Copilasi din 2002 (34)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Elena, te iau cum sa nu, si am eu grija si de Gabriela!!!! haha!!!! Sa fie odihna completa!!!!
Si mie mi-ar fi facut mare placere sa ne cunoastem, sa pup si io un obraz roz de fetita micutza!!!!

Mira, cum sa nu mancati peste??? Noi am mancat ce aveau acolo la hotel, asta era meniul principal!!!! Si acum imi ploua in gura cand ma gandesc la meniu!!! hihi...

Lacri, noi facem inot de la 3 ani, acum e foarte sigur pe el in apa fara nimic ajutator in ape adanci, mai facem fotbal cu gradinita si ii place, dar inca nu prea intelege cum se joaca...hihi...si tenis face cu sotul meu...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Noi la 5 ani facem inot, gimnastica si incepem tenis in Iulie. Deasemenea a venit un antrenor de fotbal la ei la gradinita si ne-au trimis scrisoare ca cica e bun la fotbal (european) si sa il inscriem in toamna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Da,Sanzi, nu am mancat peste in Delta. Noi am mers cu Wohnmobilul, ne-am orit undeva de unde nu se mai prea putea merge cu masina, am dormit acolo, a doua zi ne-a plimbat un baiat cu barca si apoi am plecat mai departe. Dar am promis ca vom repeta figura....adica inca o excursie prin toata tara doar sa mai creasca copii, si atunci nu voi mai pleca din Delta fara sa manac peste.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

cristina1974 - bine ai venit.
Nu mi-ati raspuns daca o sa mergeti pe litoralul romanesc?Daca da unde si cind?

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

SALUTARE!!!
Ce bine de cei care sunt in vancanteee!!!
of, eu am atat de mult de lucru la birou, alergatura si hartogarie...
Andrei e in vacanta si mama mea are grija de el. Il duce in parcuri, cu bici, cu tractorul sau cu trotineta.
LULU- Noi mergem din 3 august la Mamaia-hotel Amiral. NU MAI AVEM RABDRE!
La intoarcere spre casa, vrem sa ne oprim la Praid.
Nicoleta-unde v-ati cazat? N-am fost niciodata la Praid, sper sa ne descurcam cu cazarea la fata locului.

SANATATE!!


cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Lulu, eu trebuie sa ajung la cursuri la Mamaia, pe 23 august, insa am cautat oferte pe net acolo si am gasit tot felul de variante, tot in Mamaia, desi as vrea in Eforie (chestii sentimentale). Cazarea eu am asigurata la hotel Perla, si acum negociez sa platesc jumate pentru ai mei. Deocamdata nu ne hazardam sa mergem prin alte tari, desi am inteles ca e mai convenabil daca o iei din timp cu cautatul. Voi unde mergeti?

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Buna, fetelor!
In primul rand,va multumesc mult pentru primire. Sper sa pot sa intru cel putin la fel de des ca si voi, pentru ca noi suntem extrem de ocupati in general. Oricum, cu mare placere citesc pe forum, si ma unge la inima, pentru ca in felul asta, inafara de multe alte bucurii, pot sa scriu si eu in romaneste, ca aici nu aqm nici o sanasa sa vorbesc limba mea materna.
Multumesc mult pentru complimentul vis-a-vis de numele fetitelor.
Deci, Iasmina s-a nascut pe 29 septembrie 2002 si a fost o frumusete de copil din prima clipa. Cea care a asistat nasterea mi-a zis atunci ca ea va fi speciala,ca si numele este special.Si asa a fost. Este desteapta, foarte prietenoasa,are un suflet extrem de cald,este frumoasa si tot ce mai poate fi asociat cu un copil, la varsta asta. Face inot de la sapte lunisoare,dansuri sportive, joaca badminton, deocamdata, cu toate ca eu inclin sa o imping un pic spre tenis, daca va dori. De cinci lunisoare este una din imaginile lantului United Colours of Beneton din Londra. Participa cu rabdare uimitoare la sedintele foto, care uneori sunt foarte obositoare si-i place teribil ce face.S-a obisnuit sa fie cocheta, intotdeauna se imbraca asortat, are parfumurile ei preferate,si toate astea spre incantarea noastra, dar mai ales a sotului meu Kaveh ,c are constata uluit cum mica lui printesa se contureaza ca o adevarata domnisoara.
Din septembrie va merge si la scoala,pt ca aici asa este sistemul.
Despre cea mica, Georgia,nu pot decat sa spun ca este foarte cuminte, nu mi-a facut nopti albe decat in primele 2 sapatamani. Incearca, de zor, sa se taraie, si-i place la nebunie cand o ajutam sa stea in picioruse.Nu are inca dintisori, dar or sa apara in curand,si, in general, ii place sa pape, sa stea cu mami,chiar daca mami lucreaza, si sa se uite la canalele de muzica.
Cam atat, deocamdata. Cred ca v-am facut capul calendar, insa nu puteam sa pierd ocazia sa-mi mai laud un pic puiutzele.
Promit sa pun si niste fotografii cu ele destul de curand.
Va pup pe toate si va urez numai bine.


Cristina, Iasmina Timeea si Georgia Helia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Pai e clar ca vrem sa iti vedem puiutele Cristina! Cum se intelege Iasmina cu cea mica? Banuiesc ca voi comunicati in lb engleza!

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Pai Iasmina e topita dupa cea mica.Ii face tot felul de jocuri, o gadila, o ia de picioare si i le misca uneori atat de tare, ca mi-e frica sa nu i le rupa, insa cea mica o treaba nu are. Rade in hohote, si o cauta cu privirea pe sora ei, atunci cand Iasminici dispare din raza ei vizuala.
Nu a fost geloasa niciodata, ci, dimpotriva, m-a ajutat mult. Pot spune ca am un sprijin de nadejde in micuta mea Iasmina.
Da , noi vorbim numai engleza, cand suntem toti patru, desi eu mai folosesc si romana, cand sunt numai eu cu Iasmina si cea mica. Intelege tot in romana, insa nu vorbeste decat engleza. Sotul meu este de origine iranian,si el si parintii lui,care sunt aici, vorbesc farsi cu fetele. Iasmina, la fel, intelege tot in farsi, insa ,la fel, le raspunde numai in engleza, motivand ca ea este din Londra,deci vorbeste engleza.
Cat de curand voi pune si pozele mult promise.


Cristina, Iasmina Timeea si Georgia Helia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cristina, de abia asteptam poze cu frumoasele tale fete!!! Pana acum Iasmina nu a fost la gradi?

Elena, si mie imi place Eforie...imi place ca a atata liniste si umbra!!!!

Mira, pestele din Delta are un gust anume...de fapt e singura carne pe care o manac si imi place la nebunie, asa ca a fost paradis pentru mie!!!
Te admir ce curaj ai sa calatoresti cu 3 copii!!! hihi...cum te organizezi??

Ruxij, si antrenorul nostru tot european (olandez)...si sotul meu cand il duce pe David ajuta la antrenamente caci e pasionat de fotbal...desi parca 4 ani nu e chiar o varsta potrivita pt fotbal...cred ca de la 5 in sus...(cum sunteti voi)

Noi avem un program tare incarcat in vacanta cu vizite, plimbari, planuri si tot felul...
Eu sunt tare bucuroasa ca am timp de mine (ma duc la coafor, la masaj, la dentist, stau pe net si am timp sa CITESC!!!!)
Ce bine e sa ai ajutoare in bunici...haha!!! Dar si ce e prea mult strica



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput