Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006(43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

La multi ani, SEBA !!!


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)
www.dropshots.com/day.php?userid=286023&cdate=20070508&ctime=045559" target="_blank">filmuletz
poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Buna dimineata!
Multumesc celor care au facut aprecieri la adresa fetelor mele.
Danita, eu am inceput sa ii dau Iasminei Zymaflour de la sase luni, ca atunci a iesit primul dintisor. si acum ii dau, si trebuie sa o fac pana pe la varsta pubertatii,ma reog, asta e discutabila. O pastiluta pe zi, din aia de 0, 25 mg.
Roxan ica, decat sa piarda tati timp cu hartzoaga aia,pe la ambasada romana, mai bine se urca in avion direct si ne aduce acasa. Stii ce e la ambasada aia,de cand s-au ridicat vizele la romani? geme de tigani, care se iau la bataie pe acolo, de aproape in fiecare zi se lasa cu politie. De acum, ca nicipodata, se intra pe baza de programare, ca nu mai fceau fata.
Pupicei la toate fetele si la toti bebeii!
O zi buna!


Cristina, Iasmina si Georgia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


discutie f.recenta (de 10 min) intre mine si fi'miu. asta micu'...

el se trezeste, se foieste (doarme pe burta) si ii intra o manutza intre plasa laterala si saltea, pana la cot era bagata acolo si incepe sa maraie ca nu stia sa o scoata. la care eu... "mami, pai tu esti baiat mare, trebuie sa inveti si sa ti-o bagi si sa ti-o scoti..." vaaaaai ce porumbel mi-a zburat... unde-i cafeaua aia sa ma trezesc ca una n-a ajuns!!!

in alta ordine de idei:

Sebastian de Anateo2004, sa cresti mare si sa fii sanatos!


kokorina, multumesc de aprecieri. cat despre pozele de la botez... eu nu am una tocmai cu parintii mei! din experiente anterioare, am facut cu toti care au venit la biserica. dar de agitatie si de imprastiata ce eram sa nu se supere nimeni... i-am uitat pe proprii mei parinti, care s-au oferit sa si plateasca ei restaurantul! bine ca au macar poze cu nepotii...
unde sunt pozele voastre??? pe albumul comun nu le-am gasit. sau sunt chioara?!

oradeanca, am admirat pozele lui dacian, sunt superbe! fotomodelul e super, pozele sunt profesioniste? sau macar aparatul?...

cris, felicitari pt reusita!

dianocica, fetelor care stiu despre "no cry", rog un rezumat ca e prima data cand aud. despre ce vorbim?

roxanica, f.frumos spus!

dorsilia, de unde treaba cu banana si orezul? e pt andreea, special?





Diana, mami de Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank"> Povestea nasterii lui Ianis



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=1" target="_blank"> Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziggy spune:

[quote]Originally posted by m_monique

imi cer scuze ca nu am citit in urma. din pacate nu am timp sa o fac.
am si eu o intrebare: mai sunt mamici care nu au inceput diversificarea?
ca noi inca tot cu tzitzi suntem.

M_Monique si noi tot la tzitzi suntem.As vrea de lunea viitoare sa incerc suculetul de morcovi, apoi de mar si peste doua saptamani vom merge la vaccin si vom vedea ce ne mai spune doctora.

poze calin
Calin (5.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziggy spune:

Imi mai aminteste si mie careva cum fac sa adaug poze cu Calin. Am uitat cum am facut acum trei luni. As vrea sa adaug unele recente.

poze calin
Calin (5.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

'Neata!

Ca veni vorba de No Cry Sleep Solutinos...al meu nu dormise vreo doua nopti cand i-a erupt dintisorul, apoi a dormit iar normal, adica de la 9.00 seara la 9.00 dimineata cu o singura trezire pe la 4.30/5.00....dar a inceput din nou!!!! ...azi noapte din doua-n doua ore s-a trezit in tipete...cred ca mai iese un dintisor!!!! Dianocico, si eu am ajuns la faza cu notatul orelor de program, dar cred ca sar peste (intrucat am decis ca e de la dinti) si ma uit peste solutii direct!...Si cred ca Denis a mai dat si-ntr-o raceala, luata de la ma-sa evident, ca-mi tuseste si stranuta prea des......azi mergem la un mic control!...si sa va mai spun cat e de marait???? Nu cred ca-i nevoie, ca-i aveti voi pe-ai vostri!

Am stat si eu cu nasu-n poze....Dianocica, i s-a mai inchis parul lui dmic sau e din cauza lumniii...oricum e un barbatel pe cinste...
Ce sa mai zic de Elisa, Crinuta si Motanu'!?!?...m-au dat pe spate...sunt tare frumosi, iar gasca de constancente adorabila!!!! Multumim, Deea pentru poze!!!

Flavia Maria

Diana, cam repede inveti copilu' lucruri dintr-astea
Yagmur, ne vedem, ne vedem...vorbim la telefon ca si noua ne e dor de voi!!!
M_monique, nici noi nu ne-am diversificat inca si probabil o vom face cel mai repede peste-o luna!!!

Ma duc ca plange!!!!

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

ziggy multumesc. m-am linistit ca sunt codasa codaselor.
prin parc toate mamicile au inceput diversificarea.

si mie pediatra mi-a spus sa mai stam cu tzitzi, daca tot am si andrei se satura.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by roxanica2006

Desiree, tot uit sa-ti spun ca m-a uimit Octavian cu enrgia lui, Doamne, cat poate da din picioruse!! eu cred ca direct isi va lua zboryl, sare peste etapa: rostogoliri, mers, etc.




ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)
www.dropshots.com/day.php?userid=286023&cdate=20070508&ctime=045559" target="_blank">filmuletz
poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui






..de asta mi-e teama si mie! mai nou face acelasi lucru si www.dropshots.com/day.php?userid=181118&cdate=20070511&ctime=000805" target="_blank">afara

zilele astea a fost chiar cald asa ca am iesit si noi la manecutza scurta spre deosebire de duminica, a batut un vaaannntt!

desiree si bebe Octavian

pozici Octavian;varsta Octavian;slideshow fulguletz;
Ploaie de stele;Octavian in concurs1;Octavian in concurs2;Octavian in concurs3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

asiza multumesc.

eu ma gandesc sa incept diversificarea pe la 1 iunie. sa vad ce-mi zice si pediatra, cand merg la sfarsitul lunii la control.

si andrei e marait. cand se trezeste ziua din somn, intai plange si abia apoi deschide ochii.
il apuca plansul si pe strada, si deja ma stie toata Colentina. se apuca toate babele sa vina cu sfaturi inutile. imi vine sa le bat.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

mamaaaa, am vreo zece pagini deschise, plus poze la greu, ma declar infranta. nu am cum sa mai raspund pana se trezeste d. dar: vazut poze de [lorym, m a terminat aia cu mcdonalds..., de sophia si pascal, pana si alex s a ridicat din pat sa le vada.... (am innebunit eu sau nu mai pusesei poze de muuuuuult?ca asa mari par acum...), de crinutza, motanu' si daphna (parca ar fi porecle, nu?) o dementa....iar crinutza cu cercelusi....ne-bu-ni-e. si in supita pana la gat..iam, iam... motanu' a inceput sa mai ia una doua si de la mama pisica, nu doar de la tac su...
dolores bine ca ati scapat de altele dar frige i vreo doua aleia si din partea mea data viitoare
dorsilia pai si banana(de ce asa devreme? ) si orez? pai mai face kk dupa? zic si eu, nu am inceput inca ...
yagmur un maaare, cum mai ai tu timp de noi....pupa l tare pe luca si sa nu te prind pe forum weekendu' asta...stai cu baiatul si pupa l bine de tot...
dianarus ntz ntz ntz....n ai foat atenta . e o carte pe mailul comun si o cheama the-no-cy-sleep-solution. eu inca procesez
m monique jap jap. lasa le incolo pe mamicile din parc.... tocmai am vbn cu un coleg se munca care are o fetitza cu o sapt mai mica decat d. mananca deja de toate. da' de toate. sa i fie de bine, cum s ar zice...mamei, ca copilul n are nici o vina saracul...
alexandra na ca acum n am mai uitat!
cris bravos, deci aveti patratele pe abdomen, huh?

aseara a stat si d singur aproape un minut, nu ma mai intelegeam cu el sa stea pe spate asa ca l am lasat. si a stat baiatu' bine mersi, nu s a mai dezechilibrat, n a cazut in fata, a tras si burta si cocoasa si a stat drepti. pana a descoperit un pestisor pe scutecul pe care statea si...gata...s a dus concentrarea...avem lupte mari si in carucior, nu mai vrea sa stea deloc cu sptarul inclinat...da' si io ma tin tare...las' ca mai are o viata de stat in fund...
teutz multumim, multumim....m am rosit toata
desiree deci si voi aveti un motoras stim noi unde..


diana si david ( 03.12.06 ) vor spune nu
www.acsis.ro/home.php" target="_blank">ajuta-ma sa cresc alaturi de mama mea

Mergi la inceput