si fericirea e...

si fericirea e... | Autor: leeloo5979

Link direct la acest mesaj

...circumstantiala intotdeauna, as spune cel putin la mine. Cand am spus ca sunt fericita, evident s-a intamplat ceva bun in viata mea, de altfel extrem de plicticoasa. Am fost fericita cand am implinit 16 ani si am primit in dar un pui de pisica, am fost fericita cand m-am regasit pe lista admisilor la facultate si am realizat ca de acum doar de mine depinde cum imi va fi viata, am fost fericita cand m-am indragostit prima data la 20 de ani, si un intreg Pamant parca complota ca eu sa zambesc tot timpul, am fost fericita si la 26 de ani cand barbatul ce sta acum langa mine a spus ca el si peste 70 de ani, tot cu mine se vede, am fost fericita cand am aflat ca port viata si ca minunea ce o asteptam de mai bine de doi ani, in sfarsit era pe drum...
...zilnic administrata in doze mici si egale, cand Damian zambeste si se agata de mine pentru a nu isi pierde echilibrul mersului nesigur...
...pentru toata lumea, cu o conditie...sa nu isi propuna nimeni lucruri imposibile si sa invete sa guste in primul rand din lucrurile simple, cotidiene, banale si anoste...asa cum e viata mea acum, cu liniste multa...

Leeloo
Lacra a lui Damian (13 octombrie 2008)

http://family.webshots.com/album/576145840Frwmsr