FIV 122

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:


madalina- pt. mormoloc!
Ladyxe- pupam fata sa ii tinem pumnii stransi -stransi pt. vineri!
Avalon fata---mai da nu ai stat deloc degeaba!Ma bucur ca totul e ok...ca te simti bine si ca astepti Fiv-ul din toamna!Distractie placuta in concediu! Destrabalare maaaximaaaa!!
ramica -vecinica- multumesc mult!Asa este . Acum nu mai avem de facut decat sa asteptam ce decide DD!
kora, alina_alexandra, delfi,Moniland ,Aldolina, kitta........va pup pe toate
medamaya- tu nu mai zici nimic??
AndraO- despre tine ce ne mai spui?? Banuiesc ca deja esti mamicuta cu puiuti in burtik!

Fetelor...eu nu sunt obisnuita sa stau asa---ca o leguma...dar nu am incotro...stau acasa...mai mult in pat...si incerc sa citesc...si ma ia somnicul...si mai dormitez 2-3 ore...Cel putin pana duminica....asa voi sta...in casa..apoi voi iesi usor-usor...
Sunt extrem de linistita...calma....stau cu pisicuta mea si toarcem impreuna!
Kora- tu intrebai de Sheryca??
Eeee... este in concediu....si-au luat bilete la mare..si au iesit cu bebika la plaja! Nu stiu cand se intorc...dar cel putin ieri erau pe plaja!
Delia- multam mult pt. ieri..eram tare confuza nu stiam ce sa fac...sper ca nu te-am deranjat de la serviciu prea mult!
va pup

dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Dany sunt cu pumnii stransi pentru tine. Ma bucur mult ca te-am putut ajuta. Nu m-ai deranjat deloc. Pentru fetele mele...oricand Sa dea DD sa fie cu noroc si sa ramana puiutzii cu mami si cu tati, pentru totdeauna! Doamne ajuta!

Kitta ti-am scris si pe PM. Imi pare extrem de rau ca ai intrerupt din nou tratamentul. Ma bucur ca ai luat decizia sa mergi la Marinescu.

Fetelor nu ne-am mai vazut de mult si n-am mai disecat de mult de-ale FIV-ului! Ce spuneti de o intalneala vineri, in Herastrau, la aer? Astept amatoarele sa-mi scrie pe PM.

Va spuneam eu la un moment dat, dupa al 2-lea esec, ca m-am lasat de fumat, m-am apucat sa mananc foarte sanatos si sa beau multa apa si ca am inceput sa alerg dimineata. Vreau sa va spun ca am avut surpriza surprizelor si acum, la primul CM dupa FIV si la o luna de cand fac cele de mai sus, nu simt ABSOLUT NICI O DURERE de CM. Nici nu stiam ca e posibil asa ceva. De ani de zile, la CM, ma indop cu pastile, in prima zi zac in pat, nu am chef si nici nu pot face nimic. Eu cred ca daca - pentru prima oara in viata mea - nici nu simt ca sunt in perioada CM-ului, toate masurile pe care le-am luat, functioneaza! Sunt foarte, foarte incantata!

toate FIV-oasele dragi!

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athy spune:

buna ziua fetelor am citit toate mesajele voastre ma bucur pentru cele ce au reusit si ma intristez pentru cele ce au esuat sper ca in viitor sa fie o mare reusita ....am si eu probleme ma gandesc sa fac FIV pentru ca este ultima solutie din spusele medicilor si nu stiu spre ce clinica sa ma indrept .Am scris acest mesaj cu speranta ca ma puteti indruma .Va multumesc frumos si va doresc multa sanatate si succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by athy

buna ziua fetelor am citit toate mesajele voastre ma bucur pentru cele ce au reusit si ma intristez pentru cele ce au esuat sper ca in viitor sa fie o mare reusita ....am si eu probleme ma gandesc sa fac FIV pentru ca este ultima solutie din spusele medicilor si nu stiu spre ce clinica sa ma indrept .Am scris acest mesaj cu speranta ca ma puteti indruma .Va multumesc frumos si va doresc multa sanatate si succes.


Important ar fi si unde locuiesti pentru ca ai de facut multe drumuri la doctori. Daca esti dun Bucuresti e mai simplu. Iti poti face programare la 2-3 doctori ca sa vezi ce parerea au si ce simti fata de fiecare dintre ei la prima intalnire. Eu pot sa ti-l recomand pe prof. Marinescu de la Giulesti dar dureaza cateva luni pana te programeaza la Giulesti iar la cab. particular se fac programari in data de 10 a fiecarei luni dar trebuie sa insisti cu telefonul ca sa nu ratezi. Mai ti-o recomand pe cocei pe care o poti gasi destul de repede (programare) la Dacia medical Center.
Iti doresc mult succes!

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!
marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna fetelor,de ieri de cind am ajuns acasa pe la 4 pina acum am dormit aproape non-stop, nu stiu de ce , o fii de la diazepam...
AsA am pus 3 embrionasi 2 de cite 8 celule f frumosi si unul de 6 celule tot calitatea a.
pe toate si numai bine

meda rusu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alexandra spune:

Aldolina, foarte interesant si articolul de la adresa pe care ne-ai dat-o. Ma ingrozeste totusi sa vad cit de amanuntite ar trebui sa fie analizele noastre fata de cit sunt de sumare.
In alta ordine de idei, rezultatele mele dupa 2 zile de stimulare arata ca nu se intimpla nimic bun... adica estradiolul este tot 9 iar progesteronul 0, ca inainte de menogon. Asa ca, incepind de azi am 4 fiole de menogon pina simbata, cind voi repeta analizele si voi face si eco.
Va pup si va dorec o seara placuta.

A.A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adina1967 spune:

Medamaya1 felicitari pentru embrioni. Sa stea lipiti la mama in burtica 9 luni. De-acum sa stai linistita si sa fii optimista. Iti tin pumnii sa reusesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Alina-Alexandraimi pare rau. Estradiolul ar fi trebuit sa se dubleze de la o zi la alta, vezi ca e pe prima pagina un calcul cum trebuie sa creasca. Mai fetelor, eu ma gandesc ca daca tot se zvoneste ca retrag Menogonul de pe piata inseamna ca or fi constatat ca nu e chiar % bun in toate cazurile...Zic si eu ce altceva as mai putea sa fac in cazul meu sau pe ce sa dau vina. Oricum mai ai rabdare pana sambata la analize. Normal nu se da doza mare de la inceput ca nu stiu nici dr. cum reactioneaza fiecare organism si sa nu faci hiperstimulare. Asa daca nu iese nimic, mai tragi un loz data viitoare. Si eu tot cu 3 am inceput, mi-au crescut la 4, etc, iar acum cu 5 din prima zi...
Andrada.Psunt de acord cu initiativa ta, dar sa aiba si de mancare pe acolo. Eu m-am hotarat sa slabesc vreo 10 - 15 kg pana la FIV de toamna cum a facut Lachi.
Maine sunt calare pe tel. la Giuli.
Avaloaneasa incearca si al meu sa ma convinga ca viata trebuie traita mai intai de noi, drept pt. care noi plecam in Corfu, dar nu la all inclusive ca o sa fiu la cura de slabire. Pacat ca nu am gasit numai cu mic dejun. Asa si poate si cateva zile in Franta ca se leaga la fix datele de plecare, asta in cazul in care mai gasim si biletele ca pana acum am fost stresata cu altele. Daca tot nu a fost sa dau banii pe FIV, trebuie sa ii cheltuiesc si eu pe ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Zouzounakisuper interesant linkul care ni l-ai dat. Am scris deja dr. si zice ca in 48 de ore raspunde. Mi s-a trimis mesaj de confirmare a inregistrarii subscrierii. O sa va spun si voua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

athy bine ai venit si iti doresc sa pleci cat mai repede la odisee. marrina are dreptate sa ne spui de unde esti sa vedem cum te putem indruma. Eu am facut inseminari si FIV cu Cezara Bucur care este si la Giulesti si la Dacia Medical Center. Este foarte draguta si chiar este foarte buna. Ca embriolog o am pe Cocei care iar este foarte buna. Dar mai este un lucru, depinde cum ti se pare si tie un anumit doctor, ca mie poate sa imi placa iar tie nu, sau sa nu acorde aceeasi atentie ambelor persoane. Eu ti-o recomand, pe mine m-a incantat din prima, mai ales ca este femeie ginecolog. Iti urez multa bafta si te asteptam sa ne povestesti cum decurg lucrurile sau daca te putem ajuta cu ceva. Te pup si bine ai venit printre noi.

Micky

Mergi la inceput