Anticonceptionalele

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_mary spune:

quote:
Initial creeata de MonyMo

Buna fetelor,eu sunt mai noua si nu stiu daca subiectul asta s-a mai discutat pe aici sau nu...in sfarsit si eu si sotul ne-am pus de acord ca ar fi momentul sa avem un bebe si..ne-am apucat de treaba. Inainte de a intrerupe aniconceptionalele am fost la si analizele au iesit super,cu toate astea incercam de 5 luni si...nimic.E posibil ca efectul pastilelor sa mai dureze inca? alta motiv nu poate fi..cum spuneam analizele sunt ok.



Buna MonyMo,
eu am ramas insarcinata dupa al 4-lea ciclu de cand am renuntat la anticonceptionale. In cazul meu, ciclul nu se reglase inca, era intre 34 si 43 de zile si imi era destul de greu sa stabilesc momentul ovulatiei. Doctorul meu a spus ca doar dupa un an de incercari nereusite ar fi cazul sa se inceapa investigatii mai serioase, pana atunci tot ce trebuie sa fac este sa ma bucur de viata, de partener si sa nu ma stresez cu proiectul. Cu cat nivelul stresului este mai redus, cu atat mai mult iti cresc sansele de a ramane insarcinata.
Iti urez multa bafta si sper sa ne anunti cat mai repede de reusita proiectului tau

mary-mary 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelis spune:

MonyMo, chiar daca incerci doar de patru luni totusi eu te sfatuiesc sa mai faci ceva analize si tu si sotul, daca tot prestati sa fiti siguri ca totul e ok.
Noi incercam de 1 an, convinsi totusi ca suntem ok am hotarat sa facem ceva analize acum 5 luni si stupoare probleme grave la sot, probleme ce se agraveaza de la luna la luna, adica am ajuns <1 milion. Daca nu faceam acele analize poate nu stiam nici acum, caci simtome nu sunt si nici nu vreau sa ma gandesc care era situatia daca asteptam 1 an.
Oricum in tot acest timp ne-am stradiut cat am putut, am redus noptile nedormite, am schimbat regimul alimentar si ne-am incurajat de fiecare data ca luna urmatoare sigur nu mai vin 'rusii''si reusim sa ne implinim visul.
Nu vreau sa te sperii dar bine sa fi prevazatoare.Succes si poate cat de curand sa ne dai vestea cea mare.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

quote:
Originally posted by YLARI

Pai eu ziceam sa nu ma bag hop si eu la aspirante, ca inca nu m-am apucat de treaba...... Aaaaaaa, asa, sa arunc un oki, sa fur si eu meserie, daaaa, asta o fac de ceva vreme....
Pupici!!!!

YLARI


Si eu exact la fel, dar tot aspiranta ma simt, chiar daca nu ne-am apucat de treaba!

Asa ca Ylari Welcome! si sa mergem impreuna la Odisee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MonyMo spune:

Am revenit cu o alta intrebare...spunati-mi si mie de unde pot sa iau si eu Maybe Baby... La mine testele de ovulatie de la farmacie nu mi-au dat un raspuns prea clar,despre perioada mea fertila,si aum ma folosesc de TB pt a afla cand sunt fertila...dar nu e nici asta foarte clara...in fine,stie cineva de unde il pot lua? Nu de alta dar ma tot plimb pe aici,tot citesc despre ,despre,despre Odisee......NU MAI AM RABDARE!!!!!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

quote:
Originally posted by MonyMo

Am revenit cu o alta intrebare...spunati-mi si mie de unde pot sa iau si eu Maybe Baby... La mine testele de ovulatie de la farmacie nu mi-au dat un raspuns prea clar,despre perioada mea fertila,si aum ma folosesc de TB pt a afla cand sunt fertila...dar nu e nici asta foarte clara...in fine,stie cineva de unde il pot lua? Nu de alta dar ma tot plimb pe aici,tot citesc despre ,despre,despre Odisee......NU MAI AM RABDARE!!!!!



Ai putea sa-l gasesti si in farmacii. Chiar daca nu-l au, il comanda si ti-l aduc a doua zi.
Eu pe al meu il am de la KoraPop.

Mergi la inceput