Montignac : ce am mancat azi (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

da ca bine zpui sanse , slabim dand din degete

meniul meu de azi pot sa il scriu ca azi nu mai mananc nimic

salata de vinete facuta asa: trei vinete mari ...cantareau cam 1.5 kg toate .... coapte si tocate , o ceapa mica si cam trei linguri de ulei de masline, sare cu paine integrala ........... merge avand in vedere cat de putin ulei de masline am pus numai de gust, baietii mei erau innebuniti ce salata buna am facut
deci : - salata de vinete cu paine integrala
- conopida la cuptor (sufleu cu ou cu smantana 12%) cu pui grill si salata de castraveti
- un mititel si o bucata de carne la gratar

si o mica abatere doi covrigei mi-era asa de pofta, mancau in fata mea si sunt la CM cu pofte de dulce (era covrig cu cioco pe el )

va pup si va astept aici


ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Dragelor, eu absentez de multisor... De paste eram sub 60! dar dupa 1 saptamana eram iar la 61... de 1 mai gratare... Azi e ultima zi de nerespect de Monty, maine dimineata-s pe cantar si va spun ce realizari am cu atatea abateri. PROMIT! Mai ales ca tre sa invat, ca peste 1 luna am sesiunea de vara. Asa ca o sa tot vin p'acilea! O zi frumoasa in continuare!

Pupici,
Cati si Alexa (24.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Buna fetelor!

Intru si eu putin ca tre' sa plec cu fetitzele la ziua unei colege de gradi....

Hai ca se misca ceva pe aici....Fata de alte zile tot este bineTi-e mai mare dragul sa intri
Meniul meu de ieri:

MD:3 oua ochiuri cu branza rasa si rosii
P:1 fripturica la gratar ,2 mici si salata de varza
C:1 mar si cateva boabe de struguri

Eu dau raportul azi ca maine sigur cantarul meu turbeaza....
64,4kg Acusoaro...fi pe faza...

Va pup si sper sa mai scriu pe seara

Mamica de 2 zuze ANA-MARIA SI ANDREEA
POZICI
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Am reluat si eu Monty pe data de 21 aprilie. Aveam atunci 56.6kg si azi dimineata 53.7kg.

Meniul de azi:
D-o para si mai apoi branza cu o rosie si 2 ridichi
P-ciorba de loboda, musaca de dovlecei cu carne de vita, ardei copti
C-iar branza cu rosii

Laura si bebitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Meniul meu de azi:
MD:mezeluri,perlutze de branza si castraveti
P:chiftelutze de naut si dovlecei prajiti cu usturoi si iaurt.(retete de la voi)
c:2-3 chiftelutze asa din fuga

Seara buna!

Mamica de 2 zuze ANA-MARIA SI ANDREEA
POZICI
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Ingetata este very monti sanse si am dat gata juma de cutie azi, mancare nu mi a trebuit , doar am ciugulit cate ceva.

Reteta de inghetata

juma de kil de smantana slaba am amestecat o cu 5 linguri de indulcitor Clio am gasit eu
3 albusuri batute spuma cu 3 linguri de fructoza
vreo 3 linguri de cacao. am pus cam ochiometric deci nu stiu sigur cat am pus
le am amestecat si la congelator, mi a iesit cam cu ace, cred ca era apa multa in smantana, dar la gust un deliciu

Pupici

Lori&Luanna(5.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Azi am dat-o in bara rau de totDupa ce pana la pranza am fost cuminte,am mancat decat supa de rosii si o salata verde,dupa amiaza am mancat cateva guri de inghetata,cativa pufuleti,2 guri de ciocolata,ma apuca nervii cand ma gandesc!Da gata,de la capat!
Pentru maine am un meniu in cap,dar nu stiu daca o sa-l respect asa ca mai bine va scriu pe seara ce am mancat!
Spor!

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Neata buna...
Sanse...felicitari...
Eu nu am avut curajul sa ma cantaresc...ma simt grasa asa ca nu mai are rost sa-mi confirme cantarul asta...De tinut de monti recunosc ca nu am facut-o . Am avut musafiri de saptamana trecuta si inca mai am ...si deci am papat de toate...dulciuri,crema de whisky.., pizza....am facut-o lata ce sa mai zic..
Mi-am tinut singura morala de dimineata si am zis ca ma reapuc de treaba..offf..ca asa m-am saturat de atata iresponsabilitate..
Azi:
d: un fagaras
g: 2 mere
p: salata de varza cu pui la gratar

Cred ca saptamana asta o sa-o tin la pranz asa..ca nu am chef sa fac de mancare pentru mine acasa (ca tot se destrabaleaza lumea acolo)...asa ca o sa-mi cumpar de la cantina numai salata de varza si gratar.....poate mai pacalesc putin cantarul asta..

Seara...cred ca nimic...ca am cursuri apoi pana la 21...asa ca apa..cat mai multa apa...

Va pupic pe toate fara exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

buna dimineata
meniul de ieri
salata de vinete cu f putin ulei cu paine integrala
mancare de zuchini cu snitzele si salata de castraveti
sunca, rosii
pere



ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Vin si eu la raport: 75 kg

Meniul mai tarziu

pup

Lori&Luanna(5.11.2005)

Mergi la inceput