FIV in Ungaria 16

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Daria as vrea sa vorbesc cu tine dar nu stiu cum. Daca vrei sa imi trimiti un PM cu date de contact.....
Ce sa va spun mai fetelor. Am ajuns in Z8 de stimulare cu 4 foliculi de 11 mm, mici cum spunea Zadori. Abia atunci mi-a schimbat tratamentul, desi situatia era la fel si in z6. In 3 zile doi foliculi s-au dublat, unul 18 si ceva si celalalt 19 si ceva. Estadiolul la sfarsit era aproape 1000. Zadori mi-a spus ca am sanse 15%, pentru mine era enorm, pentru el nu. Mi-a mai spus ca anatomia mea si aceste putine sanse, dupa el, il fac sa imi opreasca tratamentul..... Nu a contat ca noi eram dispusi sa incercam. Nu a mai vrut.
Ce nu inteleg eu este daca aveam anatomia complicata de ce nu mi-a spus ca nu poate face punctia de la inceput?????
Au mai fost multe dar nu este cazul sa le spun. Poate am fost noi cu ghinion dar oricum am mers la el pentru ca voi spuneati ca este comunicativ. Mie nu mi s-a parut asa. Nu stiu ce endometru am avut, nu stiu cat erau ceilalti foliculi, nu stiu care pe ce ovar era... La sfarsit cand am cerut o copie dupa tabelul lor cu aceste data mi-a spus ca nu poate sa imi faca pentru ca sunt ale clinicii. Dar eu am platit si analize si ecografii si consultatii, nu aveam dreptul sa am acest centralizator??????
Sper ca nu v-am suparat cu ce am scris. Asta este experienta noastra. Sper ca cele care au incredere in Zadori sa continuie sa o faca. Fiecare om are sansa lui. A mea nu a fost Zadori dar viata merge mai departe.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Gabitu, imi pare rau ca nu ai reusit nici macar sa comunici cu dr. E foarte important feelingul medic-pacient.
Probabil nu vroia sa se riste si atunci crezand ca e spre binele vostru a decis sa nu continue.
O fi mai complicata anatomia ta, dar probabil vei gasi un alt dr. care va gasi o solutie. Dar cum in Romania majoritatea lucreaza pe banda, eu iti doresc sa gasesti acel dr. care se va ocupa excelent de tine. Nu renunta!


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Moni sa sti ca eu iti tin pumnii in continuare. Multumesc pentru sfaturi. Crede-ma acum stiu cum sa pun problema si...daca nu gasesc acel medic...viata merge mai departe.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Gabitu-cu PM ul nu ma descurc, scrie mi pe adresa de mail- mari_ni_ta@yahoo.co.nz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutari si de noiiiii azi e prima zi fara in ultimul timp, dar inca nu s-a terminat ziua
gabitu important e ca nu renunti!!!
tuculucudeci functioneza nou tastaturaeu zic sa fi optimista! ai pe ce sa te bazezi...
legaturoooote pupammmmmm
daria cu PM, intri in Mesaje private stanga sus! Dupa ce intri in dreapta sus sunt 4 casute albastre, pe ultimascrie OPTIONS, intri in ea si la prima intrebare ii dai ACTIVEAZA MESAJELE PRIVATE...apoi ATRIMITE MODIFICARILE! Si gata!



PUSSI 10+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Pussi va pupam si noi pe voi toti si ... cum sa renunt? Nu se poate si apoi viata este frumoasa si merita traita.
Daria iti scriu pe mail.
Liana pupici.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Pussi-am gasit in stg. unde scrie mes. private, am dat clik si nu vad unde zici ca ar fi cele 4 casute albastre!mai explica mi daca vrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

scamiy poti sa faci programarea de pe acum pt septembrie..e chiar indicat pt ca deja e aglomerat..de zi nu stiu ce sa zic..la multe fete s'a nimerit tocmai cand erau pe Cm dar asta nu conteaza ca iti face control si asa..si analizele le poti face la ei doar ca daca nu te nimeresti din prima pot sa te programeze a doua ora in functie de cum iti vine tie Cm la mine asa afost..te pupp si multa bafta..
va pupacesc pe toateee..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Gabita, imi pare rau ca s-a intamplat asa cu tine! sa dea Dumnezeu sa gasesti locul si medicul potrivit pt tine, asa cum ni s-a intamplat unora dintre noi! e adevarat, dupa mine, conteaza enorm sa ai totala incredere in medicul la care mergi pt asa ceva! eu iti tin pumnii in continuare si ma rog sa reusesti din prima!

Pussi, sa dea DD sa fie din ce in ce mai rare pana la 0 episoadele tale de greata! x3!

tuturor unguroaicelor si nu numai!




Andicu 32+Filip Cristian
Poze noi de 01 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Crinuta,
Magda ,sa-mi dai vesti bune
MONI

Mergi la inceput