Am nevoie de voi!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada101 spune:

Fetelor va multumesc din tot sufletul ca sunteti alaturi de mine Am sa incerc sa va raspund la toate.
Offf...Sunt constienta ca toti trecem prin asemenea momente si ca nu exista relatii fara sa nu aibe discutii, certuri...Cred ca aveti dreptate, jobul ne solicita pe amandoi f mult, vrei sa muncesti cat mai mult ca sa poti sa iti faci un rost in viata...practic ajungi sa devii robul muncii....
Cauza...nu as putea sa spun care este, dar nu mai putem discuta calm, mie imi sare tandara f repede, din cauza asta am zis ca nu mai pot.....poate ca ne ar tb o vacanta...dar dupa cum va spuneam nu prea putem sa ne luam liber...
Nu stam cu parintii, nu am stat niciodata cu ei, e adevarat ca si daca sunt deperate tot incearca sa se bage in viata noastra...
Probabil ca s au strans prea multe probleme si s a acumulat prea mult stres si am ajuns aici...
Ma gandesc ca e imp ca sotul meu isi da seama cand greseste...dar asta se intampla mereu dupa...poate ca vom reusi sa trecem peste toate...poate nu....
Probabil ca sunt stresata si ca nu pot face bebe, am 30 ani si imi doream sa il fac acum....ma gandesc ca daca mai astept nu am sa mai pot sa il fac deloc...
Culmea stiti care e?..cine ne cunoste din afara ne spune ca suntem un cuplu perfect, suntem plini de viata la petreceri...cu prietenii...dar avem aceste momente triste care au inceput sa nu mai semene cu o cearta normala intre doi indragostiti...
Poate ca am cazut si intr o depresie, poate e vina mea....

Va multumesc din suflet ca sunteti langa mine. Va imbratisez cu drag pe toete si pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

Mada...am o veste buna pt tine... daca si sotul tau realizeaza ca greseste (si iti si spune chestia asta) inseamna ca totul este din cauza stresului . Stresul; produs de joburi suprasolicitante, de neaparitia lui Bebe etc etc etc.

Cred ca va iubiti si cred ca e un pct bun de plecare. Si faptul ca realizezi ca ai o problema este f bine.
Incearca sa te relaxezi. Aloca ti timp. Fa lucruri care sa ti faca placere. Mergeti impreuna la sala, la piscina sau organizati seri de canasta sau orice altceva ce va face placere.
Rasfata te si rasfata l.
Totul va fi bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada101 spune:

Multumesc mult. Mi ai trezit un zambet pe fata ....Cel putin imi dai incredere in mine...in relatia noastra
Probabil ca va mai dura ceva pana voi iesi din starea asta...ieri am plans toata seara, e adevarat ca si el incearca sa repare ce a gresit, mi a adus un buchet imens de tradafiri....e atent cu mine, de fapt si inainte era adica nu imi aduce frori doar cand ne certam, probabil ca nu trec 2 saptamani fara sa imi faca surprizute...
Dar acum ajuns sa cred, probabil ca gresesc, ca toate scuzele de dupa o cearta sunt ca at cand cineva iti da o palma si isi cere scuze,...nu am ajuns pana aici la bataie, si oricum nu as accepta asta
Probabil timpul le va rezolva pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

quote:
Originally posted by mada101

Multumesc mult. Mi ai trezit un zambet pe fata ....Cel putin imi dai incredere in mine...in relatia noastra
Probabil ca va mai dura ceva pana voi iesi din starea asta...ieri am plans toata seara, e adevarat ca si el incearca sa repare ce a gresit, mi a adus un buchet imens de tradafiri....e atent cu mine, de fapt si inainte era adica nu imi aduce frori doar cand ne certam, probabil ca nu trec 2 saptamani fara sa imi faca surprizute...
Dar acum ajuns sa cred, probabil ca gresesc, ca toate scuzele de dupa o cearta sunt ca at cand cineva iti da o palma si isi cere scuze,...nu am ajuns pana aici la bataie, si oricum nu as accepta asta
Probabil timpul le va rezolva pe toate



Ai dreptate - cu o floare nu se face primavara- dar macar poti spera ...
Trebuie sa vezi de unde pleaca totul. Multe persoane incep sa se poarte/vorbeasca urat fie cand sunt stresate fie cand au alternativa fie cand au cucerit 'reduta' si nu mai au pt ce lupta(mai ales in cazul barbatilor).
Eu banuiesc ca la voi e vb de stres si o lipsa de comunicare.

Si sti ce? Daca vrei sa fie ok schimba ti fata plansa cu una zambitoare si apoi cu una vesela de a dreptul. La inceput iti va fi greu dar apoi vei vedea ca vei fi tu cea dinainte. El asa te iubeste ... vesela , fara griji , iubitoare, atenta cu el si cu tine.
Stiu ce vb pt ca si sotul meu mi-a spus odata ca parca sunt altcineva. Si nu se referea ca sunt supraponderala ci la comportament. Devenisem acra, irascibila, luam totul prea in serios.Aveam motive dar nici nu luptam sa ies mai putin 'ciufulita' din incercarile vietii.
Bebe va veni nu te teme . Ai doar 30 de ani. Eu aveam 32 de ani cand a apartut fetita mea.Nu te teme. Fa tot ce trebuie (consult medical, tratamente etc)ca sa nu existe motive fizice pe care sa ti le reprosezi.
Iar relatia cu sotul tau trebuie sa fie o prioritate. Eu am invatat ca bebe e super important. Eu nu am aer cand ma gandesc la fetita mea.Dar VOI faceti bebele nu el pe voi. Si chiar daca suna ciudat pt multa lume sotul trebuie sa fie cel putin la egalitate cu copilul, nu pe locul 5-6...

Ai vazut filmul MAYBE BABY? este super fain si ce poti invata de acolo ca imp e sa va iubiti voi... copilul este un rezultat al drostei voastre nu faceti droste doar ca sa aveti copil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Cum spuneam cu multa rabdare se rezolva multe probleme!
Ai incredere!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada101 spune:

Claudela msi
"ag" msi inca odata ...am sa caut filmul sa il vad, e vechi? spune mi cam din ce an e sa imi fie mai usor

Pupici la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

http://www.imdb.com/title/tt0206926/


Este un film englezesc care mie mi a placut f mult...eram insarcinata cand l am vazut si mi a placut ideea fmult.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada101 spune:

Am vazut trailer ul... mi se pare foarte tare.
Am sa il caut
msi mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

ce mai faci? esti mai bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada101 spune:

Sunt bine mi-am mai ridicat moralul...am mai discutat cu sotul meu...el e alaturi de mine si stiu ca face orice pt mine, dar ca toata lumea avem si certuri...asa ca ne am decis sa amanam putin bebele si sa vedem cum o sa fie.
Noutatea e ca mi-a intarziat CM ...am postat asta pe" asteptand un ingeras in viata noastra"..
nu mi-a intarziat mult, tb sa imi vina vineri sau sambata, testul a iesit negativ...
Acum iti dai seama ca mi-l doresc in continuare si daca vine o sa fie bine venit si ne ar face pe amandoi f fericiti.

Pupici multi
Mada

Mergi la inceput