Alpinista in Devenire

Alpinista in Devenire | Autor: olguta12

Link direct la acest mesaj

(Original postat la Clubul Scutecelor 13-2-07)

Sa va spun ce isprave si aventuri am mai avut azi?
Locca- asta poate v-a raspunde si intrebarii tale "cand dorm"....pai..nici in pauza de masa nu reusesc sa inchid ochii, ca stau la taifas la tilifon cu Diana_n. Aseara Galushca a adormit cu mine in pat( asa o adormim de cand o avem- la noi in dormitor, apoi o "transportam" la ea in camera, unde doarme in patutzul ei pina dimineatza), iar Bombo cand a venit acasa, a lasat-o intre noi in pat. Si uite-asa am dormit eu ca un ocnash la Jilava, pe juma de buca, de m-am trezit INTZEPENITA, si aveam senzatia ca m-a batut careva cu biciul. La 2 m-am dat jos din pat, mi-am facut datoria fata de DC, am trimis poze, am lalait, si la 5 m-am bagat din nou in pat. La 6:30 iar in picioare, si cica..sa ma imbaiez, sa fiu FRESH, si sa nu miros a mortaciunela scarbici. Buuun.... afara deja ningea bine, si cum nu ma usuc la par....am plecat DIN NOU cu pletele ude. Dar soatza mea draga si scumpaisi parcase carutza in spatele sharetei mele, si deh..sa iau cheile din casa sa pot pleca. Cum m-am invartit, ce-am facut....m-am inchis afara, in bluza de voal si cercei sexosi. . Mai frate..un frig..brrrrrrrrrrrrr...toata lumea dormea in casa, eu ca un copil al strazii pe la geamuri. Noroc ca soatza a lasat o scara in curte. Pune scara, urca-te pe dinsa( alpinista trebuia sa ma fac), si am ajuns pina la urma pe acoperisul de la etajul 1. Am intrat pe geamul de la camera Pishcoatei(pe ala stiu ca il pot fortza de afara), geam pe care de-abia ar intra una din pisicile mele. De-abia de-abia mi-a intrat o buca...cu cizme cu toc...mai sa-mi rup.....hmm..gatul. Chin si jale sa ma descaltz de cizme, ca sa nu ma urc pe masa de schimb a galushtei( ca tot eu tre sa spal ce murdaresc), deci...calare pe scara, imi ninge in gat, cu o cizma in dintzi si alta in mina, cu o buca pe geam...si injurand de mama focului. Bine ca n-am picat si ca n-am ramas priponita IN geam.. M-am strecurat ca o BALERINA, si am cazut ca un bolovan.Cand mi-am revenit....Galushca statea in pragul usii, si ma privea galesh.. Imi venea s-o iau de guler si sa-i zic vreo 2 de dulce.."de ce nu deschizi, don'shoara usha???? n-auzi ca mama-ta umbla ca o bezmetica pe-afara????" Dar cu cine sa ma inteleg. Peruca era deja plina de TZURTZURI, si aia mica tot tragea de ei. Am pus-o inapoi in pat linga soatza, si fugi pe usha( daca incepe sa urle, sa se descurce singuri si fara mine). Pina am ajuns la munca, tzurtzurii disparusera, dar bluza era toata uda, de zici ca veneam de la un "wet tshirt contest". Am ajuns ca o bucata de fripturica...inghetz, ma dezghetz....dar de stricat nu ma stric deloc.
La munca am stat cuminte toata ziua, n-am stricat nik, n-am alunecat pe nici o coaja de banana, n-am bagat deshtu in priza..INGER am fost..
Pe la 1(cand eram la tilifon cu Diana) a inceput sa ninga de zici ca ne dadeau astia zapada pe gratis, si pina la 5:30 se pusese deja juma de metru. Distractie adevarata!!!
Drumul care de obicei imi ia 6 minute mi-a luat o ora si 22 de minute. Am circulat cu 3(TREI!!!!) mile la ora, pe strada-deoarece autostrada era inchisa- de-mi venea sa ma dau jos si sa alerg pe linga masina(sigur aveam sanse sa ajung mai repede acasa pe jos decat cu shareta). Tata- sofer de-o viata- m-a sunat de cel putin 4 ori- cu mama pe post de aghiotant, si Galushca pe post de lautar( a se citi SOUNDTRACK).
Tata: "Pai de ce nu se misca circulatia?"
Je in gand:" Au pus de-o cafea, shefu...stau la taifas oamenii"
Tata:"Vezi sa mergi INCET..sa nu ALUNECE MASINA"
Eu:" Pai n-aveam de gand sa ma urc pe ei, tata..si nici in pas alergator nu vin acasa"
Mama(din spate):"Asculta la tata, ca el stie ce spune"
Nu conduc decat de 20 de ani...dar deh...sa ascult de tata
Galushca facea galerie in spate, si tzipa de zici ca o tragea cineva de nas....dar cica era fericita....evadase din casa cand a iesit mama sa ia posta, si a picat cu poponetzul in zapada..si era TARE fericita de isprava ei
Am ajuns acasa si prima intrebare a fost.."cum sint strazile, mami?"

Cum sa fie?Ia arunca o geana pe fereastra..sa vezi cum e...alb si mumos
In rest..mai nimic...in afara de faptul ca don'shoara a facut o balega cat Judetul Ilfov de mare, si cand am incercat sa o schimb si sa o spal, a inceput sa ma escaladeze, si m-a manjit TOATA, din frunte pina la genunchi de hindel, inclusiv capotul meu favorit roz si pufos. Am bagat-o in CHIUVETA, ca pe un castron, am spalat-o, si in 2 minute dormea la mama in bratze.
Eu...INCA mai miros a "trandafiri", dar ma duc sa ma despaduchiez ca acu' vine Bombonelu si ma gaseste manjita.
Maine cica e Valentine's Day..parca-l vad ca vine cu o punga de sapun acasa. Ah...cadoul lui..2 "belete"(la loja)pt LORD OF THE DANCE..cu Michael Flatley. Isi doreste de mult asta, si inca nu-mi vine sa cred ca am facut rost de ele, fara sa bat sau sa amenintz pe nimeni. Daca mai miros a stirv pina Sambata,poate avem sansa sa nu se aseze nimeni linga noi
Va pupez pe toate si toti..si tineti-mi pumnii sa nu mai uit cheile in casa







olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:




Lora, mami de Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

- ce viatza palpitanta ai!
Mai povesteste.

ca io-s in arest la domiciliu cu bebelaca de trei luni lipita strins... so... fie-ti mila... shi cind evadam promitem sa-ti povestim shi noi doua!!!

Elise & BBLisa

Mergi la inceput