Minunatele Scorpiutze (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Va zic de azi o saptamana buna sa aveti!
Mira... bine ai venit acasa! Si sa petreci bine cu ai tai!
Noi am reusit sa achizitionam in sfarsiiit una bucata bicicleta pentru copilul mare, ca ne rodea urechile si in magazine parca a disparut mama lor. Si cum a luat-o... a botezat-o putin de pamant, ca deh, de ce sa fie el atent?!
Va pup si numai bine!
Elena
ps: Astept impresii de la serbarea norutei Luana, de la ora deschisa a lui Georgi... si ce evenimente ati mai avut!

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Neatza scorpiute.
Multzam ca v-ati gandit la mine si mi-ati tinut pumnii.A trecut si lectia deschisa...pot spune ca-s in vacantza.A iesit bine, copiii s-au descurcat de minune, s-au pregatit micutzii foarte bine.Chiar am zis ca le-ar fi prins bine lectii deschise si cand am facut alte chestii mai importante ca le invatau sigur si ramaneau cu ele .Am primit felicitari pentru ca n-am avut emotii.Pai era chiar culmea....ca am tot dat la examene si mai am atatea de dat incat...ce atatea emotii? Acu' recunosc ca am avut puuuutine dar sa nu mai spuneti la nimeni .
Elena sa stapaneasca George bicicleta sanatos si la cat mai putine evenimente.Noi suntem deja la a 3-a .Dar inca la capitolul tricicleta si astea-s din plastic.De-aia se si rup mai repede.Vazut si filmarile tale
Gabi a noastra deja a spus DA si este de-acum tanara sotie.CASA DE PIATRA GABI, sa fiti fericiti si sa va mearga din plin..
Ana hai spune de serbare.
Nina 2 cum mai e Renata?Ceva dintisori?Cu papica?Cum mai stati?
Mira bun venit acasa.Cat stati?
Nina cum a fost la Buzias?Nu ne povestesti nik?
Va pe toate.
La noi deja e cald afara.Fug pe la piata si pe la 13 merg sa o inscriu pe Stef la gradinita.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare,

N-am reusit sa mai intru la povesti...Dragelor,serbarea a iesit cum nu mi-as fi imaginat...atat de frumos si emotionant.Toti copilasii au avut de spus cate o poezie,au cantat,au dansat....ce sa va mai spun?!Am plans si am ras in acelasi timp.Toti copilasii au recitat clar si frumos poezioarele....cei mai emotionati,ma rog,au mai balbait-o....dar una peste alta s-au inteles cuvintele si la poezioare si la cantecele.De dansat au dansat intai fetitele,pe melodia "I'm a Barbie girl"...superbe....sa le fi vazut cum dadeau din fundulete...erau asa dulci...Coregrafia a fost facuta dupa dansul de la "Asere he..."(cred ca asa se scrie....ups!).Apoi au plecat fetitele si au venit baieteii,au avut si ei un dans,mai lent...erau flutrasi...Si,dansul final,a fost "Dansul broscutelor" unde au dansat in perechi...Hehehehehe,partenerul Luanei era tare dragalas si in dans,la un moment dat,baietelul s-a asezat intr-un genunchi si Luana s-a invartit in jurul lui tinandu-l de un deget...si acasa Luana ne-a intrebat:"Ai vazut cum am dansat si m-am invarteat?Ca plintzesele si Foin(a se citi Florin) era pintzul,ca statea asa...cu piciolu jos si eu elam pintziesa ca ma invalteam in julu' lui...".Nah,beleaua!
Inca nu am pozici,ca Marius,ca de obicei,n-a avut timp sa le descarce,dar promit sa pun cand 'oi avea...Am filmat toata serbarea si asa ma bucur si sa-i dea Domnul sanatate(de n-o fi murit) lu' ala de-a inventat camera video si aparatul foto.
Ce sa mai zic?!A fost foarte frumos si chiar le-am zis la ambele educatoare,dupa ce le-am laudat,ca sincer nu ma asteptam la asa performanta cu grupa mica....


Adriana,bravo voua!E bun si Matizul,e masinica fashneata,de oras,usor de sofat si merge bine si la drum lung....Eeeeiiii,asa da surpriza,sa vina sora ta la voi...ce fain!Aveti o vara cu surprize!Cum a fost la intalnirea cu fosta colega?!
Elena...ai o fata...de pus in rama...frumoasa foc!De 3 ori m-am chiorat la filmulet....Ati luat biuciucleta la ginerel?Ati gasit?Aaaaaaa,stai ca acum am citit ca ati gasit...Lasa,mah....a dat si baiatu' olecuta cu ea de pamant...se repara...Ati luat si accesorii?Adica casca,genunchiere,cotiere?!Alea-alea....
Mira,bine ati venit acasa...ma bucur ca ati ajuns cu bine si sedere cat mai placuta.
Monica,ce fac copilasii?Sunteti bine?
Georgi,felicitari pentru examenul trecut....pai nici nu se putea altfel,ca doar esti scorpiuta bataioasa si ambitioasa....Bravo!De acuma ai o vacanta linistita!

Fetelor....pe 2 Iunie Gaby(Gaby fosta Hila) a noastra a scos actele.Am incercat io s-o sun,da' n-am avut succes,asa ca am trimis doar un mesaj...gata,de acuma e si ea femeie maritata...Ii mai uraz o data si aici CASA DE PIATRA!,copilasi frumosi si sanatosi,sa traiasca in dragoste si sa lase deoparte grijile altora...si sa formeze impreuna cu sotul ei acel rotund care inseamna familie...!!!!!

Va pup,sa aveti o saptamana excelenta si cu realizari si o zi cat mai buna!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut!
Ma gandesc ca acum Gabi e prea ocupata cu luna de miere, asa ca astept sa treaca perioada asta de acomodare cu noul ei statut si sa ne povesteasca cum a fost nunta! Abia astept, mai ales sa vad cum a fost mireasa, cred ca a fost mortala!
Ana, ma bucur ca a iesit bine serbarea puiutei, nici nu ma gandeam altfel. Si sa stii ca nu am luat accesorii la ginere'tu, nu de alta, dar nu se mai urca pe bicileta. Oricum, dupa prima czatura a scapat ca prin minune, ca a cazut pe pamant, si nu pe ciment, si asa are cateva galme pe ici pe colo, inclusiv la cap. Oricum nu intelege si tot cu viteza vrea sa mearga. Sa stii ca te invidiez pentru Toyo, ca la noi in Loganel incape doar bicileta in portbagaj, jeep-ul lui fiica'mea ma incurca pe hol, e o nebunie, simt ca nu mai am aer in casa la cate s-au adunat!
Georgi, bravo mai, poti striga ca a venit vacanta! Tu anul asta mai ai vreun examen ceva? ... nu de alta, sa nu iti iesi din mana!
Moni, ce fac copiii?
Lory, pe unde esti???
Ninutele, restul fetelor, pe unde bantuiti?
Va pup, sa aveti o zi beton si cu spor, eu am terminat mancarea, ma apuc de curat!
Elena

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

eu am vazut ce model de rochie a avut gaby, dar nu am vazut-o pe ea.oricum, cred ca a fost superba.spuneau ca vin la mare, dar nu i-am luat nici un nr de telefon.
oficial, vine sora-mea.maine seara pleaca si stau pana duminica la codlea apoi vin la mare doar ea, nepotul si sotul.ca altfel nu ar mai avea concediu cu fetele.pe ele le lasa la munte cu soacra-sa.
georgi, ma bucur ca ai iesit bine
ana, la fel si voua.pupici multi.ca bine zici cu camera si aparatul.noi ieri am fost la gratar fara razvan.el a stat cu buni si tare bine s-au mai inteles.m-am mai aerisit si eu un pic.duminica pleaca sotul la bucuresti la curs si vine doar in we acasa.asa ca iar cad pe mine toate.
ana, in principiu deocamadata ramanem pe matiz.sunt foarte suparata de portbagaj dar asta e.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna scorpiutelor
si noi am avut o nunta Duminica dar nu cea a gabytzei noastre...casa de piatra gaby si multi ani fericiti!acum sunt cam franta de oboseala dar daca dorm putin la pranz sper sa-mi revin.
ana, ma bucur tare mult a a iesit bine serbarea luaneitare dragutza trebuie sa fi fost cum dansa ea cu plintul ei, si noi avem emotii(adica alex)...este serbarea anotimpurilor
elena, sa stapaneasca sanatos georgica
gerogi, hai ca mai e putin si vine vacantza.
fetelor saru' mana ca va ganditi la noi copilashii sunt bine, trebuie sa-i fac ruxandrei vaccinul de 2 ani jumate...sper sa fie totul ok
va pup pe toate

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Ei Elena...normal ca am examen in vara pe 17 iulie.Exact cum ziceai...sa nu-mi ies din mana .Il astept cu drag caci dupa ce trece examenul plecam la mareeee....deci sa vina mai repede
Adriana o sa te indragostesti de Matiz.Nu-i bai ca-i portbagajul mic.E asa micutz si se condue super plus ca niciodata nu-mi fac probleme cu parcarea .Eu deja plec singurica la drum.Fac ce fac...mai bag o tura pe la mama sau la scoala cand n-am chef de microbuz .Recunosc ca nu am cautat nca viteza a 5-a dar mai am timp
Noi am fost si ne-am inscris acum la gradinitza(cu interventii bineinteles ) si Stef a intrat la nani.Cand am intrat pe usa la diectoare fi-mea s-a apucat sa-i poveseasca cum a trantit ea TV-ul si sertarele .Nu stiu cat o fi inteles cucoana ca nici io nu m-am oferit sa-i traduc
Ana felicitari pt pintzesa dansatoare.Tare emotionant o fi cand iti vezi propriul copil la o serbare caci mie imi vine sa plang si cand ii vad pe-ai altora.Si ete ca acu' mi-ai adus aminte iar de serbarea noastra de la scoala
hai pupare.Cred ca bag si io un somn laga fi-mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

georgi, oricum sunt indragostita de orice masina in afara de dacie.nu e vorba de plecat la drum ca ma descurc.am facut deja 5 ani de permis.ieri cand am fost la gratar, sotul meu a strans putin la gaz sa vada daca reuseste sa-i faca consumul mai mic si imi blestemam zilele ca mergeam ca melcul,asa ca e bun si matiz-ul.eu ma gandesc daca vom pleca undeva sigur o sa mi se urce tensiunea ca nu-mi incaqp toate.
monica, acum am sunat si eu la dr.eu am uitat complet de vaccin.si doar avem 2 ani si 7 luni.noroc ca cica se face la sfarsitul lunii.am scapat.am crezut ca l-am ratat.merci ca mi-ai adus aminte.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

adriana, nu-i bai se face am impresia pana la 36 de luni, sper sa nu zic prostii


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Eu la 3 ani si o luna i l-am facut, ca pana atunci ba nu era doctorita, ba era mucios, ba... asa ca este vreme de intepat!

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)

Mergi la inceput