Juniori de iunie-iulie 2003 (1)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gio spune:

anamaria, sigur nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Aoleu MAROX, nu ma speria... nu m-am gandit la asta! Ei isi doresc tare mult! M-ai pus pe ganduri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

revin si eu de-acasa, ne-am intors de simbata seara si deja parca n-am fost nicind plecati.

Marox - sorry, eram in lobby la hotel si scriam, nu eram familiarizata cu tastatura si n-am pus ghilimelele "inconstientilor" din postare, dar intentia a fost aceeasi ca si la tine, de gluma, mie mi se pare extraordinar sa pleci cu 2-3 copii in concediu, si de cite ori plecam in strainatate ma mir de curajul de a pleca chiar si cu copiii de 3-4 luni pe care il dovedesc multi parinti acolo, pe care eu clar nu l-am avut si nu-l am inca ptr expeditii de astea, sper ca nu te-am jignit cumva, imi cer scuze daca s-a inteles gresit, n-a fost intentia mea

Romana - eu l-am dus pe Luca azi la gradi doar cu o analiza (exudatul faringian) ptr ca rezultatul de la restul au disparut misterios de la laboratorul unde le-am facut inainte de plecarea in concediu. Dar saptamina asta il voi tine acasa ca sa i le refac si sa intru in legalitate. Ca noutati sa stii ca nu mai e decit Diana dintre educatoarele vechi, iar pe ei i-au mutat la etajul 2, ca de-acum sint mari

Gio - punem de o intilnire saptamina viitoare?

Fetelor, noi am avut o vacanta ca niciodata, am fost plecati 16 zile la rind ceea ce e un record absolut, a fost interesant, dar extrem de obositor ptr ca am dormit 1 noapte intr-un loc, 2 in altul, alte 3 in alta parte si tot asa. Acum analizind la rece, Luca a fost exemplar si a rezistat ritmului, a avut un episod de febra in Italia dupa plaja, cred ca pe fondul oboselii (si al unei inghetate), a mincat si mai prost decit de obicei, dar i-a placut si, normal, cel mai tare l-a amuzat faptul ca a fost cu noi, am fost pe post de animatorii domniei sale in astea 2 saptamini . Oricum e clar ca lui ii era totuna daca mergea la Sovata sau prin Europa, cu noi sa fie si e bine (nu ca mi-as fi facut vise ca o sa-l impresioneze Austria sau Italia ca pe noi).

Pe Fred l-am gasit dupa 2 saptamini mult mai mare si vioi, acum ne urmareste cu privirea prin toata camera si nu-si mai baga miinile in gura haotic, ci intentionat si precis , ride cu gura pina la urechi si cu zgomot cind il bagi in seama si are niste ochi albastri minunati.

Astept sa-mi spuneti ce ziceti de ideea de a ne vedea saptamina viitoare, ma gindeam la marti sau miercuri sa nu fie nici prea la inceput, nici pe w-e, e ok?

pup u,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

andra, sapt viitoare e ok, sa fie copiii sanatosi si eu una vin.

cine se mai inscrie???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

quote:
Originally posted by romana_74

Aoleu MAROX, nu ma speria... nu m-am gandit la asta! Ei isi doresc tare mult! M-ai pus pe ganduri!

ROMANA, MATEI(04.07.2003) si LUCA (28.08.2005)



nu e chiar asa de grav, desi sperietura e semnificativa: tudor a cazut de pe scara patului suprapus, prin iarna... avea deci 3,5 ani, cam asa. s-a lovit dar nu atat de rau pe cat am crezut... de atunci pare ca este muuuult mai atent!

in principiu, noi nu le dam voie sa urce in pat decat la ora somnului.

cand tudor era mai mic, il luam in brate sa isi ia 'ramas bun', se imbratisau si se pupau. apoi a inceput sa urce el singurel pe scara.

cand au inceput sa se joace singuri la ei in camera (undeva prin primavara, anul asta, pana atunci ii tineam in living, langa noi) se intampla sa se joace in paturi.
bogdan este responsabil si ma anunta cand tudor urca la el, sus...
(desi daca ma gandesc mai bine, cred ca cel mai mult se teme ca va ajunge 'dusmanul' la jucariile lui secrete, pe care si le tine in pat...)

_
ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000) si

Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzu spune:

Buna Fetele,

Hai ca in sfarsit m-am adunat si eu, in primul rand , veste mare : azi am luat carnetul, Uraaaa !!!. 23 de puncte la sala, am gresit un pic parcarea cu spatele, dar restul a fost ok, asa ca mi l-a dat.

Noi ne-am intors pe 27 august de la Bran si am intrat in antrenamente intensive de soferie si de facut chestionare, bine ca am scapat de ele ca imi venea sa le arunc, visam noaptea numai intrebari.

Sa o iau cu inceputul, la mare a fost super bine, am stat 11 zile , ne-am facut de cap. Copilu' a fost tare fericit, n-o scotem din apa decat cu amenintari ca vine salvamarul dupa noi, mesterea toata ziua in nisip si s-a inteles foarte bine cu varul ei Andrei care are 3.5 ani. De atunci ma tot bate la cap sa mai fac 2 copii, un Andrei si o Maria (e prietena ei din parc).

La Albena a fost destul de bine, plaja, marea , statiunea a fost super. Plaja foarte mare si libera, marea curata , cu panta mica, asa ca mergeai mult pana sa se faca adanca si cu destul de putin aglomerata. Pe faleza si in statiune, cam tot asa, lejer, nu omorul de la noi de n-ai unde sa-ti pui cerseaful. Copilu s-a zbenguit cu colacul in apa fara nici o frica, dadea din maini si din picioare cu sarg, a fost foarte bucuroasa ca inoata. Ma tot gandesc sa caut o piscina misto in Buc sa mergem u ea, ca tare mult ii place.

La hotel, cica de 4 stele, zic eu cam de 3+, a fost relativ ok. Mancare all inclusiv, la greu si destul de buna, dar as fi prefererat sa fiu servita nu sa alerg eu dupa mancare, dar asta e un dezavantaj, avantaj e ca, poti sa tot incerci si pana la urma gasesti o mancare ca sa-i placa copilului. In distractii nu prea ne-am omorat, am mers cu biciclete de 4 si de 2 persoane si am dat copilu' in toate nebuniile.
Dupa mare am stat 2 zile in Bucuresti unde am spalat si calcat la greu si apoi am plecat o saptamana la Bran. Si acolo a fost frumos, am avut timp bun si am facut drumetii aproape in fiecare zi. S-a descurcat Irina destul de bine la mersul prin padure, i-a placut ideea. Ma tot bate la cap sa mergem cu cortul, sa facem focul , are tot felu de idei aventuroase.

Noi luni incepem gradinita, Irina nu prea e incantata, cred ca ma asteapta niste lacrimi de crocodil.

Poze din concediu :
http://good-times.webshots.com/album/560445144MRoAFx

Pa Adi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Ieri am inceput gradinita... suntem tare fericiti! Lui Matei i-a fost dor tare de gradi, de colegi si educatoare! Nu se mai satura de gradi si povesteste tot, fata de anul trecut cand vorbea mai greu despre gradi! grupa mica va incepe doar pe 15 septembrie, asa ca, pana atunci picii din grupa mijlocie se vor reobisnui. oricum, pana acum nu au avut probleme de adaptare niciunul din colegii de grupa ai lui Matei. Pe Luca l-am inscris de anul acesta, dar il voi duce doar la anu, prin martie! Nu stiu cum ma voi descurca sa imbrac dimineata doi copii si sa ma aranjez si eu. Sper sa ma descurc cu ajutorul sotului meu care si acum ma ajuta la maxim. Hai ca mai intru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Aditzu, , felicitari pentru "lamiie" (apropo, se mai lipeste pe geam sau acuma s-a schimbat semnul...parca ultima data n-am mai vazut deloc?)

Andra
, , sorry eu daca prin mesajul meu te-am facut sa te simti prost. Stiu ca intentiile tale au fost bune.

Kehleyr, nu mai stiu daca am scris ca ti-am urmat sfaturile si am fost la San Gimignano si la Siena. Mi-au placut foarte mult.

La noi a fost prima zi de scoala. A fost bine, desi Alex era un pic crispat. Eu, mai stresata decit el. Din pacate nu mai are aceeasi educatoare si doar o parte din fostii colegi. Aici cica e bine sa-i amestece pe copii, sa schimbe compozitia claselor si sa aiba o educatoare diferita in fiecare an. Om vedea cum s-o adapta. Inca o chestie nasoala, pe linga faptul ca e clasa mixta (jumate grupa mijlocie si jumate grupa mare) mai are parte si de 2 educatoare (cea principala lunea, joia, vinerea si simbata, iar cea secundara martea).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
bun venit de prin concedii...sper ca v-ati facut "plinul"...ca ati venit cu forte proaspete!
aditzu - felicitari!trebuie sa-l uzi....
stef e tot categoria "bonsai": are 1 m si 14 kg.maine pleaca la moeciu cu ai mei pana luni ca noi ne mutam...in sfarsit! am trait sa o spun si p-asta!
eu nu voi avea net o perioada, dar daca va intalniti, as vrea si eu sa vin...poate ma anunta si pe mine cineva....
in est, totul e ok, eu cresc odata cu tara, dar important e totul decurge conform planului.
va pup dulce si ne mai auzim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Aditzu Felicitari! Te-a mai pus sa faci parcarea laterala cu spatele?
Eu am examenul pe 3 octombrie, cind deja o sa fiu la servici. SPer sa-l iau data viitoare ca deja m-am saturat de stat pe acolo si asteptat. In plus imi doresc mult sa conduc. Unde oi parca masina... habar n-am.

Andra Dar la clinica respectiva nu aveau rezultatele pe calculator ca sa-ti faca o copie? De ce trebuie sa le repeti?


Gabi Ce bine ca ati reusit sa va aranjati apartamentul inainte de a se neste fetita. Un pupic pe burtica.


In privinta concediilor cu trei copii mici... eu nu va mai povestesc deoarece numai odihna nu a fost. Ei nu au prea mincat ( nici nu ma mir). Noroc ca am ajuns sanatosi acasa.

Problema mea acum e Alin.

Nu stiu daca o sa manince la gradi. Nu vrea sa manince singur, nici nu m-am omorit sa-l invat. In plus nu ii place orice fel de mincare si de la anumite mirosuri i se face greata. Oricum are de unde slabi ca e grasut.
Copiii vostri mincau singuri cind i-ati dat la gradi? ( ca nu mai tin minte de acum un an)

La intilnire m-as gindi sa vin si eu ( in functie de ora si de loc). Dar nu promit nimic.


Va pup.



Mergi la inceput