broscoieste

broscoieste | Autor: notquiteso

Link direct la acest mesaj

Problema cu broscoii ( pentru ca mi-a ramas in cap) este ca ei chiar daca te iubesc, te iubesc asa, broscoieste. Eu care sunt o zana si o finuta si o silfida, nu prea sunt incantata de felul in care broscoiul meu intelege sa-si manifeste sentimentele. Bine, in ultima vreme s-a mai dat el de cateva ori peste cap si s-a transformat in print, dar din pacate minunea nu tine prea mult. Se intoarce repede la statutul de brotac.
Asa ca nu stiu niciodata care dintre sarutarile mele il va transforma in print, si care intr-o broasca mai putin raioasa. Dar cum una dintre calitatile mele este perseverenta, eu tot incerc. Fara frustrari, fara ranchiuna, la urma urmelor cati feti-frumosi ar trebui sa produca omenirea pentru ca toate femeile sa fie norocoase? Statisticile spuneau la un moment dat ca pentru fiecare mascul de pe planeta, se nasc 5-6 femei. Din cateva miliarde de masculi, cati or fi feti-frumosi? Eu zic asa: 80% dintre ei sunt gay, iar aia straight sunt mai rari ca unicornii.. asa ca de ce sa ma mai enervez ca al meu nu se da jos de pe un cal alb atunci cand vine acasa, ci dintr-o banala masina? Pun pariu pe cat vreti voi, ca pana si feti-frumosii scapa cateodata la milimetru de privirile ucigatoare ale consoartelor ( ei sau ele).
De-aia zic: iubeste-ma broscoieste, printzul meu, daca asta e tot ce poti sa faci :)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Broscoii sint destepti- mai destepti decat vreun Fat Frumos parlit. POT sa iubeasca, sa respecte, sa ajute. Dar NU VOR. Iar noi ca niste Cosanzene aiurite ce santem, ne multumim cu foarte putin. Cu mult mai putin decat meritam. Ca neveste, ca mame, ca parteneri de viatza. Din cauza mea, Bombonelu poa' sa vina acasa calare si pe o libelula... ca tot Bombonelu ramane.
Dar sa-l fereasca DD sa stea protzapit in mijlocul patului ca o cadana, ciugulind semintze,cu tembelizorul sub gene... iar eu ...eh..eu sa fiu cu Piscoata agatzata de gatlejul meu, bagata sub un morman de rufe ce trebuiesc bagate la spalat, cu pisicile zbenguindu-se prin casa, si mancarea sa arda pe foc.
Ferea Domnu'!!!!!
Ca SIGUR l-as lecui de femei...pt totdeauna. Si uite-asa ar ajunge si el sa faca parte din acele 80%....


Pup Grasa Frumoasa si pe mama-sa dilia..pe broscoiu' de tata-su nu-l pup... pt. ca nu am carlig la broscoi

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."
www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Corect Olguta, broscoii trebuie lasati printeselor silfide
Va pup si eu pe amandoua+ puradelele.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

E si eu va pup pe toate 3 si declar ca si eu posed una bucata broscoi descris de Olgutza+/_ 3%:))

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput