fond de ten

fond de ten | Autor: glont10

Link direct la acest mesaj

imi poate recomanda cineva un fond de ten/pudra care sa fie eficient in acoperirea imperfectiunilor tenului(pete rosii,cosuri,brobonite, etc)?
Am o piele fff sensibila care se irita repede, imi apar cand imi e lumea mai draga brobonite sau pur si simplu cate o pata rosie care dispare cum a aparut.Si da-i cu bidineaua sa acopar minunatia .Nu mai zic cat de rau e, caci am o varsta si tzop! apar mai ceva ca scolaritele.

Voi ce folositi?




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Nu stiu ce sa-ti spun... Eu nu folosesc fond de ten decat la ocazii...In rest, asa cum m-a lasat natura... Cui nu ii place sa nu se uite. Adevarul e ca ma simt inconfortabil cu ceva pe fata, fie el si fond de ten. Sunt de parere ca atat timp cat te simti bine, ce daca ti se vad vreo tz-nspe mii de cosi?Inca nici eu nu am dscoperit acel fond de ten, care sa-mi placa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Mi-am luat eu saptamana aceasta Perfect Idol de la Lancome e super.Il poti intinde ca pe o crema si acopera totul.E destul de scump dar merita.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Exact se numeste Teint Idole.Eu inainte nu foloseam niciodata ca mi se parea ca se vede destul de nasol dar cu asta e perfect acum.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Dupa multe si triste experiente , recomand doua produse:
- Dream Matte Mousee de la Maybelline (oarecum pudrat);
- Time proof (all day, non transfer makeup) de la Radiant (gama profesionala Seventeen).

Ambele costa intre 3-40 RON. Momentan folosesc pe cel de la Radiant si sunt 100% multumita: acopera bine, nu se duce usor si e aproape invizibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

si mie imi apar pete rosii din senin citeodata si am ten mixt.dupa incercarea a zeci de fonduri de ten am ramas la dior.au si fond de ten cu pudra incorporata si e ok si aceea.

edit: eu zic sa testezi intii citeva tipuri si sa vezi cum sunt,banuiesc ca vei primi atitea sugestii cite fonduri de ten exista :) si nu are rost sa le cumperi pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karinabianca spune:

Buna,
eu momentan folosesc Helena Rubinstein - Color Clone si sunt foarte multumita...e drept ca nu am probleme mari cu tenul...il poti incerca si tu.
daca stii sa-ti alegi nuanta potrivita pielii tale, cum, unde si cat sa aplici cu siguranta fondul de ten nu arata ca o masca, ci din contra iti poate oferi un ten superb!
succes in gasirea fondului de ten potrivit tie!
karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu ma inteleg foarte bine cu fondul de ten "no tranfer" de la Pupa...dupa nastere am ramas cu cateva pete pe fatza si le acopera perfect.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Paste 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

glont10 uita la produsele de la clinique sunt foarte bune de o calitate foarte ridicata mai ales pt.persoanele care au piele sensibila.Eu de ex.am de la ei pt.ochii un contur si nu trebuie decit sa pun cit un puct mic de tot si acopera foarte bine .In plus au si multe altele produse bune ,creme, etc.....

Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute
Fabya


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Eu folosesc Normateint de la Vichy si chiar e foarte bun...este singurul fond de ten cu care pot sa ma dau pe toata fata,inainte ma dadeam numai in unele locuri cu probleme...asta chiar e bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Sa nu uitam ca produse cum ar fi Clinique, Chanel sunt recomandate tenului matur(peste 40 de ani).
Tot Vichy sau Avene ti-as recomanda si eu avand in vedere ca ai un ten sensibil,te iriti usor.Si poate ar fi de perfereat sa cauti un corector bun, cu care poti acoperi imperfectiunile iar cu aplicarea fondului de ten(neaparat sa contina factor de protectie solara) sa fii mai zgarcita...
eu momentan nu mai folosesc fond de ten,in casa nu am nevoie de nici un finisaj, insa folosesc un corector pentru eventualele pete, iritatii(am ten mixt/sensibil) si cearcane, cand ma apuca iesirile.atat.

27+
vacanta Brasil
foto burtik

Mergi la inceput