Perlutzele lui Rares

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Scump foc.....abia mai astept perlute!

Sa cresteti mari!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Multumim frumos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Bineinteles ca fiul meu e plin de vanatai, julituri si alte semne de buna purtare , daca nu sta o clipa locului....Deunazi, incercand sa faca o smecherie, a trantit cu putere usita pe care am instalat-o noi intre living si bucatarie. Ghinionul lui insa, ca in graba mare si-a prins piciorusul intre usite. Instantaneu i s-a facut o besica ditamai din care curgea sange la greu...A inceput sa planga foarte tare, l-am luat, i-am oblojit ranile si vreo doua saptamani ne-a fost destul de greu cu incaltatul fiindca rana era chiar in spatele piciorusului. Acum nu-l mai doare si pe zi ce trece se face tot mai mica bubita . Ii spun inainte de a-l duce la culcare : "Uite, mami, ce mica s-a facut bubita !". Dar el, puiut ocosh, "Da, mami, se face mica-mica... Si dupa aceea pleaca la un copil care nu asculta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:


pt un copilas cuminte!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Are Rares un tractoras cu remorca si cu el se joaca mai tot timpul cand e timp frumos afara. Ieri incepe si face garagatii ca nu mai vrea sa stea la tara , ca vrea la bloc. Se duce la taica-sau si-i cere o floare ( o lalea ) sa o duca la bloc. "Tata mi-o dai floarea sa o duc la bloc ? Mi-o dai ?" ( Foaarte insistent ). Taica-sa ii raspunde afirmativ. Copilul deja nu mai are rabdare, da sa rupa floarea. Taica-sau ii zice "Stai, mai, nu o rupe, ti-am zis ca ti-o dau dar numai cand esti gata sa pleci, cand te pui in masina". Piticu' nu mai sta pe ganduri , fuge repede in cealalta parte a curtii, unde era tractorasul si se urca pe el. "Gata, tata, m-am urcat in masina !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Rares e suflet de artist. Ii place tare mult sa deseneze numai ca in ultima vreme trebuie sa-l pun la separeu ca altfel Mihnea, fratiorul lui cel mic, vine si ii ia creioanele colorate. Il chem in bucatarie si-i dau hartie si creioane. Incepe sa coloreze numai ca apare intre timp si Mihnea pe interval si face galagie ca vrea si el creioanele. Daca vad ca nicicum nu se potoleste asta micu' ii zic lui Rares "Hai tu, mami, ca desenezi altadata, nu vezi ce plange Mihnea ?!" Insa voinicelul mamei, repede s-a gandit la o strategie si-mi da replica : "Nu pot sa las hartia si creioanele fiindca fac actele pentru domnul Mija !" ( Dl. Mija fiind contabilul de la firma lui taica-sau )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Mi-am adus aminte de doua faze de ieri si ma grabesc sa le scriu ca nu cumva sa le uit ...

Ma intreaba Rares, asa, din senin :"Mami, tu esti mama rea ?". Ii raspund, la randu-mi printr-o intrebare : "Tu ce zici, mami, sunt o mama rea ?". Dar, imediat imi raspunde, soarele mic :"Nu, mami, tu esti frumoasa !"

Mai nou il las sa se spele singur pe maini. Mai mult se prosteste. Cand ii cer, dupa, sa se stearga cu prosopul, il mototoleste intre manute si gata cu spalatul . Il intreb "Pai, mai mami, ce spalat e asta ?". Si vine imediat raspunsul : "Un spalat de jucarie !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Ieri m-am distrat pe cinste . Incerc sa-l invat sa numere pe prichindel cu ajutorul unui program pe calculator - "Invatam matematica 3-9 ani". E un program tare dragut, cu animalutze, iar sus, pe ecran, sunt scrise cifrele de la 1 la 10 iar daca pui mouse-ul pe cifra respectiva, o voce de barbat, foarte placuta, de altfel, pronunta cifra respectiva. Ca sa fac jocul atractiv, pun mouseul pe fiecare cifra, in ordine, si "nenea" incepe sa numere. Ii zic piciului : "Repeta si tu, dupa nenea!". Si incepe Rares si numara, si numara... O data, de doua ori, de trei ori... Si cum nu poate sta locului mai mult de 5 minute, deja nu mai vrea...Ii zic "Haide, mai, sa mai repetam o data !". Da' el, catre calculator :"Gata, nenea, nu mai am chef !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Mi-am cumparat de curand un compleu taaare dragut, fusta si sacou de culoare galbena. Ieri l-am imbracat prima data. Cand m-a vazut Rares a exclamat : "Uau, ce fustita frumoasa ai ! Pot sa pun mana pe ea s-o miros ?"

Mergi la inceput