Perle si perlute

Perle si perlute | Autor: Luna75

Link direct la acest mesaj

1.nu ma pot concentra la rugaciune mai mult de 1 min.2 - bine ca mama nu ciiteste forum -caci era sa ma extermine ca nu intru la preot sa imi spun pacatele desi i-am explicat ca eu pacatoasa nu sunt si intr-adevar am salbiciuni dar la preot nu le pot spune caci la a o adica ma cunoaste - 3 preoti la 30.000 de catolici -asta acasa - ei preotii cum se face (ma gasesc in carul cu fan -desi eu nu am cantat in corul bisericii,nu am curatat biserica si altele asemanataore)insa nu m-am sfiit sa hohotesc la slujba daca e ceva amuzant -e dreptul meu caci...uitati pastorii aia fericiti care indemana lumea la ras la dans...pacat ca pe la noi nu exista caci ati auzi de o reprofialre sigura - Pastora Luna zice ca ...danseaza ca....desi eu nu dansez niciodata in public


2. o perla frumoasa a unui expresedinte Pesti care discuta o prezentatoare (Gemeni) si normal discutia fiind "fara cravata" se bate in piua -ca gemenii cu pestii nu se inteleg ei e adevarat la prima vedere si la a doua dar nu si la a treia de Pestele ala e evoluat (spun eu) si continua presedintele Ion Iliescu ca "eu in zodii nu cred dar in diplomatie da" - uite de asta omul e sanatos si pus pe sotii la o varsta la care altii isi plang de mila pentru ca in " tineretea mea" era asa ,ba nu asa ca altfel si concluzia finala - ca noi suntem ratati iar el (ratatul) nu - pai se poate ?
rad,rad acum caci maine poate dar poimaine poate si
-
apropo de lansez un subiect la umanitare - caut peste evoluat - sa stiti ca eu sunt dar nu o fac caci sunt sute si sute de Pesti pe forum si vor sari toti in capul meu si ma vor rastigni desi ... eu vreau sa arat ca sunt superbi
ca de ex.am dat si eu de mai multe specii superbe atat in viata reala cat si virtuala

3. (cu scuzele de rigoare) Opreste "infatisarile!" ca problema esti TU nu sotu' desi sigur ca sfant nu e - dar mai stii - poate ca Da dar ai tu imaginatia prea "debordanta" pai omul ala nu are coarne ci doar tu ii pui - mergi la psiholog,psihiatru,preot dar nu la tribunal - se poate? (indignare caci desi ne intalnim zilnic si stie ca am un fix si totusi nu spune pe sleau ca e Gemenuta) - modestie/modestie - dar ce e mult e mult

4.ei nu am venit pentru asta la o ora asa de matinala dar o incercare de a mea a dat deja gres pe ziua de azi dar normal mai am timp sa o indrept ca oficial nu sunt trezita - am dormit- m-am sculat-am vrut sa vad-n-am vazut - merg la culcare - ma duc sa dorm-dorm-ma scol si poate vad ceva de nu - incerc si maine - aceeasi formula - dar mai "luminata" normal (ma scuzati pentru incoerenta dar la 3 trecute fix si 52 de minute de merge bine ceasu'chiar mai bine nu pot)

5.ce ii pasa lumii daca am timp si il folosesc util eu nu stau pe mult pe forum mult dar scriu rapid - si chiar nu stiu cei pasa lumii ca in 6 saptamani am scris vreo 1000 de mesaje caci la o adica interes chiar nu aveam si ma rog de multe ori nici nu am scris din placere ci pur si simplu ca sa ma vada lumea,sa stie ca exist,ca orice user simplu are capacitatea de a face valuri daca vrea + poti castiga orice de te bazezi pe publicitate - buna /rea - dar sa fie