Dama de consumatie

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Nu stiu de ce ati sarit asa; e o vorba in Ardeal care zice asa... nu am 'nascocit-o' eu, eu doar am citat-o...


_

Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Si nu spun ca s-a prostituat, ci doar ca si-a folosit corpul ptr. a obtine ceva; NU spun ca s-a culcat cu cineva...
A dansa dezbracata tot aia e, adica iti folosesti corpul ca sa faci bani.
PS: nu vad absolut nimic rau in asta...


_

Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

mie chiar mi-ar fi placut sa fac bani cu corpul meu ,adica sa fiu fotomodel.imi plimbam fizicul 10 minute pe pasarela,mare munca, luam banii girla ,ma pensionam la 35 de ani ,shi apoi trai pe vatrai.
dar de, cum n-am calitatzuri tre sa ma bat cu capul de probleme pina la 15 ore pe zi ,sa ma pensionez la 55.
daca tata era Hilton eu eram Paris,eram shi frumoasa shi desteapta shi cu bani ,prea multe calitatzuri pentru un biet om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Ba mie nu mi-ar fi placut sa functionez pe post de decor.
Chestie de optiune personala.
Da' pentru asta trebe sa ai o optiune.

O ea de 80 de kg n-are optiunea tropaitului pe masa, asa cum altele n-au optiunea sa reprezinte mai mult decit un fund in miscare.
D'aia spuneam ca fiecare face bani cum poate.


Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

pai ce io am zis sa faci de "decor" cu mine?(daca esti mai frumoasa,mai inalta etc shi-mi luai locul?)
fantaziam shi eu de una singura ,cum ar fi fost sa bitzii din fund pe pasarela,sa ma invirt prin lumea MARE.
bine ca am cum spui tu"optiuni" ca de nu, cum spuneam eu, nici fotomodeala nus shi cum spune tata nici el nu e hilton.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
bine ca am cum spui tu"optiuni" ca de nu, cum spuneam eu, nici fotomodeala nus shi cum spune tata nici el nu e hilton.



la partea cu tata.... asta trebe sa recunosc ca regret.
Putea sa fie barza aia mai inspirata, nu sa ma scape in Bucuresti printre blocuri.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

vezi shi tu partea buna ,daca te scapa la hilton in piscina,sau eu stiu in care propritate shi el era in vacantza?io asa ma tratez ,zic ,da daca ma impiedicam pe pasarela shi se ducea dracu shi carera shimi rupeam shi gitul....asa mai bine doar mil sparg din cind in cind

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Vad a ati dat-o in filozofie... cu ce se fac banii cu creierul sau cu fizicul?
Fiecare cu ce poate, bine ca exista un echilibru, cine are mai putin din una are mai mult din cealata.
Mai sunt si CEO-uri sau ce-or fi ele de multinationale (in care din ce citate se dau inca nu s-a abolit sclavagismul) care au din plin din amandoua si le si folosesc cu drag si mai ales cu spor :).

Dar ideea de baza e ce face fetisoara aia de-a deschis topicul? Mai e de "consumatie" sau nu mai e? S-a intors la iubitul gelos sau nu?
Si mai ales: a strans biata fata suficienti bani pentru aniversare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amezyarak spune:

Am citit toate paginile legate de acest topic, iar parerea mea este ca multe persoane isi dau doar cu parerea fara sa aibe habar despre ce este vorba. In primul rand consider ca incurajarile pentru tania sunt demne de ras. Aceasta meserie(imi vine greu sa o numesc asa) nu este justificata de nicio scuza. Cunosc fete care au o situatie precara acasa si, totusi, au ales o cale mult mai respectabila in viata decat compromisul sexual. Ii dau dreptate prietenului pt nemultumirea lui legata de ceea ce face tania, dar condamn violenta fizica. Si stiu despre ce vorbesc. Am fost plecat afara la un unchi de al meu (45 de ani), care era intrat in "legatura" cu o fata de consumatie de 23 si am vazut cum opereaza. Este adevarat nu era obligata sa se culce cu el dar o facea, rar ce e drept, doar atunci cand unchiul meu nu mai trecea pe la club, sau nu ii mai oferea cadouri sau bani, fata aranja o astfel de "intalnire" in timpul ei liber(nimeni nu le obliga la ceva in club, dar in timpul liber pot face ce vor, iar cele care ajung sa iasa cu clientii, sa faca schimb de nre de tel, sa se sune cu ei, etc cam asta urmaresc). Urmarea celor cateva ore de "intimitate" era ca a doua zi unchiul meu ma trimitea sa ii duc 300-400-500 de euro pt "chirie", sau pt ca "au nevoie ai mei acasa si eu nu am de unde sa le trimit", adica platea pt ceea ce ii oferea fizic, si pe deasupra era alimentat si de minciunile ei. Pt ca o fata de consumatie in primul rand este falsa, ca o actrita, in ceea ce face si spune. Toate vin cu povestile lor triste si asa mai storc cativa bani de la barbatii pe care varsta nu ii mai lasa sa se poata apropia de o fata de 20,21,22,23 de ani decat cu ajutorul banilor. Si mai mult de atat, am cunoscut o fata acum ceva timp prin internet, am inceput o relatie, a trecut o vreme si apoi mi-a marturisit ca este fata de consumatie afara(eu in prezent sunt in tara si nu mai am de gand sa plec). Si da, m-am atasat mult de ea, si sincer ii dau dreptate prietenului taniei. In fiecare seara vb pe video pe mess cu ea(pt ca ziua doarme) pana pleaca la "munca", sau la "intalnire", "cina", "cumaparaturi" etc cu clientii ei. Sa stai sa iti vezi prietena cum se imbraca si se aranjeaza(foarte sumar) pt a pleca cu altii, ca apoi sa nu mai stii nimic de ea pana a doua zi seara, sa o auzi si sa o vezi cum vbeste intr-una cu ei sau el(el fiind acel client care cotizeza cel mai mult, masculul alfa) sa iti spuna "hai ca a venit soferul sa ma ia la club", sau "a ajuns clientul sa ies cu el", in vreme ce u ramai intr-o camera singur "sa te uiti la un film"(cum suna indemnul ei), nu este usor de suportat. Sunt impotriva geloziei dar limita e limita, si daca o astfel de fata se trateaza pe ea ca pe o carpa, atunci, indirect, asa te trateaza si pe tine. Si decat sa o incurajati pe tania mai bine v-ati gandi la parintii ei, la toate persoanele care o iubesc si care ii vor binele, dar care nu o sa mai aiba parte niciodata de ea, de copilaria ei, pt ca si ea, ca si prietena mea(21 de ani), devin prin asta femei mature, papusi construite din machiaj strident si imbracaminte sumara care se vand pt placerea unor libidinosi pe care nu i-ar suporta nici la 5 metri in viata reala.
Dar banuiesc ca tara noastra se poate mandri si cu fetele care contribuie la "socializarea" internationala, daca nu se poate mandri cu absolventii de BAC sau facultate.
Tania nu se va mai intoarce si nu va mai iesi din cercul asta decat atunci cand o sa fie mult prea "rulata" sau avuta, incat sa nu mai poata sau sa nu mai aiba nevoie sa faca asta.
Si oricum prietenul nu ii mai era de folos, pt ca in aceasta ocupatie nu ai voie sa ai prieten, sau daca il ai trebuie sa te feresti, pt ca apoi nu mai ai "succes", sau cum mi s-a spus "ma parasc celelalte fete si nu mai fac clienti", "daca ma implic emotional nu mai pot sa vbesc asa cum o fac cu ei", etc. Pana la urma aceste fete sunt doar amante pt bosorogii aceia, pe care sotiile nu ii mai atrag, sau cauta doar o evadare in bratele unei "prospaturi" care arata bine si se misca la fel de bine.
Pt Tania, tot ce pot sa spun este ca nu are rost sa se mai planga pe forumuri, pt ca nu e nimic demn de mila in ceea ce face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Ete na! 4ani mai tarziu aparu si lupu' moralist!

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput