Top destinatii favorite

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AnaMariaVV spune:

1. Orasele de pe malul lacului Bodensee (la granita dintre Germania, Austria si Elvetia)
2. Amsterdam
3. Munchen
4. Barcelona - Valencia - Alicante (toata coasta spaniola cuprinsa intre aceste orase)
5. Orasele de pe malul lacului Seewaldsee (Austria)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:


Am observat ca majoritatea mesajelor mentioneaza tari unde v-ati intoarce cu placere.Eu nu m-as intoarce niciodata sa vizitez nici o tara.De multe ori sunt in trebata iti place tara noastra?Ai mai veni in vacanta aici?
Raspunsul 'nu' e un pic socant (banuiesc ca toata lumea zice :da!!).
Motivul este ca mi-am propus sa vad 140 de tari (cam toate cele mai importante) si nu am nici bani dar nici timp sa le vad pe toate daca ma intorc sa mai vizitez vreuna din trecut.Deocamdata am vizitat 48 deci mai am nu gluma pana la 140.....
S-a intamplat sa merg de mai multe ori in aceasi tara din motive profesionale, sau pt ca sotul nu fusese.De exemplu urmeaza sa merg la un training in Dubai, nu zic nu sa mai merg o data - dar asta pt ca nu paltesc eu.Altfel nu plateam sa merg in aceeasi tara oricat de frumoasa.

Mi-au placut in mod deosebit :Lybia, Tunisia, Mexic,Bali, Malysia,Hawaii, Gibraltar, Singapore,Dubai, Tenerife, Thailanda - in general locurile mai exotice.
In viitorul apropiat (februarie) avem in plan India + Goa iar in urmatorii 3 ani - aproape toata Asia.Mai putin Bhutan caci am inteles ca e tare complicat la vama (absolult orice aparat electronic trebuie declarat+examinat- si noi calatorim cu multe din astea..) sunt vreo 3 hoteluri de calitate si foarte scumpe si nu e nimic de vazut...Lol
Altfel il treceam pe lista...
Inainte sa ne intoarcem acasa (UK)la sfarsitul celor 3 ani in Bngladesh ne dorim un concediu mai lung Australia-Tahiti-Noua Zeelanda.Suntem relativ aproape de aceste destinatii iar sa le vizitam din UK ar costa o avere.Asa ca intotdeauna profitam la maxim sa vedem tarile vecine tarii unde lucram pt 3 ani.

Erinn's mummyHawaii MexicoUS*Europe_and US * Wedding * ErinnKendall*KUALA LUMPUR * Bangladesh_Singapore_Bali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tynutza spune:

foarte interesant acest subiect!dar fara nici o suparare as vrea o lamurire de la cele care ar mai vizita ink 1 data venetia!!!de ce??? mi-e mi sa parut un oras foarte sinistru,nik interesant...sau poate e de vina faptul ca urasc apa...???? Revenind la subiect:ELVETIA,ELVETIA,ELVETIA!!! SI 1:londra 2:monte carlo(mai ales cand se tine grand prix F1-UN CADOU MINUNAT ptr orice sot!) 3:viena va pup dulce si cat mai multe calatorii! gemenele mele:1:sarah madalina&2:ingrid argentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Si eu sunt inclinata tot spre locurile exotice. Mi-a placut Maldive.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Venetia si Santorini mi-au placut, Londra e ok, dar nu-s fan vizitarea oraselor. Am fost si in Paris, Viena, Creta, Kusadasi, Verona, Milano, Albena, am vizitat ceva Slovenia, dar nu pot spune ca am fost super impresionata. Ma steptam la mai mult!Concluzia?Stiu sa-si faca reclama!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

As vrea sa vizitez in viitorul apropiat, Budapesta. Ce sfaturi imi dati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Lara, cum ai putut sa faci acea fotografie cu serpii?eu o luam la fuga....
Cred ca cel mai mult mi-au placut fotogrfiile din Kuala Lumpur, pt ca e .....altceva...
Imi doresc asa de mult sa devin mamica!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

1.Paris
2.Londra
3.Venetzia
4.Nice
5.Cannes...si mai e Spania..Elvetia nu prea mi-a placut...inima mea e tot la Franta...din cap..pana-n picioare...

N-am vizitat Roma...Probabil...ca e super si acolo...din cate mi-au povestit ai mei..

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Lara, cum ai putut sa faci acea fotografie cu serpii?eu o luam la fuga....
Cred ca cel mai mult mi-au placut fotogrfiile din Kuala Lumpur, pt ca e .....altceva...
Imi doresc asa de mult sa devin mamica!!!


Pai si eu am vrut sa o iau la fuga dar mi se incolacise unul prin par ...si n-am mai avut cum...Era inofensiv mititelu' dar ma cam gadila pe gat...Mai frica mi-a fost de iguana ...
sa ti se implineasca visul!!

Errie's mummy

Hawaii MexicoUS*Europe_and US * Wedding * ErinnKendall*KUALA LUMPUR * Bangladesh_Singapore_Bali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Citat:
citat din mesajul lui tynutza

foarte interesant acest subiect!dar fara nici o suparare as vrea o lamurire de la cele care ar mai vizita ink 1 data venetia!!!de ce??? mi-e mi sa parut un oras foarte sinistru,nik interesant...sau poate e de vina faptul ca urasc apa...???? Revenind la subiect:ELVETIA,ELVETIA,ELVETIA!!! SI 1:londra 2:monte carlo(mai ales cand se tine grand prix F1-UN CADOU MINUNAT ptr orice sot!) 3:viena va pup dulce si cat mai multe calatorii! gemenele mele:1:sarah madalina&2:ingrid argentina

Eu am fost de 2 ori in Venetia si m-as mai intoarce dar numai vara.De fiecre data o descoperi din alt punct iar apa mie imi place si mai ales plimbarile in vaporetto.Cred ca totul depinde de gusturile fiecaruia.
Eu de exemplu in Monaco de 5 ani nu am fost decat de 2-3 ori maxi cu toate ca nu este departe de mine.IN afara faptului ca este curat si o siguranta maxima nu vad nimic interesat..dar cum am spus fiecare cu gusturile lui.

Cait
Home is where heart is...
http://picasaweb.google.com/caitlin83490/HainuteInscriptionate#

Mergi la inceput