puisor esti tu!

puisor esti tu! | Autor: ruxandraru

Link direct la acest mesaj

Eu: Hai la masa, puisor!
Tudor: Dodo nu e puisor, Dodo e mare.
Eu: Pai si atunci mami nu mai are puisor?!
Tudor: Nuuu...
Eu: Ooof, dar sint trista daca nu mai am puisor!
Tudor: Dar ai un baietel mare!

2 ani jumate.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Bravo, Tudor!
Mami de Dodo, ai baiat mare, de ce te plangi?
Si noi ii spuneam "Bubu" pana a zis ca el nu e "bubu" ca "bubu inseamna bobo mic".


God took the strength of a mountain,the majesty of a tree,the warmth of a summer sun,the calm of a quiet sea,the generous soul of nature,the comforting arm of night,the wisdom of the ages,the power of the eagle's flight,the joy of a morning in spring,the faith of a mustard seed,the patience of eternity,the depth of a family need.Then God combined these qualities,when there was nothing more to add,he knew His masterpiece was complete.And so,He gave him to me.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandraru spune:

Ayla, sint grozavi cind incep sa cocoseasca asa... Cit are al tau?
In rest, nu ma pling... Ma mir si ma infior si nu mi vine sa cred cum umbla el prin casa si cinta fand#259;! Adica thunder, de la ACDC, cum stie sa umble cu mouse ul, cum raspunde la telefon, cum se enerveaza daca n are loc (in patul nostru, evident)... Iar pe buda, fara discutie, citeste o carte cu poze sau o revista de i se inroseste fundul de la colac de atita stat. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Ee, noi suntem mari, a facut 4 anisori pe 20 ianuarie. Stai sa vezi, partea asta acum incepe, te miri si te amuzi in fiecare zi.



God took the strength of a mountain,the majesty of a tree,the warmth of a summer sun,the calm of a quiet sea,the generous soul of nature,the comforting arm of night,the wisdom of the ages,the power of the eagle's flight,the joy of a morning in spring,the faith of a mustard seed,the patience of eternity,the depth of a family need.Then God combined these qualities,when there was nothing more to add,he knew His masterpiece was complete.And so,He gave him to me.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandraru spune:

Multi inainte si cit mai multe aventuri nastrusnice. Fireste, toate maaaari! Cit mai maaaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

:)) Dora nu stie de Thunder.. noi suntem mai pasnice. In schimb restul corespunde cu fidelitate. Inclusiv urmele rosii de pe fundulet.
Dora ma anunta de cel putin 10 ori pe zi ca ea este fetita mare, ca poate sa urce si sa coboare singura scarile, ca face si ea curat.. zau ca ma ingrijoreaza fata asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

edit, ca jumatea mea de neuron activ n-a facut fata la mai mult de 3 propozitii: ma ingrijoreaza Dora pentru ca ii place sa faca curat, sa spele vase.. chestii. Vorba unei prietene: n-o mai lasa sa puna mana sa faca treaba, ca doar n-o pregatesti sa devina menajera :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Lasa Not ca si eu am avut veleitati de-astea cand eram mica si-ti jur ca mi-a trecut complet. Desi recunosc ca pe vremea cand avea fiica-mea fun cu matura ii spuneam: nu faci bine iubita, e cah... Incerc...

Dodo e genial, te pup Ruxandra!

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput