Petitie online! Salvati bebelusii! (2)

Petitie online! Salvati bebelusii! (2) | Autor: danielac

Link direct la acest mesaj

Partea intai o gasiti aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=95887&whichpage=1

Si ei au dreptul la viata ... semneaza si tu - Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

* NU uitati sa validati semnatura apasand pe link-ul ce va va fi trimis la adresa de e-mail indicata de dumneavoastra.

Site-ul nostru cu informatii:

http://babyklapperomania.cabanova.ro/




Lista fetelor cu listutze:

dana_e - Bucuresti/ Galati

laura72 - Tulcea

viviana

kover - Tg Mures

alina morostes - Arad

dariaevelin - Timisoara

mariaa - Timisoara

DanaK - Timisoara (voluntar)

Loredana - Timisoara(voluntar)

george - Timisoara ( voluntar )

mariaa - Timisoara

mamacangur

raresionut- Bacau

viorica avram

roxanal -Bucuresti

LoraG76- Piatra Neamt

lulu75-Bucuresti

andaua-Bucuresti

alessia105 Bucuresti /prin reprezentant

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

buna buna

Eu nu am mai intrat ptr ca nu am avut internet cateva zile ..am ceva vesti dar trebuie intai sa fac un plan si apoi va spun si voua( adica diseara ) ...am intrat sa va salut ..ma duc sa il culc pe al dezbracat si nazdravan ca iar se trezesete tarziu si la noapte sta pe capul meu pana nopatea tarziu ...
tot diseara promit sa va raspund fiecareia

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

din pacate semnarea petitie merge neasteptat de slab, 456 de semnaturi pana azi!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Eu am intrat sa va zic si Japonia a ales aceasta metoda.Deocamdata un singur "judet" cum ar veni.Dar mi-a placut mult cum au amenajat.
O usita in partea din spate a spitalului.Se deschide usa iar acolo este un patut special pt. bebe ,camera video si un sensor care automat anunta la nurse station.
In patut este pusa o scrisoare pt. mamica care lasa copilul acolo!!

Aa,am semnat si eu acum vreo 3 sapt. cred.Mult succes in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
In patut este pusa o scrisoare pt. mamica care lasa copilul acolo!!

hannen, ...si ce Doamne iarta-ma ar putea sa-i scrie?!
Multa bafta in continuare?!

Eu am semnat de la inceput.
Alessia, stiu ca-s pisaloaga , dar sincer cred ca ar trebui facut un site mai ca lumea, cu domeniu si host, cu semnaturi pe el, cu articole despre acest tip inuman de abandon care se practica la ora actuala... cu pozici de bbi... asta daca vrei sa obtii impact.
Si mediatizare la greu.
Inscris in motoarele de cautare, etc.
Iar "actiunea' trebuie desfasurata si offline, in paralel. Implicate asociatiile de profil, discutat cu cineva de la DPC care sa ajute la
planificarea unor modificari valabile in contextul dat, etc.

Ne trebuie un plan...doar o paginutza cu 400 de semnaturi nu schimba lucrurile. Daca tot vrem sa facem ceva, macar sa facem bine.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Am semnat si eu.

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Buna , buna

Imi pare rau ca nu am scris aseara ..dar inca astept niste e-mail-uri de raspuns la planul pe care il am si care va asigur implica o desfasurare impresionanta de forte atat in viata reala ..ca si in cea virtuala , va fi cat se poate de legal si sper eu va ajunge pe buzele tuturora ..dar pana nu am toate date si am studiat toate posibilitatile nu pot sa ma lansez in afirmatii pripite .(Elise ....gand la gand)

Din pacate nu pot sa iau domeniu ...poze cu bb-ei(copyright-ul) ...hosting ..ptr ca toate astea costa bani ..sincer eu personal nu dispun de ei ..Iar organizatiile de profil se implica si nu prea ...din acelasi motiv ..banii ...ba unii mi-au spus ca locuind in strainatate as putea sa strang bani ptr ei( ptr proiectele lor ) ...degeaba am spus mereu ca totul se poate realiza cu sponsorizari si donatii ...marea majoritate se asteapta ca eu sa ii platesc sa puna in aplicare proiectul ..sincer daca as avea bani ..maine l-as pune in aplicare ..asa ca ne chinuim cum putem ...si sper ca "PLANUL" sa functioeze si sa ajungem sa fim cunoscuti ca sa ne caute ei pe noi ..si nu noi pe ei ..
Deocamdata ..avem pragul cu Sipozionul pe 15.05.2007 ..iar la acest simpozion pe langa fundatii de specialitate vor fii si autoritati locale ( e adevarat doar pe Judetul Timis...dar la noi stii cum e face vecinul -hai sa fac si eu ) ...
Cred ca in scrisorica din patutz i se explica mamei ce face si care ii sunt variantele si de ce nu ce implica fapta pe care o "comite" ...adica asa cred io

isidora
Ieri am primit mail de la Pro-Vita intalnirea reprezentantilor din organizatiei din Bucuresti cu Sfintia sa a fost anulata ..pe 26 mai este reprogramata ...dl Bogdan va fi plecat di tara ,dar alti reprezentanti vor fi acolo si vor prezenat proiectul .acum "vom trai si vom vedea "
offtopic ...zilnic am vrut sa ii scriu sa te felicit de printesa ta frumoasa ..dar "too much work ...too little time " "

laura
...sarut mana mult de ajutor ..in curand totul va fi muuult mai usor daca tot merge bine
Cristia L si Hannen ...va multumesc si voua ca sunteti alaturi de noi ..as avea o rugaminte la voi ..daca aveti informatii chiar si scanatate din ziare v-as fi recunoscatoare daca ati putea sa mi le trimiteti ca sa avem material ...sau daca ati putea sa aflati numele fudatiilor sau organizatiilor care se ocupa de ele ptr a intra in legatura cu cu ele

va las acum ca cieva cu pampers la popou face numai nazdravanii ...uiati ca v-a scris si el careva cuvinte : zabZaZAZGAzaz

( traducerea ...intrebati piticii vostrii ca dee e limba lor )

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Am semnat si eu.
Pana la acest subiect nu vazusem subiectul cu petitia!
Multumesc pentru acest subiect!

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe Emanuel!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Am semnat si eu dar nu am primit niciun mesaj pe mail! Oare am fost cascata si am scris mail-ul gresit? Incerc inca o data!
Lara multumesc pt subiectul deschis, asa am ajuns aici

Edit: am reverificat mail-ul si am gasit link-ul. Am validat votul.

6+
Poze Laura
Iepurasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

off ..iar vesti proaste ...undeva pe langa Targu -Mures ..o copila a nascut singura pe camp .....a bagat copilul in punga si l-a bagat sub pat ...a fost descoperit dupa 2 zile mort ...ce e crunt e ca parintii si bunica stiau ca este gravida...oare nu au vazut ca a nascut?!?!?!

Dovada ...la urmatoarele editii ale Observatoru-lui sau inregistrat la www.antena1.ro sectiunea inreistrari /observatorul 13/(vineri /11.05) ...am scris si data ptr ca daca nu vom gasi nimic in ziare putem sa cerem celor de la Antena 1 ..materialele

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Am semnat.
Este un proiect extrem de serios si de important.
Intrebare catre initiatori (imi cer scuze ca nu am parcurs toate paginile): in ce stadiu sunteti? E deocamdata doar la nivel de semnaturi sau mai mult?

Elle_seb

BASE, BASE, NU CEDA,
NOI SUNTEM DE PARTEA TA!
the

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput