Un cuvant - sau ceva ce costa mult prea putin

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Aida, esti extraordinara !!Daca as putea as suna eu ca sa nu mai consumi tu minute, ca stiu ca ai su tu probleme, dar nu stiu ce sa vb. Dumnezeu sa iti rasplateasca !

Sa facem ceva pentru Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ok cei care doriti si puteti sa sunati... ar fi super chiar si pentru un cuvant bun.
Pe de alta parte am verficat statusul conturilor sunt OK. Mai mult decat atat s-au depus bani. Voi veni in curand cu informatii mai multe.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006
Anul 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Am vorbit cu mama lu Sara , d-na Liliana.
Este o mama cu care se poate discuta.
In prima faza ma bucur ca situatia este recenta , 3 saptamani de cand a recidivat boala, iar doctorii ii fac tratamentul de linia a doua .
Problema este ca medicii nu sunt constienti cat de greu se poate gasi un donator compatibil , poate dura si ani , si a pus parintii sa mai faca un copil , ca si cum este sigur ca celulele se vor potrivi .
A fost deschisa la solutia mea de a mai intreba si in alte parti .
Maine va cere de la doctorita care o monitorizeaza un referat despre Sara , pentru a putea sa il trimitem mai departe.
Eu imi pun la punct datele care le am , adrese de mail si numere de telefoane , ca sa i le pot comunica.
Voi avea saptamana viitoare un numar de Orange romanesc si mai un numar de Ungaria ca sa pastram legatura.

Sara este sub tratament , iar mama mai are de cumparat in continuare citostaticul (vreo 6 flacoane) ca sa poata continua tratamentul , iar boala sa intre in remisiune totala.
Va fi un drum lung , dar cu ajutorul vostru vor putea ajunge la mal.
Stiu asta ca si eu am avut nevoie de voi si inca mai am , iar suportul acordat mi-a fost de mare ajutor.
Va sunt vesnic recunoscatoare!
Toate cele bune!

Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Si are bani ptr. citostatic, care am inteles ca este f. scump ???

Sa facem ceva pentru Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eu am grupa 01 negativ si sunt dispusa sa donez daca acest lucru se poate face din Bucuresti. Va rog mult sa-mi trimita si mie cineva un PM cu detalii in cazul in care se poate dona pentru Sara din Bucuresti, nu stiu daca voi reusi sa urmaresc subiectul zi de zi...

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Si eu as vrea sa donez sange pentru Sara dar din pacate nu am cum sa ajung la Oradea.
Marius am vazu ca s-a discutat despre o posibilitate de recoltare in Bucuresti si transport catre Oradea. Ai mai reusit ceva cu chestia asta?
Astept cu interes raspunsul tau.


O zi bunuta.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu am o astfel de informatie sigura. Este estul de greu.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006
Anul 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PentruSara spune:

Daca sunteti din bucuresti si puteti dona, sunati la unul din numerele de mai jos:

Adi Tiponut - 0740 918328 (tatal fetitei)
Cornel Darvasan - 0740 116 199

Se poate organiza un transport special daca se doneaza din Bucuresti sange. Cel mai bine e sa sunati si sa spuneti ca puteti dona si sunteti din Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Incepand din aceasta clipa acest subiect se transforma in "Proiectul Sara" - care devine un nou topic.
Sensul este acelasi ajutorarea Sarei.
Asa cum am promis si cum s-a procedat si in proiectele precedente voi actualiza statusul conturilor deschide pentru acest proiect.

>>Proiectul SARA aici



Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006
Anul 2007

Mergi la inceput