Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Draga Irinel,nu ma stresezi deloc...dar nu am vesti...Astept cu sufletul la gura!Kay nu raspunde la telefon...

Album foto | Slideshow
excursie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Doamne ajut-o!

Irinel,.Draga mea, ai incredere in Dumnezeu si vei vedea ca va fi si bine.Nici eu nu mai speram, si cand Ralucutza mea, ar fi implinit un an,am ramas insarcinata si acuma o am pe Diana care are 2,7 ani...am mai tot scris despre cum a venit Diana si la "Ei pot fi alaturi de noi".
Ai incredere in El.

http://community.webshots.com/user/tincadiana
http://new.photos.yahoo.com/tincadiana/album/576460762401607430
Mihaela si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

quote:
Originally posted by Irinel

Si eu am inteles ca Sonia e botezata si asta e tare bine pentru ea.

Marilena, sunt bine atat cat se poate, multumesc mult de intrebare. Nu cred ca voi mai fi vreodata completa, dar ma bucur de ce mi-a dat Dumnezeu. Imi doresc tare mult sa raman iar graviduta. Am inteles ca si tu ai avut probleme mari cu fetita. Ma bucur mult ca e bine acum.



http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria



Draga mea, sa te ajute Dumnezeu sa ramai insarcinata si sa nasti usor un prunc sanatos si voinic! Sa ai parte de acum incolo doar de fericire in familia si in casa ta, pentru ca ati suferit destul.
In legatura cu fetita mea, a fost in stare critica dupa nastere, dar, multumesc lui Dumnezeu, este sanatoasa si nu a ramas cu sechele (a facut pneumonie de aspiratie la ambii plamanei din cauza ca nu au aspirat-o corect, si a fost ventilata continuu multa vreme). S-a indurat Dumnezeu de noi, ca fara ea, muream.
Te pup.
Ochi verzi, cunosc si necazul tau, ma inclin in fata voastra pentru forta pe care ati avut-o in fata unei asemenea suferinte! Sunt putine femei atat de puternice.

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by dicirstea


Sa ma ierte Kay, dar eu nu pot sa ma rog la Dumnezeu sa o ia. Eu ma rog sa-i ierte pe parinti si sa ii dea putere Soniei sa-si revina. Durerea e mare pentru parinti si cei din jur, ea nu o sa stie nimic din ce trece acum. Stiu ca e sfasietor sa vezi o fetisoara asa mica si scumpa cum se chinuie, dar sunt prea incapatanata ca sa accept ca nu se maipoate face nimic.




Subscriu...!!!
Ba chiar ma enervez sa stau si sa astept...,sa las timpul asta pretios sa treaca fara ca eu sa nu fac nimic...Ma gindeam sa merg la spital ,sa vorbesc cu parintii Soniei...,sa ne dea voie sa facem cele necesare pentru stringerea de fonduri...,sa-i incurajez...,sa le spun cite sintem aici alaturi de ei...Ce parerea aveti?...as face bine?...Stiu ca lui Chris,nu-i prea raspunde,la telefon...si nu as vrea nici sa-i supar cu venirea mea acolo...,zau ca nu stiu cum sa fac...,daca mai vrea cineva sa ma ajute...,va rog...,haideti cu mine...
Sa va spun ce am aflat de curind...
Cautind pe net de problema Soniei...,am gasit pagina unei micute care a trecut prin aceiasi drama...,din pacate acea fetita nu mai este printre noi...,dar am luat legatutra cu tatal ei...si am cerut citeva informatii...,mi-a spus ca cel mai bucn lucru pe care l-au facut a fost acela de a crea o pagina de internet ,unde au descris povestea...De acolo s-au strins foarte multi bani...,au primit telefoane de la multe fundatii,etc...
Apoi mi-a marturisit ca ei au ajuns cu fetita in Munchen ,unde a fost operata...,stabilizata...,intoarsa acasa...cu bine...,dar din pacate ulterior s-a stins...,asta se intimpla acum 4 ani de zile...
Din cite am inteles eu,fetita avea 4 saptamini,cind a fost operata,in Munchen...
Toate astea au fost posibile datorita oamenilor din jur...,mi-a marturisit ca ei erau prea darimati sa se gindeasca ca mai exista o speranta...,in conditiile in care medicii din Sibiu,nu le acordau nici o sansa de supravietuire...
Au existat oameni in jurul lor...,care au facut totul pentru ei si pentru micuta...,fundatii care au sunat sa-i ajute chiar si dupa ce micuta s-a stins...Mi-a spus ca exista fundatii mari in Buc...,care ar putea s-o ajute pe Sonia...
Gasirea clinicii din Munchen a fost posibila datorita unui medic din Sibiu,care a contactat o fundatie din Munchen si care s-a ocupat de transportul si operatia micutei...
Deci,fetelor,posibilitati exista...,trebuie doar sa credem in ele si sa incercam...
Am multa putere in acest moment si simt ca pot face multe...,vreau sa fac ceva pentru Sonia...,dar nu stiu cu ce sa incep...,cred ca voi incepe cu o rugaciune

