Mamici de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Tocmai ne-am intors de la control de la dr. Pe masa..concluzia....am un col ffffffff lung si inchis. Deci a functionat statul in pat, si nu am sanse sa nasc devreme. M-a vazut dr umpik dezamagita si radea de mine ca vreau sa nesc prea devreme.

Si ca sa isi arate muschii, fiica-mea i-a tras un picior exact cand a pus mana sa simta burtik. E razboinica fata lu' mama!

Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

buna fetele. ce e cu zidu ala? si-a luat caerva zid? si pen' ce? daca nu sunt indiscreta. eu azi sunt la servici dar cred ca de la 1 iulie gata! nu mai pot.
voi cum stiti ca aveti contractii? va doare? se intareste burta sau cum e? ca si pe mine ma mai apuca neste senzatii de .....presiune in partea de jos a burtii, de parka bebe ar atarna tot mai greu pe iesire, ca sa zic asa. alea "e" contractii????????burta oricum e tare. la contractii se face si mai tare? cu sughitzu m-am lamurit: in fiecare seara cate 10 min sughitzam . cred ca e normal, nu?
inka ceva vroiam sa va intreb: inafara de eco morfo 3D de la 24-25 sapt ati mai facut si alta? normala am facut si eu dar 3D nu.
sanatate multa fetelor consemnate la pat!

+31 cu bebe baiat
mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Gabi la neonat mergeti asa, doar de control, da? Adica Bogdanel e bine. Bafta!

Anto sorry de contractii, dar ma bucur ca apari si dai cate un semn de viata

Sa va explic cu zidul si taxa aia....Taxa s-a pus ca prea era ca la balamuc, toata lumea toata ziua zbang zbang! Si Karligutza marinimoasa, s-a gandit ca ne face rau de-acum la varsta asta inaintata a sarcinii sa ne izbim cu capul de pereti
Asa ca "fiti barbate fetelor", mult a fost, putin mai este...si daca spargem de pe acum zidul, ce ne facem cand apar colicii, plansul neconsolabil, muci, diaree, nopti nedormite, nervi prastie de oboseala, sani cu rani, mananca prea putin, mananca prea mult, iritatii de tot felul, bubite, lume "bine intentionata" care o sa ne fac sa ne simtit inapte de a ne creste propriul copil....Doamne! E minunt sa fii mama

Simona 33+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Sa stii Simo ca ai dreptate. Eu am prins forte noi si sunt mult mai curajoasa de azi, si dispusa sa suport orice durere.

Nu aveam destule pe cap, m-a "mancat undeva" sa ma fac cu crema depilatoare pe maini aseara...si mi s-a ars pielea oribil la incheietura mainii! Si ma usturaaaaaaaaaa! Dar asta e! Sufera baba la frumusete, si daca "m-a mancat", acum trebuie sa suport!

Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Ce liniste pe aici azi! Unde sunteti fetelor??

Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Brazuca stii cum e aia cu : ce-i trebuie chelului? tichie de margaritar! da-te cu alifie de galbenele ca ajuta la vindecare. eu pe maini ma fac cu braun. super! si mustatza la fel. daca ar fi dupa mine m-as face si pe burta da am inteles ca paru ala o sa pice dupa nastere. sper si eu, ca speranta moare ultima, nu?

+31 cu bebe baiat
mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata pe la pranz!

Sa stiti ca o am pe maman lamine ca singura nu as putea sa gatesc atata!Dar cand Victor a fost la Cta - cu buni cu tot- nu am gatit nimic!

Revin...

Ile 34 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 06 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

buna fetelor,

vin si eu de la medic, unde am facut si ecografie si consultatie pe masa - asta pentru fetele care isi fac curaj pentru consultatia pe masa;

totul este bine, bebele pare sa fie un pic mai mare - are un capusor de 37 de saptamani, iar el are abia 35, asa ca probabil va fi si el mare, ca si surioara lui, care a avut 4 kg la nastere

mi-a recoltat inca o proba de secretie, inclusiv pentru streptococ

colul imi este lung si inchis - ceea ce ma linisteste foarte tare, caci toata lumea din jurul meu se minuneaza ce burta mare am... iar femei pe care nu le cunosc ma opresc pe strada sa ma intrebe cand nasc de parca as naste in urmatoarele 5 minute...

cu greutatea stau bine - am luat numai 9 kg, ultimele 2 in ultima luna, ca ma "certase" medicul sa mananc mai mult...

ma mai duc inca o data peste 2 saptamani, cand cred ca numai vom sta de vorba, adica probabil scap de "palpare"...

incepand de saptamana asta nu ma mai duc la munca - doar saptamana viitoare ma mai duc cateva zile ca imi vine sefa din SUA si ar trebui sa fiu prezenta... oricum nu mai vreau decat sa stau jos tot timpul

ramane numai sa stau cuminte si eu si bebe ca sa ajungem la termen ... noi renovam in casa si inca ar mai fi vreo doua saptamani de lucru ca sa poata pleca mesterii... nu mai sper sa ajung sa punem totul la loc, ci macar sa fie renovarea terminata ...

va doresc multa rabdare celor care va apropiati de termen, celor care trebuie sa stati in pat, va urez sa treceti cu bine peste calduri si zapuseala...

v-am tot citit - chiar daca am scris rar, am intrat zilnic si m-am bucurat si intristat alaturi de voi - va multumesc mult pentru bucuria pe care mi-o oferiti zi de zi


va imbratisez cu drag pe toate,
Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Helou si de la mare!

Gata, eu ma retrag de pe lista cu zidul! m-au convins afaceristele Karligutza si Simo!

Danis, felicitari pt bebe grasun si sa fiti sanatosi amandoi!
Mihaela (Mycky), nici eu nu stiu ce "e" alea contractii, am inteles ca atunci cand se intareste si burta , pe langa intepaturi sau presiune, da eu n-am avut sau nu mi-am dat seama! o fi de bine daca nu ne dam seama, nu ?
Brazuca, stai f bine inteleg, bebelina mai asteapta, asa ca nu-ti mai face atatea griji! cat despre infrumusetari, eu una prefer sa las sa puna mana cineva care se pricepe..


Azi am facut ultimele analize pt nastere. Cine vrea sa stie : homoleucograma, urocultura, Timp Quick si TTS parca ( coagulograma). Aia pt streptococ B am facut-o deja , asa ca am scapat pana la spital, cand probabil ca ma mai inteapa ei, da' acolo deja e treaba lor!
Dupa furtuna de ieri ( pana acum a tot strans al meu si apoi tata de prin curte urmele de vie, flori si visine..) nici nu zici c-a fost ceva, e cald de mori! macar am dormit bine azi-noapte! asa de bine ca al meu sot s-a trezit cu gatul intepenit ( ca am uitat sa inchid una din cele 2 ferestre deschise si el saracu' nu mai comenteaza daca eu nu vin cu initiativa!)



Andicu 36+Filip Gabriel
AMR 10 zile

Ultimele poze cu burtik
Camera bebe Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

quote:
Originally posted by cristina26

Amuzant ....

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

ingerasul meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

35+ Ingrid Ecaterina si mami



super!
am ras cu pofta! cred ca m-a auzit toata strada!
multumim frumos!

Simona+37 mamica de Miruna

MAI AVEM 3 SAPTAMANI PANA LA MAREA INTALNIRE!!!

poze cu burtica si fara

Mergi la inceput