Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by dana vio

Fetelor, ma primiti si pe mine la voi?
Dana Vio UM=25.03.2007 DPN=30.12.2007
Abea acum mi-am facut putin curaj sa intru pe-aici sa scriu si eu un mesaj, desi de cand am aflat ca sunt va tot citesc.
Eu sunt mai speriata pentru ca este prima data cand sunt insarcinata si am obtinut sarcina cu stimulare si nu prea am simptoame de sarcina!
Sanii imi sunt usor mariti si durerosi/sensibili, dar sunt zile in care nu prea sunt asa!, greturi am avut usoare urme vreo doua zile la periatul dintilor dimineata, si apoi nimic.
Am fost la doctor prima data la 4sapt4zile si mi-a dat duphaston 1-0-1 si mai iau (cu de la mine prescriptie) acid folic 1-0-0 si atat. Urmatoarea vizita la medic este saptamana viitoare.
Oare e vreo problema?
Nu ma simt obosita, nu foarte somnoroasa, n-am pofte (mai mult ma rasfat)?!
Voi ce ziceti?
dana vio 6+



bine ai venit! saecina usoara si BB sanatos!!



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab125 spune:

Oana_r, dimineata, ziceam ca mai bine. dar ma doare burta si am mai avut o scurgere maronie. sa mai zic si de ameteli si de greturile care nu ma lasa sa mananc mai nimic? astea nu mai conteaza pe langa scurgerile maronii, care apar. daca stau perfect intinsa in pat, e bine. dar trebuie sa ma mai misc.
tu ce mai faci cu migrenele tale?
9+
vine bebe2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by pussi

alfa-ancamersi frumos pt. rugaciune1 Sa ne ajute Dumnezeu!

bb cand vezi cucul sau pupaza??



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi




maine la 15.45 , daca vrea sa ne- arate

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

14+ mami de baietzel sau fetitza???


creste bebe...


poza eco bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

ieri si azi a fost bine,nu m-au mai deranjat si sper sa nu mai am.am o foame,si asi manca numai sarmale.

15+ si matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Dana_vio bine ai venit printre noi. Sarcina usoara si bebe sanatos! Dc vrei sa imi dai si data ta de nastere sa o trec in listutza la datele tale.

Fetele, nu eu am trecut rugaciunea, ca eu zisesem ca sa votam, dar oricum mie imi place si nu am nimik impotriva. Multumim celei care a trecut-o si Doamne ajuta!!

Anca 14+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab125 spune:

Oana_r, eu am sarmale si ardei umpliti, mi-e foame de mor, dar nu pot sa mananc nimic. As manca ceva de la Mc'Donalds, dar nu am cum sa ajung.Azi e zi de salariu?
9+
vine bebe2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

[Of ce m-am pacalit cu efectul asta glow
Eu vroiam sa fie bleu deschis cum are Ginasi a iesit o porcarie.
Acum trebuie sa astept sa mai scriu 300 de mesaje ca sa-l schimb?

14+

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Va sarut, fete dragi!
Mi-am facut curaj sa vin la odisee, va citesc de muuuuuuuult, dar din cauza problemelor avute anterior in incercarea de a avea bebe nu am indraznit sa va scriu.
Acum avem 11s +5z si speram sa fim bine si sanatosi.

UM 19.02.07 DPN 26.11.07 Dr. Tutunaru Daniel, Elias
data nasterii 12.10.1978

Si ca sa nu vin cu mana goala - am si eu o intrebare pentru dr Tutunaru:
ieri am fost la echo si dl. dr. mi-a zis sa mai fac 2 injectii cu pregnyl dupa care opresc tratamentul, sau nu am inteles eu bine? nu mai iau nici Magne b6, nici aspenter, utrogestan sau acid folic?

Multumesc si sper sa ma primiti printre voi.
Ellis 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

Pussi ,
[f


Multumesc din suflet!!!

Cred ca tu esti singura care isi da cu adevarat seama prin ce trec. Sa stii ca mi-am facut limonada, asa cum mi-ai zis si acuma ma simt un pic mai bine. Iti multumesc de mii de ori. Mi-a fost asa rau ca am crezut ca o sa mor. Pe bune. Am crezut ca-mi vars stomacul de rau. Mersi mult de tot!!




Crisstiana 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

eu am mancat ca in fiecare zi portia de branza cu rosii si un litru de lapte cu cacao ..asta este masa zilnica pt ora 12..
si acum ma mananca burtica rauuuuuuuuuu!!!!
am ajuns la 56 kg

ROXANA 16+ 80% "KIWI"

Mergi la inceput