Proiectul Sara

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Stiti cine se afla de azi printre noi? Tatal Sarei. Mi-a permis sa public un mail primit de la dansul




Sunt tatal Sarei.
Multumim pt ajutor.nu stiu daca a-ti aflat ca s-a cumparat primul flacon de
ONCASPAR.este cel mai bun dintre toate medic. cu subst. de baza
asparaginase.
in Germania l-a cumparat o fam. si ni l-a trimis pana in Ungaria,de unde
l-am luat eu.s-a administrat si a fost totul OK.La inceputul lunii iulie
vine acea fam. in tara si trebuie sa aduca 3 flacoane ca sa ajunga pana se
vor duce din nou in Germania.Azi ma gasit Forum-ul Desprecopii.com.si am
vazut ca a-ti reusit si dv. sa strangeti fonduri.Ar fii nevoie pt ca v-a
trebui sa achitam 3 flacoane odata.in Germania costa 1450 Euro, dar ei l-au
luat din spital direct cu reducere la 1270 Euro.
Cu stima.
VA MULTUMIM
PS SARA E MAI BINE. SLAVA DOMNULUI!





Bine ati venit printre noi!

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leistra spune:

Vrem si noi sa ajutam, dar pana acum nu am utilizat paypal.

Oana, nu putem cumva sa iti trimitem tie?

POZELE NOASTRE

mamica de balenica Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcbeal spune:

Of, ca tare toanta sunt cateodata! M-am mirat ca e inca pending, m-am uitat la contul meu din banca si am vazut ca banii au plecat (de azi dimineata). Pe urma am observat ca la Verwendungszweck era un cod si ala trebuia trecut pe dispozitia de plata, iar eu am scris in loc de codul respectiv 'Proiect Sara'. Oare de asta intarzie intrarea banilor in contul tau de la paypal, Oana? Ce sa fac in situatia asta? Era oare asa de important sa trec codul ala?

Sanatate multa Sarei!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Stiu ca sunt mai multe variante din care cauza o suma e pending, una din ele cand se trimit banii dintr-un cont bancar. Ma gandesc ca poate codul ala era optional si oricum vor trece vreo 3-4 zile pana proceseaza ei la banca. Poti sa le dai un telefon sa intrebi cum e procedura.

Uite ce zice la detalii:
"A PayPal Payment by Bank Transfer is considered "pending" until the payment amount has been received by PayPal and credited to your PayPal account. It is the payment sender's responsibility to make sure the funds are available when the bank transfer is pulled from his bank account. If the payment is still pending after 7 days, PayPal automatically reminds the sender by email. Payments not completed after 30 days are automatically canceled."

Leistra, sigur, ai un cont de paypal?

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adi_Sara spune:

Sunt tatal Sarei si as vrea sa va rog sa nu depuneti bani in alte conturi decat in cele deschise de mine si anume :
Deponent: ADRIAN TIPONUT
SWIFT : RZBRROBU
Cont in € (IBAN): RO89RZBR 0000 0600 09232706
in Lei: RO47RZBR 0000 0600 09232686

Persoanele pe care le puteti contacta :

In Romania:
Cornel Darvasan tel. 0040/740 116199 - Pastor Biserica Oradea
Adrian Tiponut tel. 0040/740 91832706 - tatal Sarei

V-as ruga sa anuntati toate cunostintele ca sincer n-am nici o legatura cu domnul Marius P. care inca n-am inteles ce vrea sa faca exact deoarece nu are acordul meu pt a strange bani..si nici n-am vazut vreun ban din tot ce s-a adunat in conturile deschise de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Asa este. Asemeni celorlalte campanii umanitare duse de www.desprecopii.com donatiile membrilor acestui site care sunt facute doar prin conturile deschise special pentru acea campanie intra in responsabilitatea integrala a www.deprecopii.com prin reprezentantii acestuia. Toate sumele publicate pana astazi inclusiv sunt perfect verificabile iar decizia de a va sprijini nu a venit de la dvs ci de la o una din utilizatoarele acestui site si cu concursul meu personal.
Conturile dvs sunt publicate pe prima pagina prin link-ul afisat public au fost facute cel putin teoretic donatii directe, noi nu putem sa le certificam decat donatiile facute prin noi. La sfarsitul campaniei toate sumele au o singura destinatie: SARA.

Pentru conformitate.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Adi, campania asta nu exista fara Marius. Au mai fost campanii pe site, si probabil tehnica de stringere ti-e noua, fiind un nou membru. Banii de obicei se dau dupa ce se string in citeva transe.
Sumele toate sint afisate asa ca stim la orice moment cit s-a strins si de la cine.
Multa sanatate in doresc Sarei si toate cele bune va doresc familiei intregi,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Stai linistit Adi!Banii care ii strange Marius iti vor parvenii atunci cand se strange o suma semnificativa!
Multa sanatate Sarei!

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adi_Sara spune:

quote:
Originally posted by Andrada

Adi, campania asta nu exista fara Marius. Au mai fost campanii pe site, si probabil tehnica de stringere ti-e noua, fiind un nou membru. Banii de obicei se dau dupa ce se string in citeva transe.
Sumele toate sint afisate asa ca stim la orice moment cit s-a strins si de la cine.
Multa sanatate in doresc Sarei si toate cele bune va doresc familiei intregi,
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle.

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu




conturile au fost deschise fara acordul meu sau al sotiei mele,eu nu am stiut de existenta conturilor si nici ca sau adunat bani pt Sara, cred ca era normal sa fou anuntat.La un moment dat Marius scrie ca banii vor fii inmanati mamei Tiponut Liliana, ceea ce nu s-a intamplat.Am dat eu peste voi si asa am aflat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Adi,nu face asta..Indoindu-te transformi cazul asta in ceva urat!Marius n-o sa-ti ia nici un ban din cei care au fost donati pentru Sara!


"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput