Gravidutze si Mamici de Cluj 3

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Asa e Oana.Mai punem de-o intalnire,mai ales ca a venit si Olim din Spania.Sa ne intalnim cat mai multe.

poze
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina

Ramonel17+ Alexia Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Raluca, imi pare rau ca vii cu asa vesti proaste.... Sper sa iti fie mai bine....

OanaAlina

http://bd.lilypie.com/HQFCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ramonella, multumim de poze! Tare frumoase! Da' vb ta, puteam face mai multe! Data viitoare, prestam mai mult! Ti-a crescut burtica!

Raluca, imi pare rau ca nu te simti bine. Stiu ce nasol e!

Eu, din pacate, am racit! Toata noaptea m-a chinuit durerea de gat, cu toate ceaiurile si mierea si lamaia. Acum vad ca si tusesc! Offfffffffffff!!!!! N-am ce sa iau, decat ceai, miere si lamaie si Homeogene pt gat! Numai sa nu fac febra!!!!

Va doresc o zi frumoasa!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Gabriela, lasa ca trece ca vad ca te tratezi corespunzator!

Eu plec in delegatie la noapte si mi-e tare groaza de caldura asta.....

Va doresc o zi frumoasa!
Pupici!

OanaAlina

http://bd.lilypie.com/HQFCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Incep sa-mi revin...ce bine e sa fi normal!

Ramo, chiar ti-a crescut burtica, ce fain!Si te prinde galbenul...

Oana de la ce ora ai programarae la dr.? sa-mi spui cat stai la coada...eu joi voi fi contra cronometru, am la 4 programare si la 5 are Ilinca recital de pian in partea cealalta a orasului asa ca voi fi speedy gonzales...


Gabriela
...MULTA SANATATE! Ia-ti o zi libera si fugi in pat!


Ripley
, muncesti sau n-ai chef de noi??? Nu te-am "vazut" de multisor, e O.K. Ana?



Raluca 19+ si mami de Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Raluca, am programare de la 17.30 .... Ramane de vazut la ce ora o sa intru...

OanaAlina

http://bd.lilypie.com/HQFCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Raluca nasol ca te simti rau.Parca si pe mine m-a luat mainainte asa o stare de rau...
Gabriela imi pare rau ca te doare gatul,i-a in continuare Homeogene si vitamina C.Lasa ca trece pana la urma,noi in sarcina suntem mai predispuse la raceli.Si daca cumva faci febra,sunt si homeopate pt febra.Multa sanatate!
Asa-i ca mi-a crescut burtica???

poze
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina

Ramonel17+ Alexia Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Hohoho.... revin si eu

Lipsa de timp, fetelor, la greu. Vesnic am de spalat haine, de intins haine, de gatit (ca deh, ana papa supa si n-o pot salta), de strans haine dupa sotu.... very funny, dealtfel. Ca sa nu mai zic cat am de lucru pt birou... desi mai impart ca nu fac fata la toate

Multa sanatate racitelor si tie Raluca grija mare la ce papi zilele astea.

Eu am fost duminica seara la urgenta, tot aveam contractii nedureroase, vreo 2 ore asa aleator, si mi-am zis ca nu-i de gluma, chiar dc nu ma simteam rau. Am mers la Stanca prima oara.... un nesimtit de rezident si-a bagat mana in mine si m-a controlat vreo 5 min de si acum ma doare, a zis ca am colul scurtat, ca ar fi bine sa ma internez.... ash.... ce io l-am crezut? apoi a aparut alt destpet, dr tau Gabi, care s-a facut ca se uita peste monitor (evident nu m-a recunoscut) si a zis ca totul e ok, nici macar nu stia despre ce vorbea ca nu a intrebat cine ce si cum.

In concluzie ne-am urcat in masina si ne-am carat la Gine 1, unde 1 medic si 2 rezidenti s-au purtat super, si pe masa isi tot cereau scuze sa nu cumva sa ma doara, au zis ca totul e perfect iar genul asta de contractii cer doar odihna si no-spa, apoi m-au dus la eco ala performant si s-au uitat toti 3 si inca se minunau ce col lung si frumos am.... dupa ce cretinul de la stanca zisese ca am col scurtat. Masuratorile toate bune, sexul de comun acord toti 3: FETITA!!!!!!!!!!

Asa ca am plecat fericita acasa, si incerc s-o las mai moale cu biroul si agitatia non-stop, si mai ales cu ridicatul Anei pe care mi l-au interzis pe cat posibil, ca doar am uter cicatriceal si vba aia, de 1 an jumate doar.

Acuma mi-e cam teama sa ma bucur prea tare ca e fetita, mai stau in expectativa pana pe 7 iunie cand merg la morfologica, nu de alta dar Ana a fost 90% baietel pana la 24 de sapt... si nu vreau sa ma dezumflu iar

Cam atat despre noi...

A, Natalia, sigur ca ma stii, doar am biroul de traduceri de langa fostul tau birou de pe Doja...

Pozele sunt dragute, trebe repetat si poate apuc si eu niste dulceata de afine

Va pup si revin mai tarziu, amu sunt iarasi bagata in gospodarie pana in gat, plus am de tradus niste cv-uri, pe alea le detest cel mai tare, dar nu am putut refuza nicicum.

Ripley 19+ mazarica (DPN 17.10.2007) si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Ripley, ma bucur ca in cele din urma ti-au spus ca e ok... Grija mare la efort si nu exagera atata cu munca! Nu uita ca trebuie sa te protejezi...
Sa iti dea Dumnezeu un bebe sanatos si sa fie fetita daca asta va doriti!


OanaAlina

http://bd.lilypie.com/HQFCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Lasand episodul cu contractiile la o parte ...super vesti Ripley, mai ales ca tu-ti doreai fetitza. Da Doamne sa fie asa!Si las-o mai incet cu treaba ce necesita efort fizic...mai ales ridicatul Anei. Culmea e ca si Ilinca vine si mi se aseaza in brate, cere sa o iau in brate-chstii care nu le facea demult...vai oare cum ma voi descurca cu 2. Mi-e asa frica sa nu o neglijez pe Ilinca!

Raluca 19+ si mami de Ilinca

Mergi la inceput