Proiectul Sara

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bia_mm spune:

Sunt membru nou, dar cazul micutei Sara m-a impresionat .... am depus si eu ieri prin internet banking 100 RON, sper ca au intrat ... Marius, iti trimit pe PM datele tranzactiei, te rog sa-mi confirmi daca s-au incasat banii.

Sa dea Dumnezeu sa fie bine si Sara sa fie sanatoasa. Asta e cel mai important !

Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Veve am primit, multumim.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Buna la toti:

Eu am fost socata sa vad discutiile de la acest topic. Nu ma asteptam ca o fapta buna, o initiativa de laudat - sa fie criticcata si dafaimata chiar de catre parintii copilului care are nevoie de ajutorul DC.
Marius m-a contactat in mod particular si mi=a spus ca vrea sa faca un bine Sarei - emotionat ca fetita este tot din Oradea, de unde este si Marius si familia lui.
Mi-a dat linkul cu site-ul Sarei si am decis impreuna sa facem aceasta actiune oficiala DC. Marius, ca moderator DC a respectat toate cerintele cerute de regulamentul de postare al forumului Umanitar DC.
Am citit cu regret mesajele anterioare. Si cu amaraciune. Sunt zeci de cazuri pe acest forum care nu au devenit cazuri oficiale DC - cu semn de donator ... Stiu ca nu putem face un bine la toti. Insa, macar atunci cand putem sau cand suntem miscati de suferinta, e bine sa ne mobilizam impreuna... Pentru ca de asta suntem aici, si de asta Desprecopii.com este casa unei comunitati speciale.
Si, toate cazurile de pe forumul umanitar DC sunt cazuri incredibil de triste si infiorator de reale.

Si pentru a se bucura de multa atentie - am implementat si steluta la profil si am pus poza Sarei pe forum. Iar, in acest caz, toate fondurile se strand in conturile pe care le avem noi - moderatorii DC, in acest caz contul lui Marius + paypalurile moderatorilor DC. Pentru a fi transparenta si pentru a putea raspunde de fiecare banut. Astea sunt regulile noastre. L-am batut pe Admin la cap o saptamana sa faca sistemul de acordare al iconitei si sa puna poza Sarei pe toate paginile forumului.

Marius, reprezinta si Desprecopii.com. Marius este alaturi de noi de la inceputirile acestui site si este mai presus de orice banuiala sau jignire pe care i-o poate aduce cineva din afara comunitatii.

Daca parintii Sarei se simt jicniti de actiunea noastra de popularizare a cazului fetitei lor, noi ne cerem scuze si vom inchide acest topic. Ne vom indrepta atentia catre alt caz umanitar.

va multumesc tuturor pentru sprijin.
Multa sanatate Sarei.







Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
special:www.supereva.ro. Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Am vorbit cu ei. Este in regula. Putem continua. Va rog! Pur si simplu totul este Ok. Pentru mine a fost ca si un test. La sfarsit vom trage linia si vom spune: OK! Am reusit. Trebuie sa se poata. E doar un copil.

Mirela-Florin si echipa(moderatorilor) www.desprecopii.com si cei de aici de pe site, voi toti, va multumesc pentru sprijin. Contez pe voi! Sunteti familia mea.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Intotdeauna cand a fost vorba de un caz moderat de Marius, banii au ajuns unde trebuia! Am donat si acum si sunt perfect convinsa ca banii vor ajunge la micuta Sara!
Asa ca tatal Sarei si pastorul ar face bine sa gandeasca inainte de a arunca cu rautati inspre Marius, care este un om deosebit...
Si da, eu gandesc cu sufletul cand ajut un om!
Stiu ca deja s-au lamurit lucrurile, dar abia acum am citit tot si nu pot sa cred ce s-a putut spune despre Marius!
Ganditi-va ca acesti bani nu s-ar fi strans daca el nu se ocupa! Totul a fost facut in mod corect, deschis, oficial...nu vad unde a fost problema.
Ma mira ca un pastor are atat de putina incredere in oameni...
Nu era mai frumos intai sa va lamuriti ce si cum si abia apoi sa va apucati sa faceti astfel de afirmatii???
In fine...nu mai comentez, m-am enervat foarte tare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

