Povestea lui Bebe 2

Povestea lui Bebe 2 | Autor: buburuza2013

Link direct la acest mesaj

Astazi este 1 aprilie si culmea nu este o pacaleala , sunt o mamica fericita cu un baietel de 2 ani si o burtica care creste pe zi ce trece.Pe Samburel il numesc Bebe 2 , sunt insarcinata in 14 saptamani si deocamdata nu avem decat banuiala doamnei doctor ca ar putea fi baietel. Tot astazi 1 aprilie am primit cu bucurie vestea ca bi-testul a iesit bine si asteptam si celelalte analize pe care ca la scoala ne dorim sa le trecem cu nota 10.
Daca Luca a fost cea mai fericita intamplare a vietii noastre de indragostiti , pe bebe 2 ni l-am dorit si chiar am fost putin trista cand am aflat ca nu am ramas insarcinata din prima luna de incercari.
Dupa 2 zile de intarziat menstruatia mi-am facut testul de sarcina , pe 27 ianuarie , nu pot sa descriu in cuvinte ce simte o mama cand afla ca este insarcinata cu un copil pe care si-l doreste din tot sufletul, euforie , emotie , teama pentru toate analizele pe care le are de trecut , nerabdare . Pentru mine perioada sarcinii este cea mai fericita , ma simt alintata , speciala , cum imi place sa spun ca am 2 INIMI .