La spectacol cu Bombonelu

La spectacol cu Bombonelu | Autor: olguta12

Link direct la acest mesaj

(Original postat la Clubul Scutecelor)


Fuseram si la spectacol.
Bineinteles ca am si intarziat 25 de minute, deoarece show-ul incepea la 7:30, si la 7:05 soatza inca mai sforaia cu fiica-sa pe piept. Ne-am ambalat, ne-am preumblat, ne-am indemnat amandoi cu "hai ,mai" , "hai domne", de mi-a iesit si pe nas.Unde mai pui ca in drum spre teatru, pe soatza l-au apucat "caldurile" si s-a apucat sa regleze caldura in masina cu tigara in mina. Din pacate, piciorul meu era bariera.Asa ca mi-a facut o gaura de toata frumusetzea in genunchi, la nadragii mei sexosi de catifea neagra. Dai cu urlete si bocete(eu), dai cu scuze si injuraturi(el), de am zis ca pina ajung la destinatie, ajung acolo vaduva. A inceput si cu "iexplicatiile" de rigoare "da-i in mama lor de pantaloni..du-te si ia-ti altii". Din pacate, sint a TREIA pereche de nadragi de catifea pe care mi-i arde, si nu sint nici prea usor de gasit. Pina am ajuns, ne-am mai calmat amandoi, si ne-a ajutat si un pusti roman pe care-l cunoastem, care ne-a scutit de platit cei $15 pt parcare.
Staturam la loja- ca boierii,el jumatate adormit, eu cu deshtele pe gaura din genunchi toata seara(noroc cu paltonul, care m-a camuflat de minune), vazuram si The Lord of The Dance(care din pacate nu intrece show-ul original, Riverdance), si o zbughiram inaintea tuturor.
Am fost la cina, ne-am indopat ca doi curcani in ajunul Craciunului, si inapoi acasa la Galushca.
Am gasit-o in "family room" cu bunicii,facea naveta intre 2 castroane cu floricele(popcorn),unul pe fotoliul ei, altul la mama in bratze. De juma' de ora o hranea pe mama cu CATE O FLORICICA.Pedanta, atenta, ii cara floricele de zici ca era salariat la Stat. Cate putin, sa nu i se aplece. Daca a vazut ca nu mai da bunica-sa randament, i-a luat castronul din mina, l-a mutat in cel mai indepartat coltz al camerei, si si-a continuat activitatea inca alte 45 de minute. Am ajuns sa fiu de acord cu mama- este de o perseverentza BOLNAVA(ca sa nu mai pomenim de incapatzinare).Bineinteles ca a mers cu DIRA prin toata camera, camera pe care azi eu o facusem BEC. A facut gaura in covor intre cele doua castroane, pina cand a obosit de a ajuns sa le "transporte" in patru labe. Deci..la nani. In 3 minute,s-au stins luminile.
Si GATA si cu seara indragostitilor. Zic merci ca s-a "farshit" fara macel. Acum soatza a vazut ca in Mai o sa fie alt concert...The Rat Pack...e muzica lui Frank Sinatra, Sammy Davis Jr, si Dean Martin. Ma pregatesc sufleteste...si sigur ma imbrac in fusta



olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Super seara ai avut, Olguta... :D
Totusi un lucru nu inteleg: de ce nu tinea Bombonel mana pe genuncii tai???
Uf ce ma enerveaza oamenii care nu stiu sa profite de moment :))))

Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

:) Frumoasa seara! Eu zic la urmatorul concert sa-ti faci bagajul de pe acum sa-ti iei haine de schimb...nu se stie cum o sa ajungi acolo! Ar fi frumos daca ati lua-o si pe Galushca...i-ar placea de minune, cred, si daca ai tine-o in brate ar reusi sa-ti camufleze gaurile din haine! Noi ne gandim s-o ducem la teatru, dar cred ca or sa ne dea aia afara cu tot cu ea!


Lora, mami de Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Daaa minunata, dar stai putin si cugeta cum arata daca mergea si copilul cu voi asa ca zi mersi ca ai scapat ieftin.

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).
Dan Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bleumarina spune:

Dragelor,

sint de parere ca there's a time and a place for everything! Galushca poate sta si acasa - din cind in cind - ca sa acorde parintilor oportunitatea de a se relaxa si a avea o seara intima, impreuna - ca doar nu-i ventuza! SI oricum..."one on one" time e foarte sanatos pentru orice cuplu...nu trebuie neaparat sa ai plodul legat de git 24/7 ca sa fi un parinte devotat! Olgule, ma bucur ca ai avut o seara placuta, alaturi de soatza, si ca ... a fost ca intotdeauna, boier, si nu a "profitat" de moment in loja... a avut el destul timp "apres", non? Hee heee...:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Draga Bleumarina, ai mare dreptate! Cat as vrea sa avem si noi o seara libera, la teatru sau ceva de genul asta...momentan ne mutam, asa ca nu-i vreme...in alt moment n-avem cu cine lasa plodu...iar nu-i vreme propice...si uite-asa ne trezim ca trece timpul si noi stim doar casa, serviciu si copil...ce citit o carte, ce teatru, ce spectacol...de-culturalizare totala ori cum s-o mai fi chemand...ascultam povesti spuse de Bubulina, singurele care ne-au mai ramas si care suna asa: "un moci ci-o baba. mociu o fata, baba o fata. baba o gaina, mociu un cococi. gaina ou, cocociu nu ou."
Olguto, la cat mai multe seri romantice! :)


Lora, mami de Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Lara,

Apreciez gandurile tale "nastrushnice", dar asta-i mai trebuia lui Bombonelu:se se fi comportat ca un golan lipsit de respect, sa ma jumuleasca si pipaie in public.De parca n-am putea face lupte greco persane in particuler...trebuia sa ne dam in stamba sa ne vada toata lumea. Asa se comporta un cuplu stilat in public? Si la un spectacol de genul ala... ce dreaq chiar asa de prost crescuti sintem? Nu trebuie sa stea calare pe mine ca sa stie tot satul ca-i apartin! Daca ar fi facut una ca asta, s-ar fi trezit si cu o posheta dupa ceafa..asta asa..ca sa-i piara pofta de amor ghebos in public. Oricum..mai bine imi cumpara o pereche de nadragi..ca sa ii inlocuiasca pe cei asasinati

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

Galushca


POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput