Cum a luat nastere familia Pitpalac

Cum a luat nastere familia Pitpalac | Autor: mamitzica

Link direct la acest mesaj

Sint convinsa ca exista Dumnezeu.Nu sint fanatica sau religioasa din aia de isi face 10 cruci cind trece pe linga orice biserica,dar cred in existenta unei entitati.Si cred ca uneori Dumnezeu hotaraste pentru mine ceea ce e mai bine chiar daca pe moment nu sint de acord cu dumnealui.
Deci...aveam 36 de ani trecuti bine si nebuna cum sint eu nu vroiam copil.Ca un copil chiraie noaptea si nu te lasa sa faci ce vrea muchii tai si iti suge banii din cont si e o mare responsabilitate si bataie de cap.
Si de un long week end in septembrie 2004 ma duc eu la culcare ca tot omul si constat ca organele femenine numite tzitze ma dor cind ma culc pe burta.Ma gindesc ca o fii inainte de ciclu si adorm bustean.Dar apoi constat si alte modificari in zilele ce vin-ca dorm ca ursul,ca nu-mi vine sa maninc ciocolata desi inainte de ciclu balotez cam o tabla de cioco in 5 minute.Si uite asa imi trece prin cap o idee nastrusnica cum ca as fii gravida,dar zic ca nu se poate ca tocmai mie nu mi se intimpla asa ceva.Fac calcule peste calcule cind m-am intilnit cu domnul pitpalac ultima oara in intimitate si ajung la concluzia ca...o fii menopauza.
Dupa vreo 10 zile de menopauza din asta ciudata ma bate gindul sa iau un test de sarcina.Cumpar testul,vin acasa,urinez cu delicatete pe test si pe dejte si il pun pe counter si astept 5 minute ca si condamnatul la ghilotina.
Si cind colo ce-mi vad oichii...2 LINII.Ma ia cu transpiratii,injur,ma dau cu capul de pereti si zic ca nu se poate,o fii expirat.Vine consoarta acasa,il iau in suturi si zbier cit pot ca e vina lui,ca testul nu e bun si fuga la farmacie sa ia altul.Se duce saracul ca ce sa faca cu nebuna.
Vine cu unul,diferit de ce am luat eu,beau repede niste apa,ma screm si mai scot niste picaturi pe noul test care e o porcarie ca nu intelegem nimic din el si rezultatul e confuz.
Il mai pasaportez inca o data la farmacie sa-mi ia din ala cu liniute.Imi aduce omul 2.Zic ca primul o fii fost stricat;mai incerc,acelasi rezultat.
Ma duc la culcare nervoasa si cu gindul de a-l stringe de git pe domnul Pitpalac peste noapte ca daca dispare unul din noi poate miine ma trezesc si zic ca a fost un vis urit.
Dimineata ma scol cu noaptea in cap,repet actiunea si...acelasi rezultat.
Ma apuc sa citesc pe internet,sint in faza ca neg total ca asa ceva sa mi se intimple tocmai mie si concluzionez ca poate e rezultat fals.
Sun la dr,imi dau aia programare,ma duc,ma inteapa si imi spun ei ca ma suna cindva.Eu o tin pe a mea ca nu se poate,domnul Pitpalac e deja in extaz,eu ca sa-i tai avintul ii spun ca poate sufar de vreo boala incurabila si sa nu se bucure ca dobitocul ca poate mor.
Miercuri ma suna aia sa-mi spuna congratulations.Eu,noroc ca stateam pe scaun,ma ia cu plinsete de suparare.
Sun pitpalacul si ii spun ca din pacate te inmultim.
Va continua...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandraru spune:

Mai scrie!!!!!!! Scrii foarte fain si abia astept sa vad continuarea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

he he...super! :))))
Ai un stil....

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

haaaa, f tare!
vreau continuarea!!!

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adana spune:

Ce n-as da sa mai fiu si eu in locul tau,din pacate mai tre sa astept si sa sper la inca o minune intr-o zii

Asteptam continuarea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Ce amintiri imi starneste povestioara ta, "Madam Pitpalac". Ehee..ale tineretii valuri.
Asa idila, mai rar. Acum mai stiu o dama care nu si-a dorit NEAPARAT sa fie mama. Dar sa te fereasca Doamne Doamne... de ce-ti e frica, de aia nu scapi. Ma uit la mine, si nu-mi vine a crede
Asteptam continuarea, asa ca nu te lasa rugata prea mult, ca fac urit damele pe aici. Te sicaneaza pina cand scrii...

Bun venit in iarmaroc.

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE




POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

Tare haios povestesti. Asteptam continuarea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:


Super tare!! Esti super!

Lara, mami de Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput