Proiectul Sara

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Marius felicitari pentru campania de strangere de fonduri pentru Sara! Am pus si eu ceva banuti pentru aceasta fetita care are nevoie de ajutorul nostru al tuturor! (am trimis datele pe PM.)
Sa-i dea Dumnezeu multa sanatate si sa se vindece cat mai repede Sara! Doamne ajuta!

http://tt.lilypie.com/50m8p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:



"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page
www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Marius felicitari pentru campanie!Dumnezeu sa te binecuvinteze!

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page
www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Felicitari Marius , felicitari .

Putere multa parintilor si sanatate multa ingerasului mic.

Nimeni nu trebuie sa acuze pe nimeni.Parintii in astfel de situatii sunt de inteles.Am trecut prin asa ceva si stiu ce zic.
Lasam totul la o parte si ne concentram doar pe campanie .Asta este cel mai imoprtant.
Bine ar fi sa vedem postari ce se refera strict la strangerea fondurilor necesare.

Bafta multa.

Vom ajuta si noi cu banuti.

Sanatate multa si putere


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Buna Marius,

Am mai trimis si azi prin Online Banking niste banuti in contul de RON, dar azi fiind sambata, tranzactia se va procesa abia luni.

Numai bine si multa sanatate micutei Sara!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adi_Sara spune:

Buna sunt mama lui Sara.
Am citit tot de pe Forum DC si as vrea sa spun tuturor celor care au incercat sa acuze pe sotul meu si pe d-l Cornel.
Cornel a fost primul om la care i-am cerut tot sprijinul moral si ii multumesc din tot sufletul ca a fost alaturi de noi si este in continuare. Stiu ca a pus Biserici in picioare ca sa se roage pt noi,iar in legatura cu sotul meu era normal sa ia aceasta atitudine pt ca nu ne-a anuntat nimeni despre aceasta campanie si noi nu vroiam ca oamenii sa fie inselati.Noi am cerut putina transparenta si cateva explicatii,care nu ni s-au dat in scris ,dar mai apoi telefonic s-au lamurit.nu incercati sa ne judecati ci puneti-va intai in situatia noastra.La un moment dat am hotarat cu sotul ca daca mai continua acuzele din partea celorlalti membrii de pe DC,sa renuntam cmplet la ajutorul vostru. Stim ca in continuare Dumnezeu se va ingrijii de noi asa cum a facut-o si pana acuma,pt ca avem deja asigurate 4 fiole din totalul celor 6.
sunt convinsa ca cei care ne-au judecat nu stiu prin cata suferinta trecem noi, sau nu au copii si nu stiu ce inseamna,de aceea eu ii voi ierta ca n-eau judecat gresit si n-eau marit suferinta.Iar tuturor celor care au fost alaturi de noi cu inima si sufletul, le multumesc si Dumnezeu sa-i binecuvinteze si sa le dea tot ce le doreste inima.

PT DC cu alte ocazii sa informati parintii.pt ca ei sunt primii care ar trebui sa stie tot,ca sa se evite aceste neplaceri,ca nu toata lumea a auzit de site-ul Desprecopii,asa cum nu l-am cunoscut nici noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Mama lui Sara, va inteleg asa cum il inteleg si pe Marius.

Importanta este Sara! Restul chiar nu conteaza.
Multa sanatate.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Mcbeal, au intrat si banutii de la tine

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

D-na Liliana si orisicine
Asa cum am vorbit la telefon in urma cu o buna perioada cu dvs. v-am intrebat despre fiica dvs, despre problemele pe care le aveti, despre rezolvarile posibile. Atat atunci cat si acum cat orisicand atunci cand esti ajutat cu orice fie ea o vorba buna, fie el un gand bun fie chiar si bani cred ca singurul lucru care s-ar putea spune este multumesc. Restul conteaza foarte putin. Cei care au facut ceea ce au facut a fost si este doar din spirit de umanitate. Nu au fost obligati sa o faca, nu vor fi niciodata. Dar poate sa ajunga sa intoarca spatele atunci cand in loc de un simplu multumesc se primeste altceva. Va inteleg cred ca intr-o masura destul de mare fiind si eu parinte si chiar daca nu as fi fost tot cred ca v-as fi fost inteles. Atat eu cat si altii.
Asa cum spunea si Mirela - administratorul acestui site, suntem altfel. Si de multe ori desi am dori sa rezolvam cat mai multe cazuri nu reusim decat partial pentru ca nu sunt banii necesari. Si de fiecare data beneficiarul sau beneficiarii sunt direct copiii in cauza, Nu noi, Nu parintii, Nu altii. DOAR si numai DOAR copiii.
Si de aceea se numeste www.desprecopii.com
Suntem extrem de multi oameni aici din toata lumea, si este usor de inteles ca nu vom fi la fel, ca nu vom gandi la fel si cu toate acestea desi suntem atat de diferiti reusim sa avem puncte comune. Unul dintre ele sunt:
umanitatea, compasiunea, iubirea, bucuria, tristetea adica tot ceea ce poate sa defineasca la urma urmei UN OM. Pentru ca aici suntem OAMENI la fel ca orisicine de pe acest pamant. Nu suntem mai presus, nu suntem mai prejos. Si am invatat si ne invatam in fiecare zi noi cu noi si despre noi. Si cu bune si cu mai putin bune.
Eu trag speranta sa ajungeti sa intelegeti si sa acceptati ca cei care au facut ceea ce au facut, au avut si au o singura explicatie:
Iubirea pentru un om, fie ea spusa fie ea tacuta.

Ne-am mai auzit la telefon, v-am sunat in mai multe randuri, va voi mai suna, nu am vrut initial sa va spun nici cine sunt nici de ce fac ceea ce fac. Acum stiti si ma bucur ca ati ajuns aici, poate va faceti timp sa cititi despre noi si ceva imi poate spune ca va va fi de mare folos.

Cu mult respect,


Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007 /Serbarea Ioanei
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Ca remarca asupra tuturor discutiilor din ultimele zile:

Atunci cand se intinde o mana de ajutor, nu are importanta din partea cui vine. Cazul Sarei a fost prezentat pe internet,pe alt site, nu numai aici. Oamenii au fost si sunt sensibilizati de suferinta unui copil, dovada ca s-au strans cativa banuti care au o singura destinatie: Sara.
Eu am tot respectul pentru cei care s-au implicat si au pus suflet in tot ceea ce inseamna ajutorarea unui copil aflat in suferinta.
Va doresc tuturor sanatate si intelepciune.



Poze

Mergi la inceput