l-am prins.... DE CE nu recunoaste???

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Stii ce cred eu? Ca iti vei distruge viata si a ta si a sotului tau si a copiilor. Esti geloasa, posesiva, faci scenarii, vezi inamici peste tot nu crezi nimic, nu vrei sa crezi indiferent ce ti s-ar spune, vei face la fel si azi si maine si vei rata totul.
Nu mi-o lua in nume de rau sau ma rog cum doresti aceasta este opinia mea vis a vis de tine.
Cu parere de rau totusi pentru ceea ce desfaci. Nu va vad bine cu o astfel de mentalitate. Sorry!

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006
Anul 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fania spune:

Witchie bine spus !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lexi_hope spune:

Dupa cum spuneam, si eu il cred vinovat, dar nu il vad dispus sa recunoasca. In plus, in afara de faptul ca ti-a jurat in biserica si ca tot incearca sa te convinga de faptul ca banuielile tale sunt nefondate, nu prea vad sa aiba argumente solide. Sau poate judec eu gresit, care am trait pe pielea mea juraminte si promisiuni, care tot au fost incalcate. La fel si la tine, pare fi "transa a doua"...
Ideal este sa incerci sa fi cat mai detasata, sa elimini complet orice comportament care ar putea fi catalogat dept "isteric", si sa te gandesti bine de tot ce vrei pentru tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

kores, fii mai atenta la sentimentele tale decat la cuvintele lui.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

*****************************
Adevar > Autonomie > Identitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:

Noi oamenii avem defecte si calitati ,asta-i clar ca buna ziua.
Omul tau observ ca are o groaza de calitati si un singur defect.
Ce este de facut ? luam o balanta si punem calitatile de-o parte ,
si defectul de cealalta parte .Ce observam? ce cantareste mai mult?

Eeeei,aici e-aici!!Fiecare va vedea in felul lui ,tu o sa vezi ca defectul e mai greu ,alte femei vor vedea calitatile ca fiind mai importante .
Daca aveai un sot fidel ,dar care in rest n-ar misca un deget ,care ar sta lipit de televizor cu o bere in mana ,care te-ar lasa sa faci tu totul in casa ,sa rezolvi tu toate problemele ,sa-ti spargi capul cu tot in jurul tau , ar fi fost mai bine pt.tine???.

Eu te inteleg ,e greu ,f.greu sa iubesti un barbat si el sa te insele{nu-mi place cuv.asta},dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne transformam viata intr-un calvar ,sa-i punem sute de intrebari la care orice raspuns am primi suntem tot nemultumite .
Hai sa vedem daca tu ai gresit cu ceva in casnicia voastra ?

Sper sa nu mai ai probleme cu telefonul!
Nu mai fi asa de inversunata ,ia lucrurile mai calm ,si mai ales nu-i mai face circ la servici,la prieteni,s-ar putea sa strici tu totul.
Cred ca n-ai sa poti renunta la el,nici tu nu-ti doresti asta,si atata timp cat va iubiti veti trece peste orice!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Doamne, Kores e asa greu sa dai verdicte si solutii...mai ales cind nu esti in pielea sotiei inselate...

Nu cred ca ai vrea a treia "situatie" ca sa te convingi ca omul insala...

Vezi tu, nu asa vrea sa mai pun paie pe foc, mai ales ca ti-am citit si argumentele pentru care vrei sa ramii cu el: sot iubitor(dar cam tradator), tata bun(incontestabil), ginere perfect, vecin perfect, coleg perfect, (ultimele trei nu te ajuta cu nimic decit la imagine).

Ti-e draga viata cu el pentru ca ti-a face mai usoara (organizeaza excursii, repara tot ce e cazul, da cu aspiratorul, etc)

Eu nu am sa spun:"eu as divorta"...pot doar sa afirm ca pentru mine increderea este ca o moneda. Ti-am dat-o, pastreaz-o! M-ai inselat, am aflat, ai pierdut moneda.Alta nu mai exista.TOATA VIATA ta te va roade sarpele indoielii, cu toata viata ta fara cusur pe care ti-o fauresti impreuna cu el. Stii ce mi-a zis un coleg de 53 de ani, tot fecioara, tata exemplar, sot iubitor, bun organizator, descurcaret, etc: ca isi iubeste foarte mult nevasta(se si vede) dar ca TOTI barbatii inseala si numai mie mi-a povestit citeva episoade ale sale. Si stii ce mi-a mai spus: ca erau femei de o noapte care nu insemnau nimic pentru el, ca a avut si relatii dar le-a pus capat cind acele femei au vrut mai mult si ca a vut o legatura de citiva ani buni cu o colega de servici...Poftim filozofie de viata, aplicata.

Trist si dezgustator!


Theiuta

poze cu Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella@ spune:

Buna Kores!
Parerea mea e ca tu sa treci cu vederea pt binele familei,a copiilor,oricum tu esti sotia lui si vei fi mereu pe primul loc.
Eu nu cred in mesaje ,vorbe auzite(sau ma mint singura?) ,doar daca i-am prins in fapt.


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kefi spune:

quote:
Originally posted by kores

quote:
Originally posted by redi

Buna ,doar o mica lamurire :
.
Pentru mine e foarte clar ,problema este Radu si cel ce inseala este tot Radu.
Sotul tau doar il acopera stangaci.



Redi, sa zicem ca telefonul e al lui Radu.Cum sa insele Radu, cu cine cu sotul meu????! acele mesaje sunt de pe telefonul lui Radu, sa admitem ca e al lui Radu, scrise de o femeie pt sotul meu(numarul sotului meu)...




kores,

pt ca incerci sa gasesti o explicatie logica la ceea ce s-a intimplat (in ideea de a-l scoate solvabil pe sotul tau), incerc si eu sa sugerez citeva intrebari.

Cui apartine de fapt telefonul buclucas? Cine plateste factura pentru el? Eu ma gindesc ca poti afla asta de la centrala de telefoane. Daca sotul tau apare ca propietar al telefonului, atunci as zice si eu ca el e vinovat. Dar daca cel care plateste factura e acel Radu, atunci cred ca ai putea sa il scoti pe sotul tau din schema. Daca mai esti in posesia acelui telefon, fa o proba: trimite un SMS la telefonul tau si unul la telefonul sotului tau si vezi cum se inregistreaza, poate mai poti sa intelegi ceva din asta. Alta proba: trimite tu un SMS la acel nr buclucas, vezi daca ajunge automat la telefonul sotului tau si vezi cum se inregistreaza mesajul pe telefonul cu probleme.

Alta intrebare. Verifica din nou mesajele. Uita-te la zilele si orele la care au fost trimise. Ma gindesc ca ar fi posibil ca acel Radu sa aiba el o amanta si in momentele cind se afla in compania nevestei sa redirectioneze mesaje problematice.

Si mai zic ceva. Tu ai spus ca nu ai constatat la el nici o schimbare in perioada dinaintea acestei povesti. Gindeste-te bine: nu a fost plecat de acasa pt tot felul de motive puerile? Nu ai constatat nici o schimbare de atitudine la el? Nu ai constatat ca incep sa dispara bani din casa? Dupa parerea mea, nici o relatie nu se intretine fara bani.

Kefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

kores, ti-am mai spus o data, ti-au spus si fetele: termina odata cu interogatoriile ! tu astepti sa-ti rezolve cineva problema, dar nu are cine sa o faca in locul tau. te faci de kko, il faci si pe sotul tau de kko (chiar daca te-a inselat, si tu nu poti trece peste asta, solutia este divortul, nu denigrarea publica, pentru ca iarta-ma ca-ti spun, exista femei in situatii mult mai rele decit a ta, cu soti care ameninta ca le vor lua copiii, ca ele fara ei, barbatii, nu fac doi bani, ca "vor vedea ele ce patesc daca le trece prin cap sa intenteze actiune de divort"). ati trait civilizat pina acum, fii civilizata si de acum incolo ! ce doamne iarta-ma mai vrei de la femeile alea de la servici? de la potentiala amanta? ce raspunsuri mai astepti? tu nu vezi ca, indiferent daca sotul tau este sau nu este infidel, problema este la tine? pentru ca ai depasit de mult si cu mult limitele gesturilor pe care "are voie" sa le faca o femeie care nu uita niciodata sa fie o doamna? inceteaza sa te mai pui singura in posturi ridicole scotind din casa ceea ce de fapt ar trebui sa rezolvati doar intre voi

si inca ceva: esti ingrozitor de geloasa, de suspicioasa, faci obsesii si fixatii. cum adica nu trebuia sa se duca la spital cu colegii de servici, la o colega care era internata? ce mare tragedie este daca la servici face un masaj pe umerii unei femei care poate sta toata ziua la computer sau la birou (ca eu asa am inteles)?

noi la servici sintem doar tineri (intre 25 si 32 ani), casatoriti, si femei si barbati, si ne alintam, ne luam in brate, ne facem masaj unii altora, daca avem vreun moment extrem de tensionat (din cauza problemelor la job) ni se mai intimpla sa "sarim calul" si sa mai facem cite o glumitza...cu "substraturi". cu toate astea, in week-end iesim in gasca impreuna cu sotii/sotiile, si glumele astea, si chestiile pe care poate unii le privesc ca fiind "intimitati care dau de banuit", sint pentru noi normale pentru ca ele chiar ramin in sfera normalului, nu sintem "combinati" unii cu altii. probabil ca maica-mea daca ne-ar vedea ne-ar trage pe toti de urechi ca "asa ceva nu se face cind esti casatorit"; dar..petrecem zilnic macar 8 ore pe zi impreuna, mai multe decit petrecem de multe ori (in stare de trezie, nu punind la socoteala si orele de somn) cu sotul/sotia. sintem o familie de tineri, si ne permitem aceste "libertati".
pe de alta parte, sotul meu are un job frumos, intr-o echipa in care multi se cunosc de mai bine de 10 ani, si, la fel, isi permit intre ei intimitati care mie mi-au dat de gindit pe vremea cind eram studenta, si cind relatia noastra era la inceput, si nu imi puteam da seama...ce se intimpla de fapt, sau ce mi se pare mie ca se intimpla.

si iti voi relata si altceva, ceva ce pina acum am stiut doar cei direct implicati in situatia asta, un episod de care imi este jena desi nu am avut NICI O VINA si totul a fost de fapt doar o mare neintelegere; uite acum o sa stie un forum intreg, dar tin sa-ti povestesc, ca sa vezi unde poate duce gelozia, panica, obsesia. pe scurt: prietena unui coleg de-al meu de facultate (nici macar coleg de grupa) a ramas ea cu impresia ca flacaul ei ar insela-o cu mine. de unde si pina unde habar nu am, pentru ca pina atunci noi doua ne intilnisem intimplator, pe la ziua vreunui alt coleg cu care ne intelegeam si eu si prietenul ei, pe la "balul bobocilor" etc, nu-l sunasem niciodata, nici macar la facultate nu prea frecventam aceleasi cercuri de amici. ei, si i se pune femeii pata, vine intii sa discute civilizat cu mine sa nu-i fur pretenu....ii explic ca n-am nici o treaba...mai vine o data, oleaca mai tifnoasa, ca sa-i spun ce si cum, ca n-are nimic cu mine dar nu vrea sa-si piarda timpul cu ala daca "nu merita"...eu ii explic iar ca daca ala o inseala, sigur nu cu mine o face...o intreb de unde si pina unde ma tot bate taman pe mine la cap...ei, si a treia oara cind a venit, s-a lasat cu violenta, si as fi putut sa fac plingere la politie, sa o dau in judecata pentru vatamare corporala. stiu, o sa zici ca tu nu ai putea face niciodata asa ceva. nici nu te acuz ca te-as suspecta ca ai face asa ceva. dar poate nici tipa aia nu ar fi dat de banuit ca ar face vreodata asta, poate ca pur si simplu ajunsese intr-un hal de exasperare, disperare, isterie,incit a ajuns sa se comporte cum s-a comportat. pe asta m-am bazat si cind am decis sa nu fac plingere la politie.

rezolva-ti problemele pe care le ai tu intii, apoi ia o decizie care sa va priveasca strict pe tine si pe sotul tau. si LASA-I ODATA IN PACE pe ceilalti pe care ii consideri tu ca ar putea fi implicati in toata povestea asta. o sa se sature toata lumea de tine, si sot, si colegii lui de servici...si poti sa fii convinsa ca ti se va duce buhul daca mai continui sa faci anchete de-astea pe la el pe la job

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

quote:
Originally posted by pisigri
... daca, in ciuda relatiei extraconjugale, se comporta absolut normal si fara sa dea nimic de banuit, inseamna ca intr-adevar va iubeste pe tine si pe copii.





Ba din contra, mie mi se pare ingrozitor faptul asta; adica mi se pare ca el e 'periculos' daca e asa un actor bun; daca dadea indicii, stia femeia la ce sa fie atenta pe viitor; dar, daca o sa o insele in viitor, cum poate ea sa-si dea seama? Cum va putea avea incredere in el, acum, cand stie ce bine se poate ascunde?!


_

Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!

Mergi la inceput