Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-7

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Neataaaaaaaaaaaaa! Da foarte matinala azi. Nu am mai avut somn. Asa ca e frumos sa te uiti la gurita lui sa vezi cum se chinuie sa scota cite un sunet? Tare imi este drag si Dominic. La multe sunete inainte draga Mark[b][/b

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns franca spune:

Am si eu o intrebare cand o sa isi sustina singurel caputul acuma sta dar pentru putin timp.Cum se socoteste la varsta corectata sau cum ?Loleka vrem sa mergem cu bebe la mare la sf. lui august ce ne sfatuiesti asa ca mamica de constanta este indicat sau nu.


Mamica de Mark-Adrian 17.04.2007http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=1b3cf0d13fbe107b089620&utm_source=otm&utm_medium=text_url



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

franca aici pana la 2 ani totul se socoteste dupa varsta corectata. mie mi-e greu sa fac asta deoarece CAtrina desi a fost prematura a fost super OK (in sensul ca la 6 luni a stat in fund singura si pina la 7 luni s-a ridicat singura in picioare, la 10 luni a pasit singura, la un an a mers si la 1 an si doua luni a inceput sa alerge catinel catinel). La Sofia in skimb si corectata si tot e in urma un pik.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

loleka mersi de pumnuti stransi dar de placut gimnastica asta n-o sa-i placa niciodata. afcem o gimnastica gen presopunctura. unul dintre exercitiui de exp. e sa-i presam un punct la calcai si unul la cot (la cot in lokul ala unde amorteste mana...la fievcare mina cate un minut jumate).



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Imi pare tare rau, Papadie. Poate intr-o zi cu soare o sa-i placa! Noi suntem cu pumnii strinsi in continuare.

Franca, pediatra mea m-a sfatuit sa nu mergem cu bb deloc la plaja. Este prematur, este f micut si se poate intimpla orice de la soare. Oricum pe plaja dupa ora 8 te topesti tu ca om mare daramite un bebelus...!!! Veniti la mare dar nu stati cu bb la soare. Asta e parerea mea! Voi faceti cum credeti!

Salutare!



loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Mai fetelor, de dimineta ma chinuie talentul sa fac ceva frumos pe rockyou si nu reusesc. .


loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns franca spune:

Salutare fetelor,sunt foarte nervoasa nu stiu daca si voi aveti sfatuitori neintrebati azi de exemplu a venit o persoana x la mine si a inceput sa imi spuna cum copilul are 2 luni jumate si nu iam dat deja sa pape mar cu biscuit,gris cu lapte etc.nu stiti voi ce greu mam abtinut sa nu nu mai suntem pe vremea bunici nu inteleg pur si simplu conceptia unora.Dupa parerea mea fiecare mamica stie ce este cel mai bine pentru puiutul ei.

Vilimic merci mult.
Lolekain legatura cu marea ai dreptate o sa asteptam pana la anul cand putem fugi pe malul mari poate alaturi de Andrei si alte esente tari







www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=1b3cf0d13fbe107b089620&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Mamica deMark-Adrian 17.04.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Draga mea Frnca, eu doar mi-am exprimat o parere tu nu trebuie sa tii neaparat cont de ea. Dar totusi zic eu ca procedezi bine aminind baia de soare macar pina pe la 8 luni. Acum sa-ti spui sincer am iesit intr-o amiaza cu Andrei ( era cred 17.30 ), soarele nu ardea mai deloc si am stat un pic pe plaja dar nisipul era foarte rece, umed si vazind conditiile am plecat imediat. Bineinteles ca pe Andrei nu l-am dezbracat decit la body dar oricum erau niste conditii mult prea ciudate ca sa ramin cu el la soare.

Pe " vilimic " o cheama de altfel ylilimic, si e o tipa pe cinste. Ne-am imprietenit in parc prin intermediul unor amici si de atunci am tot iesit cu bbii la plimbare si discutam si s-a legat o prietenie frumoasa intre noi.

Da nu ar strica absolut deloc o intilnire de gradul 0 la anul pe vremea asta caci atunci alearga si bebelusii nostri si se mai pot intelege si ei cumva la joaca.E o idee excelenta.

Pina data viitoare multi

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns franca spune:

Neata fetelor am sa va spun o veste azi dimineata la 5 m-am trezit la Mark el draga intors pe burta am incremenit ce ziceti ma face sa fiuu santinela toata noaptea daca se mai intoarce si nu se mai poate intoarce inapoi.







Mamica deMark-Adrian 17.04.2007




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Franca, stai linistita ca nu se sufoca ei! Nu te gindi ca daca s-a intors pe burta si tu nu esti linga el gata nu mai are aer si da " coltul ". Banuiesc ca atunci cind pui baiatul pe burtica isi ridica capul, nu-i asa? Atunci nu te mai agita si stai linistita. E un lucru imbucurator ceea ce face el. Dominic inca nu se intoarce de pe o parte pe alta, in schimb inconjoara tot patutul atunci cind face nani. Acum mai nou daca nu ii di atentie si nu-l bagi in seama tipa, isi exprima neplacerea. E dulce tot.

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput