"Clona"

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maru spune:

quote:
Originally posted by Mia.

Maru, stii cumva un canal canadian care sa aiba telenovele braziliene? Ca si pe mine m-ar interesa sa revad Clona si alte citeva asemanatoare(Legaturi de famile de ex)

poze cu Corina Elena
poze

Piersicuta mea



Nu, draga mea, eu am vazut Clona in tara, m-am uitat la primul episod enervata de reclama exagerata care i se facea, si am fost addicted.
aici am pachetul de baza de la Rogers, si n-am nimic cu telenovele. Asta daca nu l;uam in considerera "telenovelele" sotului meu: CSI, si celelalte seriale politiste care ruleaza pana la exasperare.

Doamne'ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annnna35 spune:

[quote]Originally posted by cait

Belutza uite ca am pus cateva poze
http://good-times.webshots.com/album/559276461UFmzfd
http://good-times.webshots.com/album/558479551avWref
Vizionare placuta a serialului tuturor fetelor si chiar imi pare rau ca nu-l pot vedea.Credeti ca pe net il gasesc undeva?


Cait


Pe net am gasit cate ceva pe youtube. intra si da o cautare cu "clona". Am vazut acolo primul episod, faze diverse din serial si mai ales finalul.

Am dreptul sa comit greseli si sa nu fiu intotdeauna perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belutza spune:

cait .. f frumoase pozele.casele exact ca cele din clona .frumos frumos

A Friend's love says:" If you ever need anything,I'll be there."
True Love says:" You'll never need anything;I'll be there."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belutza spune:

Episoadele de vineri le-am pierdut,dar le am vazut pe cele de sambata..Mi-a placut la nebunie cand s-a dus yvette la leonidas cu cadoul ...Super tare telenovela

A Friend's love says:" If you ever need anything,I'll be there."
True Love says:" You'll never need anything;I'll be there."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Mie mi-a placut de Mel cu bodyguard-ul , ca nu mai stiu cum il cheama, cred ca se infiripa ceva intre ei.
Si abia astept sa vad luni continuarea discutiei dintre Jade si Lucas, sunt curioasa daca se vor saruta.

Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Pe mine m-a enervat faptul ca Jade a " inghitit" tot ce i-a spus Maysa, cand e de ajuns sa se uite la Lucas, la modul in care o priveste si si-ar da seama cat sufera si cat o iubeste.
De asemenea, tot legat de discutia dintre ei, m-a enervat faptul ca nici unul nu a spus ce simte.
Sper sa discute ca doi adulti, nu ca niste copii.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Cine se indura sa faca un rezumat si pt. "necunoscatori"??
In primul rind ce inseamna Clona?La ce se refera?
Si care este "subiectul" telenovelei?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Desi in general nu sunt un fan al acestui tip de filme, la "Clona" m-am uitat cu mare placere si cand rezist sa stau treaza asa tarziu, imi face placere sa revad.
Hannen destul de greu de facut un rezumat, subiectul e destul de complex. Ii spune 'clona' pentru ca exista o clona umana.
Exista in film doi frati gemeni, unul dintre ei moare intr-un accident de elicopter si nasul lor, renumit medic genetician, reuseste sa realizeze un embrion, folosind celule de la fratele ramas in viata si ovulele unei tipe care isi dorea mult un bebe si venise la clinica pentru o inseminare. Embrionul este implantat de o colega a medicului, sarcina se dezvolta normal, se naste un copil pe care respectivul medic in nasheste, doreste sa-i creeze acelasi mediu de dezvoltare ca si al finului mort, este extrem de obsedat de el.
In paralel, fratele ramas in viata se indragosteste de o marocanca, nu-si pot trai povestea de dragoste pentru ca ea este casatorita dupa legile islamice cu altcineva. El se casatoreste cu fosta iubita a fratelui lui, dar fiecare continua sa viseze la celalalt. Povestea lor de dragoste continua peste ani, cand se reintalnesc, iar la un moment dat va intra in viata lor si 'clona'.
E un subiect destul de complex si greu de 'rezumat'. Sunt multe povesti, diverse personaje ale caror vieti se impletesc intr-un mod surprinzator.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Alynutza,multumesc ca ti-ai facut timp sa-mi explici si mie cit de cit despre ce este vorba.
Eu aveam o mare dilema in legatura cu denumirea "clona" si faptul ca se vorbeste pe aici de musulmani.Ma intrebam care o fi legatura dintre islam si clone.
Apoi am dat un search pe youtube si-am ramas cam asa cind am vazut ce se mai buricesc alea peste tot,vine un musafir ,pac un belly dance.
Acum am inteles,e doar o telenovela .Plin de imaginatie regizorul.
Nu neg ca nu o fi frumoasa ca subiect,insa din pacate unii le iau de bune si ce vad acolo raman singurele cunostinte in materie de islam.
Ba cica prezinta problemele amoroase ale femeilor musulmane

M-am linistit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

E de fapt o 'impletire' intre lumea braziliana si musulmani din Maroc. Bine, e discutabil cata tangeta au dramele respective cu lumea islamica, si eu sunt de parere ca multe chestii sunt putin cam trase de par si nu prea 'pusca' cu mentalitatile musulmane.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput