Mamici de iulie-august 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Lia, hai ca ne luam de mana cu telenovelele, hi, hi!!!!! Eu de contractii nu mai scap sigur pana la nastere, dar sunt obisnuita de anul trecut!!
Stefania, ce fain ca ti-a zis ca morcovii sunt buni, ca eu asta maninc in fiecare seara: salata de varza cu morcovi rasi, asa, chioara, fara nimic alaturi!!! Pe motiv sa nu ma ingras prea tare, ca mie imi face scandal doctorul!!!!! Doar uneori ma enervez si ma mai infig si in ceva "interzis".
Luna, smartul ala forfour e vreo masina cumva? Ca eu sunt cam
Si ca mi-am amintit: eu in aprilie am facut scoala de soferi, si astia m-au programat abia pe 1 iunie la examen. Asa ca tare mi-e ca nu am cum sa ma duc atunci. Ufff, atita m-am cacait cu scoala asta, si acum nu pot sa dau examenul!!! Probabil ca ramane dupa ce nasc! Si apucasem sa invat si regulamentul, de fapt si acum sunt cu lap-top-ul si cu grilele langa mine!

Cristina, 26+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Cristina da e masina asta

Unde ati fugeat fetelor?

Luna 25 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Eu nu am fugit nicaieri, ma fac ca muncesc! Dar zau ca mai bine lucram ca este asa de greu sa te prefaci .

Cristina si eu urmaresc alte subiecte, sotul meu ne spune la toate "puici" sau "puitorici" adica femei care se puiesc, este de o sensibilitate rara si uneori citeste si el. Si i-am prezentat atatea forumiste ca nu mai zice nimic! Si acasa sa striga la fel si sa il vezi pe fimiu cum repeta ca papagalul, puiiiiiiiiiiiiici!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taedi spune:

Hello fetele

N-am mai scris de mult dar vam citit aproape zilnic.

LA MULTI ANI Luna si Anca,sa fiti fericite si sa aveti bb-ei sanatosi.

Felicitari tutror care au aflat ce surpriza au in burtic.

Casa de piatra pt Brazuca si Dana.

Eu sunt bine bb se zbintuie intruna in burtic.

Sunt fffsuparata pt ca de la 1 Mai vroiam sa merg in prenatal si chit ca il anuntasem pe sefu de la inceputul lui Aprilie nu sa sinchisit sa caute om in loc si pe 30 aprilie ma rugat sa mai stau sapt asta,iar astazi ma suna sa mai stau si sapt viitoare si imi facusaem atatea planuri.Nu mai am nici un chef sa vin la servici.
Si din cauza lui iar trebuie sa aman programarea la eco
Of fetelor sunt atat de suparata................

Va pup si ma scuzati ca ma plang la voi.

Edith28+ si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Jadi stiu ce greu e sa te prefaci. Eu stau cu o gramada de foi in fata si cand intra sefu' le privesc asa preocupata de zici ca rezolv criza politica din Romania.

Apropos de sot si forum: eu pe al meu l-am inebunit saracu' (mai am asa o amintire vaga, "inebunit" se scria cu doi de "n" sau "inot"? Lia ma ajuti ca gata, mi-a murit si ultimul neuron de cand cu sarcina si suvitele blonde.) Revenind la subekt, al meu stie doar atat cand am o problema "ask the girls!" sau seara ma mai intreaba "what are the girls talking about?"

Edith se poate sa plangi de ziua mea? De ziua mea se rade si se bea. Hai ia aici o sampanie.

Si la mine se plange sefu' ca nu ma poate inlocui dar l-am avertizat ca de pe 30 iunie nu ma mai vede la fata. Asta e doar nu vrea sa nasc in birou.

Luna 25 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Woooow, Luna, super masina!!!! Presimt eu ca o sa ti-o ia cadou de nastere!!!

Cristina, 26+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

inot sigur e cu un singur n, la celalalt cuvant nu as stii sa zic , dar scriem din dex cumva? Ca de maine nu mai apar pe aici .

Mi-am luat o ciocolata calda ca azi am uitat sa beau cafea si nu stiam ce am de sunt asa tuflita!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Sigur de nastere, dar de nasterea urmatoare .

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Nu ma Jadi dar eu ma intreb caci aici nu am decat vreo doua prietene romance pe care le vad rar deci bag doar engleza. Si sincer dupa ce am facut uman-limbi straine mi-e ciuda. Si asa mi s-a limitat vocabularul de ceva vreme.

In alta ordine de ideei, stiri de ultima ora: ma bate fie-mea de vreo ora zici ca sare coarda ce mi-o trage, nu stiu ce are.

Madam Hook pe unde umbla?

Cristina Smart-ul nu prea cred cu smartul caci vrem sa platim casa mai repede. Daca am noroc poate prin iarna desi planul initial era in vara.

Luna 25 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

aloha!
de cateva ore citesc un capitol jumate, deja am obosit de stat in fund. bine, intre timp am si halit 1 l de lapte cu taitei.
la noi, nimic nou sub soare...ma rog, nimic relevant. dorm din ce in ce mai prost; pe langa faptu ca am o nara infundata de la 3 luni si d-abia respir, tre' sa dorm si numa cu fata-n sus (c-asa vrea don'shoara) si-mi anchilozeaza toate oasele, mai ales noada si ce mai e prin juru ei, de zici ca ma despica cineva cu toporu! fac pipi foarte des si foarte mult, dar si beau lichide pe masura. noaptea, ies de 4-5 ori, iar durerile de oase sunt foarte mari...
bebelina are seara program de scos fundutzu prin pielea ma'sii, de ma si sperii - cre'ca fundu e, ca e cam prin dreptu buricului (mai ales in dreapta), rotunjor si marisor, cot n-are cum sa fie, iar capu ii e in jos. oricum, e extrem de activa, in aproape orice moment al zilei.
nu m-am mai cantarit de 3 sapt. (deja aveam +14), acu mi-e si groaza. la 27 sapt. si 6 zile, bb avea 1460 gr., acu ne-apropiem vertiginos de 2 kile. la control mergem d-abia peste 2 sapt.

de luni pana miercuri am fost la tara, asa cum va spuneam. foarte relaxant, vreme bunicica (mai cald decat fu in bucuresti de 1 mai), toate poftele facute. cel mai naspa e treaba cu wc-u' din fundu curtii, da oricum n-apucam sa ajung pana la el. iar noaptea, cu galeata. ieri am zacut toata ziua, n-am avut niciun chef sa ma dau jos din pat sau sa opresc televizoru. cu telenovelele nu prea le am (am urmarit si io 3 toata viata), da casc ochii pe discovery, national geographic si animal planet. nici azi n-am facut nimic, doar calare pe calc. am apucat insa, intr-un final, sa-mi fac si io o lista orientativa pt. bagaju de spital si cele trebuincioase acasa. acu ramane sa vedem cand s-o concretiza.

si apropo, ca era sa uit! vinerea trecua, v-am zis, am fost la kidex, de unde n-am luat nimic, evident , in afara de un teanc de pliante. la toate targurile la care merg am un hobby: sa pun bilete la tombola, desi niciodata nu m-am ales cu nimic. acelasi lucru l-am facut si la kidex: am pus la tombola 2 bilete, unu pe numele meu, unu pe numele lu sotu. marele premiu era (ca asta, de fapt, ne-a luat ochii), un pat de copil sub forma de masina (un ferrari roshu), de-mi venea mie sa m-arunc in el. in fine, trec zilele si ieri primesc un telefon cum ca am castigat o mentiune la tombola cu pricina. sa-mi vie rau de emotie, ca-n viata mea n-am castigat nimic. deci, mentiunea de la kidex consta intr-o sedinta de infrumusetare, cu epilat, pensat, tratament facial si inca fo 3-4 proceduri, pe care, evident, le-am uitat de emotie. salonu se cheama body contour (daca a auzit careva de el, sa-mi zica si mie, pls!!) si e undeva intre unirea si p-ta alba iulia. mi-au zis sa sun sapt. viitoare pt. programare. nu va spun cat de bine mi-a picat chestia asta - am si luat-o drept "norocu prostului" -, ca ma chinui de vreo luna s-ajung sa-mi fac un tratament la fata, si parca tot nu-mi venea sa dau 500.000 pe asta. acu, tot ce sper e sa fie, intr-adevar, totu gratuit, sa nu ma fac de kk p-colo.

EDIT ca uitai ce era mai important: ALINA si ANCA, la multi ani, sa fiti sanatoase si sa va bucurati de bebelushi frumosi si sanatosi!!


www.youtube.com/watch?v=wsTVfwWlfy4" target="_blank">29+ www.youtube.com/watch?v=9vNE-mRdkBk" target="_blank">

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput