Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Imi pare foarte rau pentru Kay si micuta Sonia! Ma bucur ca vestile sunt bune si incurajatoare! Ma rog ca Sonia sa fie bine si Kay sa aiba multa putere!
Nu stiu cum un dr. asa cunoscut nu a putut sa observe malformatia, sau poate nu s-a vazut decat tarziu si nu a vrut sa o sperie pe Kay..cine mai intelege?



Vine bebe
Burtik
Cristina 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Sigur ca sunt folositoare echografiile, unele. Fetitei mele i s-a descoperit inca din viata intrauterina o malformatie (suna urat) la un rinichi. Datorita acestei descoperiri i s-a facut la doua zile de viata un echo la rinichi si acum stim la ce ne putem astepta, este monitorizata lunar. Deci in cazul nostru a ajutat ca altfel nu se descoperea si ne trezeam poate cu un blocaj renal sau cu nenumrate infectii urinare fara sa stim de ce. In cazul lui Kai insa, nu stiu daca i-ar fi folosit sa stie in luna a 7-a ca fetita are ce are...Si nici mai devreme.. :(
Multa sanatate, sper din suflet sa fie bine! Doamne ajuta!!

Laura cu
LARA (10.05.04)& LOUISA(20.04.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Doamne ce ma bucur sa vad ca sunt si vesti bune!
La Tg Mures sunt cei mai buni cardiologi din tzara, deci sigur o vor ajuta pe micutza Sonia
Doamne ajuta

12+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Cu riscul de a-mi atrage tot poporul mamicesc in cap..eu chiar cred ca dr nu a vazut despre ce e vb, e un dr renumit, sunt sigura ca daca ar fi vazut ceva i-ar fi spus, se mai intampla ca anumite organe sa fie mascate, ascunse..eu stiu? Iar treaba cu inima pe partea dreapta nu cred ca era o problema, in mod normal, si bunica mea a avut inima pe dreapta si a dus o viata absolut normala.
Abia astept vestile de maine, tinem pumnii stransi ptr micuta Sosonica!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

multa sanatate micuta Sonia!si curaj kay si taticule! cum spunea cineva mai inainte la tg mures sunt cei mai buni medici pt afectiuni ale inimii la copii;


anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
varsta bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Nici o veste de la Kay? Nu a mai vorbit nimeni cu ea? Sper ca sunt bine

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Am primit mesaj de la Kay,Sonia e stabila si are saturatie de oxigen foarte buna...Va multumeste ca sunteti alaturi de ele .Spera sa plece luni la Targu-Mures.Intru sa va scriu imediat ce voi mai avea vesti.

Album foto | Slideshow | Clip Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Din cate vad eu,Sonia este o luptatoare!
Kay,multa putere sa ai pentru ca Sonia are nevoie de tine puternica si curajoasa.Sa nu-ti pierzi speranta,asta e cel mai important,iar vestea este foarte buna,e un semn ca lucrurile se indreapta.Sigur,e devreme sa spunem ce va fi,dar exista SPERANTA noastra a tuturor ca totul se va rezolva in favoarea Soniei.
Doamne ajut-o pe micuta Sonia!

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Multa putere sa va dea DD Kay si Sonia. Sper ca rugaciunile si gindurile bune ale atitor fete care sunt alaturi de voi sa va ajute.
Doamne ajuta sa fie bine.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Am vorbit azi cu Kay...micuta Sonia nu era bine deloc...Retine multe lichide si din acest motiv nu a primit laptic 12ore...Medicii vor decide daca o vor opera sau nu...si chiar daca operatiile vor reusi,Kay mi-a spus ca e posibil ca Sonia sa ramana un copil foarte special toata viata(cu probleme grave,care va trebui mereu ajutat sa-si duca ghiozdanul,nu va avea voie sa faca nici un efort).Era multa durere in glasul ei ...i s-a spus ca e posibil sa aiba si alte forme de retard(psihic)...Maine bunica fetitei va pleca din nou la Targu-Mures,va sta inca o data de vorba cu doctorii si va incerca sa obtina o programare mai urgenta la operatie...O voi ruga pe Mica sa scrie si aici raspunsul pe care l-a primit de la sora ei(Institutul de Cercetare din America)pentru ca Sonia are nevoie sa ne rugam in continuare pt ea cata vreme exista o speranta!...

Album foto | Slideshow | Clip Albert

Mergi la inceput