fond de ten

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns glont10 spune:

multumesc fetelor!
de cele de la avene si vichy am inteles si eu ca sunt bune.Nu am avut timp sa le purec sa vad, dar curand dau iama in vitrinele farmaciilor unde am vazut ca sunt.


Daca e nevoie de ajutor...e nevoie si gata!M-a procopsit natura cu un ten de milioane ...de lei cheltuiti!
Cel mai drag imi e cand imi gasesc aparent produsul perfect si..dupa o luna sau 2 zbang! se intoarce la 180 de grade si nu il mai suporta sau nu il mai baga in seama




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pet spune:

Si eu trebuie sa-mi cumpar un nou fond de ten si din cate am citit in ultimul timp, ma indrept cu pasi siguri(si nu prea) spre Vichy Normateint (din pacate cica firma testeaza foarte mult pe animale...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Eu am Clinique, dar e prima data cand aud ca ar fi recomandate tenului peste 40 de ani.Unde scrie asta?Chiar as fi curioasa.
Eu am un ten mixt spre gras ,de aceea am optat pt Clinique Stay True Makeup- Oil free formula.E adevarat ca nu are putere de acoperire 100% a petelor,dar momentan merg pe asta pana il termin.Urmatorul in plan e Color Clone- HR

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Si eu tot de la clinique pt ten mixt si sunt super multumita.Nu are nici o legatura cu varsta...ciudat sa aud asta!

Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Despre Chanel si Clinique stiu de la cosmeticiana, pentru ca acum vreo doi ani aveam numai cosmetice Chanel si ceva produse de ingrijire de la Clinique.
Si mi s-a recomandat calduros sa le schimb, caci sunt mult prea "dure" pentru un ten tanar de 26 de ani care are cu mult mai putine nevoi decat unul matur.Mi-au ramas inca ceva cosmetice de la Chanel , insa am renuntat la fondul te ten, si pudra de la ei.
Despre Chanel insa am citit sigur si in forumul unei reviste, nu mai retin exact, incerc sa "regasesc" pasajul...

27+
vacanta Brasil
foto burtik

Mergi la inceput