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Santem si noi alaturi de voi Sosonica si Kay ma rog la Dumnezeu sa va intareasca si sa va dea putere la amandoua si in special sa-i dea forta acestui suflet mic sa poata traii si sa-ti aduca numai fericire tie si sotului tau.Nu-ti pierde speranta Kay

Elena fericita Mamica a Alexandrei(2000)Giulia(2004)si Arthur 28-3-2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:



http://community.webshots.com/user/tincadiana
http://new.photos.yahoo.com/tincadiana/album/576460762401607430
Mihaela si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

DAndusa eu cred ca e o idee buna. Poate Oanei i-ar prinde bine si putin ajutor. Cred ca e epuizata si de oboseala. Daca cineva ar supraveghea-o pe Sonia sa doarma si ea putin, i-ar prinde bine. Si vorbele de incurajare de asemenea. Cred ca la fata locului se poate vedea daca are prea multa lume care vine si poate o oboseste, dar ma indoiesc. Eu am sentimentul ca ea lupta singura (alturi de sot probabil) cu boala, oboseala, disperarea...de-asta nici nu se mai simte in stare sa comunice ca inainte cu Chris.
Nici eu n-am trimis inca emailul la spitalul de aici, dar am zis ca poate e inca prematur, am asteptat. Nici nu stiu ce sa fac.

Chris, eu stiu ca tu daca afli ceva ne spui, de-aia ziceam ca te stresez degeaba cu intrebarile, dar tu esti o draguta. Multumesc.

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Cites cde multa vreme vreme povetsea din umbra si ma rog mereu sa ii fie bine Soniei. Ca si voi, nu cred ca merita cineva asa ceva. Dar ca si voi traiesc cu speranta ca totul se va sfarsi cu bine, intotdeauna exista o sansa, trebuie doar sa o vedem si sa profitam de ea.

In paralele ma gandesc la un nepotel ce-l am, in varsta acum de 10 luni, si care nu a trait acasa decat 1 sapt. Si el are complicatii la inima si va necesita operatie, a fost dependent de aparate, a facut stop cardiac si resuscitat de 2 ori, mai multe...Totusi, el creste, ia in greutate (mai putin decat cei sanatosi, dar ia!), se misca e vioi, are momente cand totul pare pierdut, insa si mai multe cand speranta revine. Se lupta de multa vreme cu infectii mai mult sau mai putin intraspitalicesti, e normal, insa simt ca exista o sansa si pentru el.

Sper din tot sufeltul ca aceasta suferinta sa nu fie decat un episod din viata plina a Soniei, atat de multa lume e cu gandul la ea! Sunt atat de multe lucruri frumoase de vazut incat merita sa traiasca! Doamne fa o minune


Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

fetelor,e micuta la mine in brate...scriu cu litere mici...kay e de acord sa va interesati in legatura cu diagnosticul soniei...il gasiti la ultima poatare...documente...va rog sa deschideti la umanitare...eu nu ma pricep...si poate ar fi bine si o pagina pe net...nu stiu cum,dar poate ca sunt fundatii si o pot ajuta pe sonia...va rog,daca va pricepeti...am acordul oanei

Album foto | Slideshow
excursie
Cand s-a nascut Daphne...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Chris,
ce bine...,ce ma bucur...,vom face tot ce putem pentru a o ajuta pe micuta Sosonica...
Irinel,
hai sa punem umarul la treaba...,trimite mailul spitalului de care vorbeai...Am sa merg cu siguranta la spital...,sper sa fie acolo unde banuiesc ...,ca nu stiu din nici o sursa sigura ca ar fi la IOMC...si pe bubulina mea nu prea pot sa o las,trebuie s-o iau cu mine...,rezolv eu cumva...,mersi de incurajari...
Nu mai ramine decit sa-l rugam pe bunul d-zeu sa ne deschida toate usile...si sa ne indrume spre locrile si oamenii care ne-ar putea ajuta...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput