Dura lex sed lex(Clubul Juristilor:)(8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Buna dimineata!!! Multumesc fetelor ca m-ati primit alaturi!
Eu cred ca am omis sa va salut pe absolut toate si sa va daruiesc cate o pentru ca...azi sunt intr-o dispozitie de zile mari...desi nu am un motiv anume!!!

http://tt.lilypie.com/Sj0fp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Esti bine dispusa pentru ca ne-ai cunoscut pe noi
Iti urez si eu bun venit!
Irina tu nu mai treci pe la noi? Asteptam vesti de la tine!
Unde plecati in WE asta? Eu stau iar in casa, dar mai am putin. AMR...16 zile. Acum ma agit sa imi gasesc de lucru si nu stiu unde.
Va doresc o zi buna!

http://community.webshots.com/album/558697342zQuuRs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salut!
Am pus niste pozici noi..
eva, ce bine ca plecati..eu inca nu stiu cand plec..A cazut iesirea in afara din lipsa de timp si bani.. Vrem insa sa mergem prin Bv,Sibiu, Sighisoara, Sinaia..eu tre sa conduc, bineinteles..pe la sf. lui iunie.
Insa am un client cu o infint.de SRL cu capital strain si nu mai aduce actele odata..asteapta din SUA niste acte si nu mai vin..si eu vreau sa plec! nu ma pot face dusa, ca am luat avans si vrea si el sa termine pana la sf. lui iunie..Cred ca luni il sun din nou sa vad daca mai vine odata..
Claudia, multumesc pt. floricica!
Iti place in avocatura? esti multumita? ca eu nu-s




Vine bebe
Burtik
Cristina20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Nu sunt multumita dar ...cum orice cere si un pic de sacrificiu...Ce sa-i facem...Oricum suntem novici, si avem parte totusi de un maestru bine pregatit ...important sa trecem definitivatul si apoi ne orientam in cunostinta de cauza...
Ne bate gandul si de o magistratura...om trai si-om mai vedea. Treaba e sa nu ne indepartam de domeniu in care ne-am pregatit, caci ar fi pacat...parerea mea.. se zice ca avand rabdare treeci si marea...


http://tt.lilypie.com/Sj0fp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

gata eva am aparut. scuze saptamana asta am avut muncitor la casa mi-am consolidat podu ca vreau sa fac acolo o camera si am pus rigipsul la tavan. mai am 2 sapt de concediu dar din pacate sotul si-a schimbat serv si el de pe 13 tre sa se duca la munca iar eu nu stiu daca sa ma stau acasa sau sa ma intorc la munca mai devreme. insa nu am nici un chef de munca nu stiu de ce. ma bate gandu sa ma pun pe invatat si sa incerc si eu la barou anul asta. in noiembrie fac 5 ani si daca e examenul in noiembrie as intra deja ca definitiv nu? insa nu stiu daca se merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Buna dimineata!
Am ajuns acasa de la alergat si imi beau cafeaua? Doriti si voi un ceai, o cafea, sau voi o serviti pe cine ce terasa la mare sau mai stiu eu unde?
Kriss, m-ai inteles gresit! Tocmai spuneam ca nu pot merge nicaieri pana nu termin cu licenta, luni pe 25 iunie. Dar, amenintam eu, imi scot parleala dupa aceea.
Irina chiar sunt bucuroasa ca ai revenit! Sper sa reapara si Angela! Cum mai stai cu sanatatea?
Voi, fetelor, incepeti sa ma ingrijorati, pentru ca viata de avocat nu pare deloc ceea ce imi imaginam eu... Tocmai de aceea as fi incercat si jurist debutant pe undeva. Dar ce am remarcat? Toate examenele in administratia publica, pentru posturile de debutanti, au loc exact inainte de licenta mea sau imediat dupa aceea, astfel incat nu ma pot inscrie, chiar daca as putea participa. Asa ca mai astept...
O zi minunata!

http://community.webshots.com/album/558697342zQuuRs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

SALUT!
Eva, scuze, cu caldura asta am inteles gresit
sotul se bronzeaza de zor, eu pe la umbra..
Irina, bine ai revenit!chiar asa..cum mai esti?
Ieri am incercat sa intru pe DC, dar nu am reusit..am iesit in oras la o terasa cu cumatrii si finutza, iar azi iesim cu viitorii fini..Mai e mai putin de o luna pana la nunta si tre` sa imi caut sandale asortate rochiei mele lila..Sper sa nu arat ca balena ucigasa
Pana acum, toata lumea imi zice ca nu se vede mare lucru..si sotul ieri dimineata, cica, "dar tu nu mai ai burta"(eram in pat) si m-am speriat putin si m-am dus sa ma vad in oglinda..dar era acolo micuta burtica
Am renuntat si la centura de siguranta, dar ma gandeam ca in codul rutier scrie ca esti scutita de ea daca sarcina e vizibila..pai pe mine sper sa ma creada..daca nu, fac urat
Va pup si va doresc o dupa amiaza reusita!



Vine bebe
Burtik
Cristina20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

eu cred ca sunt ok. la o distanta de 32 de zile a venit si al doilea cm dupa chiuretaj asa ca nu a fost cazul sa mai ajung la dr. acu am inceput sa prestam din nou spre bucuria sotului care dup caratul grinzilor si al rigipsului era chinuit si de mine. acum sa vedem daca se prinde ceva , sper sa nu ma fi ales cu alte probleme in urma chiuretajului. intre timp am facut si anlizele la hematologie pt trombofilii si astept sa vad cum iese rezultatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Irina, incepem galeria atunci?
Nu va servesc cu capucinno azi..ca e cald..doar cu APA plata CU LAMAIE!!!si cu gheata daca vreti:)
o saptamana buna!



Vine bebe
Burtik
Cristina20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Buna, fetelor! Eu tocmai ce am baut o cafea si ma apuc de lucru!
Ma alatur si eu cu o urare de mult bine si multa sanatate si putere pentru Irina...Sa dea Dumnezeu sa iasa totul bine!!!
In Slatina, atmosfera e de sarbatoare...soare, cer senin, un inceput de saptamana promitator...ce mai o zi buna de vacanta nicidecum de munca...
Spor mult pentru cei vrednici!!!

http://tt.lilypie.com/Sj0fp3.png

Mergi la inceput