Azoospermie - cap 7 -

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Si eu zic ca e ciudat ... si consultatiile tot 70 sau 80 sunt; ai nevoie de doua ecografii , mie asa mi-a zis
Daaaa eu de fiecare data cand ma duc o intreb tot ce ma intrebati voi :-)

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Da,Mirelus,si mie mi s-a parut mult...dar,daca se poate sari peste aceasta etapa e super.Oricum,clar medicamentele nu intra in pretul asta..pai pe mine m-a costat numai gonalul 1.500 ron si inca compensat.Dar daca-l pui la pret intreg,daca mai pui si dipherelin-ul....ohoho....

Pisix: sper si eu sa mergem impreuna la odisee! Sa ne ia Mirelus cu ea!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Nusy, te-am strigat pe mess. E ceva ciudat cu 1.500 ron, cred ca mai contine ceva.
Va iau pe amandoua, cum sa nu, numai sa reusesc eu sa gasesc usa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Mirelus,nu mai sunt pe mess,ca mi-a picat netul mai devreme si mi s-au inchis toate.Nu am mai deschis decat forumul,ca sa vad ce mai ziceti...iar sotul asteapta sa intre si el,asa ca nu mai pot sta pe mess.Maine seara...poate intra si Miki! Pupici!

Scuze pentru off-topic....

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Whaaaat ???!!!
M-am socaaaaat ...
Atat de mult costa pastilele astea ?
Ce inseamna compensat ? ca iti trebuie reteta de la clinica de care apartii ?
Fetelor eu deja mi-am luat o rochita care pare normala dar pe care scrie For Mum ... Si croiala mi-am dat seama ca permite sa intre o burtica ...am facut o proba (mi-am umflat burta la maxim) si imi sta grozaaav :-)
Sa nu radeti va rog dar eu sunt asa euforica ...

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Nusy, stai linistita ca ne intalnim noi si pe mess.
Pisix, pt compensare, dr. Dracea trebuie sa-ti dea o scrisoare medicala, cu ea te duci la dr de familie care ar trebui sa-ti scrie reteta compensata. Numai ca aici e o problema, Nusy are noroc ca n-are probleme cu compensarea, dar multi dr spun ca exita un plafon de max 300 ron pe luna si nu pot compensa mai mult. Dar cu putina insistenta si daca ai un dr de treaba poate reusesti. Si iti doresc ca rochita sa-ti devina din ce in ce mai mica (din cauza de bebe evident).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mai dar ce activitate intensa pe aici. Imi place
Va urez la toate un FIV norocos si sa ma trageti si pe mine la odisee. Ma tenteaza un FIV la Gynera dar nu cred ca imi permit. Dc fac la Giuli biopsia odata cu FIV-ul stiu ca nu se plateste dar aici vad ca se plateste si chiar f mult. Cine se mai duce acoloo sa intrebe dc se poate face acolo inseminare cu donator, dc donatorii sunt puricati bine si care e criteriul de alegere al acestora.
Fetelor va rog trimiteti-mi pe PM povestea voastra cat mai scurta ca sa o pun pe prima pag dar asta incepand cu cap urmator. Nu am timp sa citesc si sa selectez datle voastre.
Eu nu am ce pune pe prima pag din pacate. Astept raspunsul unui biolog in legatura cu un tratam care vreau sa il dau sotului (HGH activator de la Vivitas, omega 3 si Multi Maca).

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Mikishor, ai scos nasul la aer? Multumim de urari. Dar tu ce mai faci, n-o iei pe urmele lui Pisix? Sau vrei sa-l scapi pe sotul tau de biopsie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

la toate fetele! Ma bag si eu pe aici, ca vad ca se scriu lucruri tare interesante. Am vazut ca pretul unui FIV la clinica e 8.800 Ron, si s-a scris ca e aproximativ dublu fata de Giulesti. Puteti sa ma lamuriti si pe mine cat e un FIV+ICSI la Giulesti cu tot ce e nevoie, ca la capitolul FIV nu m-am lamurit prea bine. Tot la pretul asta ieseam si eu. La Giulesti sunt primite si analizele din alte parti, daca am tot dosarelul cu analize(monitorizari, spermograme, sange, chestii) mai trebuie sa le repet pe toate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Mirela 1- am inteles draga mea, deci nu voi avea compensat :-)
Ha, vad ca deja a inceput sa stea cam stramta rochita pe motiv de prajiturele ... Da' o veni si vremea de bebic, stiu eu ...
Miki - las ca ma interesez eu cand mai merg acolo ... Auzi si mai termina cu smiorcaiala si scrie macar datele generale: azoo din cauze de, bla-bla :-)
Bun, si daca astepti raspunsul ...presupunand ca il va face, cat dureaza ? Si ca sa obtii ce ? Si apoi ce urmeaza ? Si daca te gandesti la donor de ce mai recurgi la tratament ?
Permite-mi sa te cert dar mi se pare ca o cam lalai si mi-e ca o vei face pana cand va fi prea tarziu ... Io zic sa-ti dai termen pana cand sa iei o decizie si sa o iei in directia aia.
RelMar - pe sit la FIV scrie 1400 dar acum ceva timp cand ma interesasem calculasem altfel; cred ca insa cea de pe FIV e varianta oficiala ...Ei am vazut ca te trimit la Bios pt analize dar acum cand m-am inscris aveam facute in alta parte (intre timp imi expirase BIOS)

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput