suferea, era ca un deja-vu :-((Cu siguranta Mariuca mea draga se roaga acum pentru Sonia, pentru ca inimioara ei sa fie puternica si sa ramana langa tine, sanatoasa, pana la adanci batraneti. Uf, chiar m-ai emotionat, eu stiu ca tu n-ai timp de irosit si totusi ai gasit cateva minute pentru mine. Iti multumesc. Sa ii dea Dumnezeu sanatate micutei tale dragi! Am vrut sa iti scriu de vreo 2-3 zile si tot uit: mie mi s-a spus (la spital) ca e normal ca la varste atat de mici sa isi mai dea ochisorii peste cap (mai ales dupa ce se trezesc din somn), ca nu e neaparat ca au probleme neurologice. Pana la urma ce au zis doctorii despre evaluarea neurologica (ciudat ca pot face asa ceva, mie mi-au spus ca e prea devreme sa se pronunte la varste asa micute).

Ce mai face fetita noastra draga?

In alta ordine de idei, sunt chiar dezamagita: nici un raspuns nici referitor la pret, nici la fondul de ajutor. Nu stiu ce le ia asa mult, ca vad ca in alte parti dureaza mult mai putin. Am scris din nou persoanei de contact de la spital, intreband-o cat dureaza, pentru ca Sonia nu e in situatia de a astepta mult timp. Sper sa imi raspunda si sa am vesti.

A ramas ca se deschid si conturi de paypal. Nu?

Doamne ajuta!

www.sonia.as.ro" target="_blank">Sa ne rugam pentru Sonia si sa o ajutam!

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Fete dragi, am primit un email de la spital, din pacate nu cu raspunsul dorit. Persoana careia i s-a trimis emailul meu referitor la Sonia, care urma sa trimita cazul mai departe si sa obtina costurile (care inteleg acum ca este una si aceeasi persoana cu cea care urma sa imi dea detalii la fondul acela de ajutor) e in vacanta pana luni. Pe de alta parte, cea care mi-a scris imi spune ca sunt foarte multe cereri de la copii graav bolnavi de cancer, inima si alte asemenea si ca e posibil sa nu fie acceptat cazul. Si ca ne sfatuieste ca daca Sonia are nevoie urgent de ajutor sa cautam in tarile mai apropiate. :-(( In fine, m-am cam dezumflat, dar sa vedem ce mi se va spune luni. insa mie imi pare neseriozitate. Cand e vorba de un caz grav, tu trimiti emailul la o persoana care e in concediu??? Si daca nu era grav, de ce ai mai trimite cerere la ei? (Asta e programul lor international). Imi pare tare rau, dar ma bucur ca se contureaza alte solutii.
Dumnezeu sa o ajute pe Sonia!

www.sonia.as.ro" target="_blank">Sa ne rugam pentru Sonia si sa o ajutam!

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Of, Irinel.... Chestia asta suna cumva a relaxare totala. Cum poti fi asa?
Cat ai asteptat e-mailul lor? Eu azi am trimis mail la Birmingham,insa, deocamdata, nici un raspuns. Insa in Uk pana nu-i zgaltzai bine si nu te iei de ei, inseamna ca situatia nu e critica si ca se poate astepta. Maine dimineata ii sun si dau eu de ala/aia care poate sa-mi dea informatii. Abia astept sa ma intorc acasa, ca daca este necesar, ma duc acolo ,la ei, si jur ca nu plec de acolo pana nu vorbesc cu cineva de Sosonica.
Pana atunci, multa ,multa sanatate micutei,iar Oanei,multa putere si incredere ca va fi bine.
Milioane de pupici



Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Irinel,

Inteleg ca lista e f lunga pt fondul acela de ajutor, dar daca se plateste? Nu se pot trimite niste costuri estimative si daca ei pot sau nu pot sa trateze un bb cu problemele pe care le are Sonia?

Oricum mii de si de la mine pt tot efortul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Irinel, iarta-ma, cred ca nu m-am exprimat corect. Eu sunt un pic frustata cand vad relaxarea celor din spitale, si ma intreb de multe ori cum poate cineva sa fie asa,in conditiile in care e vorba de un copilas care are probleme atat de mari.....
Sa nu te superi, nu m-am referit la tine cand am zis de relaxare.
Mii de scuze, inca o data .

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Cristina, stai linistita si nu-ti cere scuze, si eu sunt socata de lipsa de interes din partea lor. Si chiar ma gandeam ce sa fac, ca nu-mi vine sa stau sa astept pana luni. Eu stiu nume de doctori de la cardiologie si as putea sa trimit un email, da nu stiu daca asta ajuta in vreun fel, ca ei nu cred ca ar putea sa imi dea estimari, cel mult sa se pronunte asupra tratamentului si operatiei. Chiar nu stiu ce sa fac. Crezi ca ar fi bine sa fac asta? Tu pe cine vrei sa suni maine?

Gudinde eu am cerut estimarea costurilor plus daca se poate aplica pentru fondul ala. Acum ma gandesc si eu ca poate era mai bine sa cer doar estimarea pentru inceput, ca poate erau mai receptivi. Dar ea cand mi-a raspuns nu s-a referit la ajutorul acela ci, pentru ca eu am insistat ca Sonia nu are timp de pierdut si am nevoie de un raspuns, mi-a spus ca e posibil sa nici nu fie acceptat cazul si daca e urgenta e bine sa cautam si in alta parte (ea n-a spus ca sigur nu e acceptat, a zis ca nu stie in ce stadiu e cererea mea, ca tanti cealalta e in concediu, deci inteleg ca n-a fost de la inceput).

www.sonia.as.ro" target="_blank">Sa ne rugam pentru Sonia si sa o ajutam!

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Am trimis inca un email, intreband daca pot contacta pe altcineva inainte de ziua de luni, ca sa ma ajute cu estimarea costurilor ca parintii sa stie macar cat au de strans daca ea nu s-ar califica pentru fondul ala. Nu stiu daca e bine ca am facut asta da si sa astept pana luni...

www.sonia.as.ro" target="_blank">Sa ne rugam pentru Sonia si sa o ajutam!

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:


Am plans in timp ce citeam prin ce suferinte a trecut micuta Sonia.
Cu aceasta ocazie mi-am amintit de chinurile prin care a trecut si puiutul meu,Stefanica.Groaznice suferinte,nu vreau sa-mi mai amintesc...
Dumnezeu sa o ocroteasca pe micuta Sonia si sa-i dea multa sanatate.Doamne ajuta!

Geta si Stefanica

http://www.sonia.as.ro ajutati-o pe Sonia!


http://craiustefan.3x.ro

Mergi la inceput