Oana_B am mai pus citiva banuti in contul tau paypal

Initial am vrut sa mai astept, dar vad ca sara are nevoi de bani cit mai repede

pentru Adi si Kornelius, vedeti voi, pt cei ca mine, din sua e foart usor si comod de trimis bani prin paypal cuiva care are cont si atunci cind se stringe o suma mai mare, aceasta persoana o trimite in romania prin western union sau moneygram...sunt insa taxe care se aplica si de aceea e mai avantajos sa se trimita o singuta data o suma mai mare

asa cum am mai spus, cred ca desprecopii este o forta...sa ne bucuram ca forta este cu sara

numai bine

"The most beautiful thing in life is LIFE itself !" http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

MARIUS!
Sint ore ca citesc si nu-mi vine sa cred!
Incerc sa ma stapinesc dar nu pot . Am doua zile ca telefonez si umblu prin farmacii!!!! In Italia nu se comercializeaza acest medicament! e cerut din Germania de spitale cind au pacientii sub mina! Asta e unu!
DOI: parinte cer scuze , dar a-ti dat cu bita in balta ! Si v-o spune una care nu a facut nimic mai mult decit sa se ocupe de doi copii ai altora bolnavi de leucemie pentru --un an de zile! Stiati? Nu , pentru ca pe forum nu sintem cei cu stea pe frunte sau fara ! sintem OAMENI!!!!!!!!!!!!!!!!! Si fara suflet nu se face NIMIC! Ca daca fiecare se gindeste la viata de zi cu zi ( deci cu mintea!) zice am treaba! Cine ma pune! Vreau sa va vad pe d-stra in fiecare zi spital! Parintii nu stiau ca eu povesteam la fete zi de zi ce se intimpla ! Si cind primeam niste banuti , ii busea plinsul! Cine sint eu? nimeni! Ca noi toti! Dar un Nimeni cu suflet! Acei puiuti sinT ingerasi si nu urez nimanui sa treaca prin asta, dar datorita fetelor au putut sa zimbeasca , sa vada muntii si sa aiba mici bucurii de la viata! Inainte de a da cu bita , o informatie in plus era necesara!(Daca vreti am imprimat 400 de pagini, vi le trimit sa vedeti ce forta sintem cind ne adunam!)
Cit despre tatal Sarei , speriat cum era ,( cred datorita altora) il rog doar sa aiba rabdare si sa ne cunoasca mai bine! Lasati tonul de ofensat ca noi vrem doar binele unui copil , care ---este al d-stra!
Revin cu intrebare Dantje : In Europa e cineva care aduna??

SARA FA-TE SANATOASA PUI MIC!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PentruSara spune:

Citat dintr-o reclama TV:

"Nu inteleg ce spui, dar ce zici sa bem o cafea?"

La fel ca in reclama facuta la cafea (sau la ce faceau reclama), cred ca problema a fost aici una de COMUNICARE. Am urmarit discutia pana in acest moment. Am vazut si mesajele d-l Adrian cat si ale d-l Pastor. Le-am inteles "off-ul". Probabil multi dintre noi au vazut care a fost problema: fiind noi aici, nestiind despre actiunile DespreCopii, si-au pus niste semne de intrebare, nestiind ce se intampla. Nu cred, si nu am vazut ca d-l Pastor sau tatal Sarei sa fi aruncat cu pietre in cineva. Au cerut doar explicatii, si din punctul meu de vedere, a fost corect.

Pe de alta parte, a fost "restul" utilizatorilor, care au fost de partea lui Marius. Stiind situatia si stiind faptul ca Marius a mai facut astfel de campanii de promovare si binefacere, stiind deasemenea regulile acestui forum, utilizatorii au fost putin "deranjati" de mesajele sosite, insa NIMENI nu s-a pus in pielea celor 2 persoane care au venit sa ceara doar niste explicatii. Atat. Nimeni nu a aruncat cu pietre. Si pentru mine (la inceput) a fost ceva suspicios, insa in urma discutie la telefon cu d-l Marius (care poate confirma), problema s-a clarificat. Si atunci, ca si acum, a fost o problema de comunicare.

Ma bucur pentru ca in final totul s-a lamurit. Propun sa ne dam mana, si sa continuam IMPREUNA ce s-a inceput aici... Pentru ca... Sara trebuie sa spuna: "Via-ta"!

Noutati cu privire la situatia Sarei (actualizat de cateva minute): http:///stiri.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Asa sa fie!

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leistra spune:

foarte trist ce s-a intamplat!

oana, nu am folosit niciodata paypal, de aceea nu stiu cum as putea trimite banii

marius

POZELE NOASTRE

mamica de balenica Elena

Mergi la inceput