Copilasi din 2002 (34)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut!
Va scriu si eu repede de la Praid, unde am plecat cu inima indoita de teama ca Stefan sa nu faca vreo bronsita urata pe drum... Nu a fost asa, aerul de salina e super, lui Stefan ii place mult sa coboram acolo... Tuseste extrem de rar acum, dupa numai aproape 10 ore de stat acolo, in 3 zile.
Eu am prins liber la net acum (sotul plecat sa imbrace copilul de plimbare :)) si v-am citit postarile.
Revin, daca mai am timp.
La mult ani! Sinzi.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, ma bucur ca Stefan se simte bine la Praid, o sa vezi ca va veni complet ameliorat! Super, ma bucur mult!
Nina, multumim de aprecieri!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

buna fetele,
am iesit aseara cu Ema afara, erau mai multi copii afara in fata blocului, cei cu care se joaca mereu stiu...o ajuta si nu fug de ea, insa o fetita mai mare, o respingea cand voia Ema sa-i ia mingea...si antrena si alti copii sa o respinga...
m-a mahnit, e copil...nu am ce sa-i cer, dar mama ei nu a zis nimik...

aseara Ema m-a bucurat, s-a dus la bucatarie si a luat o puunga de OLLA si mi-a spus DA PAPA, asa ca am desfacut punga si i-am dat una cate una...

aseara din nou a dormit singurica, eu m-am kircit pe canapea in sufragerie...n-am mai desfacut canapeaua, pe la 5.30 a venit la mine si m-a dus la baie...



www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema
http://kittyland.dyndns.org:8180/ema/
bijuteriile printesei Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Bravo Ema! Anina, si eu ii dau cu glicerina boraxata, si clatim gurita cu ceai cu musetel sau galbenele si bicarbonat. Lucrul asta oricum il faceam zilnic dupa fiecare puff. Insa acum trebuie de mai multe ori. Si tantum verde spray e bun.Nicoleta tinem pumnii sa veniti refacuti de acolo, si sa nu mai fie asa frecvente problemele cu tuse de aici incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Mari, nu te necaji, copii neprietenosi si chiar rautaciosi sunt peste tot si parinti insensibili la fel, avantajul nostru e ca, la varsta asta le putem alege prietenii, anturajul ca sa fie totul cat mai placut. Noi avem 2 baieti prin vecini, mai mari cu 2 si respectiv 3 ani cu care Robert nu se joaca deloc, pur si simplu nu se potriveste cu ei si nici ei cu el, dar nu-i nimic, nu-i nici o tragedie, nici nu-i mai bagam in seama pentru ca lumea e plina de copii cu care se poate juca, nu-s astia, atunci sunt altii. Pupici Emei si tie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Multumesc mult de urari!!!!


Cornelia, mi-au placut pozele de la serbare!



Mari, si noi intalnim copii de genul asta, dar cum spune si Cristina, ii evitam si ne jucam cu cei care ne plac Si avem destui in gasca!!!!

Katty, superba serbare!!!! Si filmuletele sunt super...cine le-a facut? Ce bine s-a descurcat Andrei la poezie!!! Bravo!!! Si ce inalt este...pare cu mult peste colegii lui...

Nicoleta, ma bucur ca va simtiti bine la Praid!!! E frig jos in salina? Se poate merge acolo si iarna?

Nina, e si Mariuca prin poze, trebuie sa te uiti mai atent!! Cum sa nu fie cuplul celebru?? hihi...

Lucia, voi ce faceti in vacanta?






It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Mari, felicitari ptr. progresele Emei! Nu te necaji, copii pot fi in toate felurile posibile, depinde si de educatia pe care o primesc in familie!
Sinziana, pupici! Am uitat sa-ti zic ca arata bestial tortuletul tau! miamm, miammm!! Filmuletele sunt extrase de pe DVD-ul pe care l-am facut dupa serbare, am ales doar cateva momente ca sa nu fie prea mari!
Pupici tuturor fetelor!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Nicole, ce mai faceti, cum sunteti ?
Nicoleta, ce ma bucur ca ati reusit sa ajungeti la Praid !
Si ca lui Stefan ii place, acolo. Sigur va reveni refacut, de la salina.
Eu am adaugat sare(din aceea pt. muraturi) la inhalatiile mele cu musetel si....se pare ca am scapat de sinuzita maxilara. Doamne ajuta !
Katty, ce amintiri frumoase veti avea de la serbarile lui Andrei ! Mie tare imi place....camasa albastra a lui !
Mari, ma bucur enorm pentru progresele Emei !
Despre copiii rautaciosi cu altii....cum a scris si Cristina_C, exista peste tot. Nu ne ramane decat sa-i ignoram si sa-i invatam pe ai nostri sa-si cultive si sa-si pastreze prieteniile cu ceilalti copii, cu...care se plac.
Lucia, cum e acum cu limbuta si gatul, Liviu ?
Chiar, ce planuri de vacanta aveti ?
Sinzi, dar in care album gasesc pozele cu...celebrul cuplu ?
Cum va descurcati cu...caldura, fetelor ? Aveti unde iesi pe asemenea caldura ?
La noi, macar mai bate vantul, mai sunt sunt nori, se mai scutura...si se mai racoreste.
O seara racoroasa va doresc !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://family.webshots.com/photo/2277183420087737923UHnVIK
pe aici...
majoritatea sunt cu ei doi...hihi..sau cu restul din gasca



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

quote:
Originally posted by Anina_n

La noi, macar mai bate vantul, mai sunt sunt nori, se mai scutura...si se mai racoreste.
O seara racoroasa va doresc !

[/navy][/font=Comic Sans MS]



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn



Vreau si noi la voi!!!!! Aici se anunta de maine incolo peste 36 de grade, chiar 38!!! Cred ca nu se va putea respira!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput