ananasul

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Eu l-am curatat, l-am si spalat si tot ma pisca limba daca depasesc o anumita cantitate.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DienutaS spune:

Si mie mi se intampla fenomenul de arsura pe limba, dar si in gat simt ceva. Parca as fi baut ceva rece si am racit putin in gat. Pana m-am lamurit ca de la ananas e vorba mi-a luat ceva timp, pentru ca asociam cu faptul ca il mancam rece de la frigider, si totusi ma miram ce patesc la limba, de o simt ca arsa.In final am tras si eu concluzia ca este de la ananas crud.
Nu patesc acelasi lucru de la compot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana1971 spune:

Da, si eu patesc la fel, dupa ananas proaspat. Si chiar ma intrebam daca doar mie mi se intampla, sau si altora. M-am linistit acum.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

foarte curios!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Patiti asa pentru ca nu este cum ar trebui de copt,atunci cand il consumati.
Ia incercati cu nul mai copt,sa vedeti daca se intampla la fel.

Eu am avut o experienta similara cu niste fructe de kiwi,care nu erau coapte,imi sfaraia limba de ziceai ca am bagat acid in gura......De cand il mananc mai copt,numi se mai intampla!

BRENDA
FOREVER YOUNG



Sa avem grija de viitorul copiilor nostri
COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

se pare ca nu esti singura care pateste asa ceva de la ananasul proaspat. si mie mi se intampla acelasi lucru dar doar daca mananc f.mult. si mananc pt. ca imi place tare mult



Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annnca spune:

Si eu patesc acelasi lucru.Si de la cel proaspat si de la compot.Mi se pare ca,la cel din compot am senzatia si mai puternica.
Patesc la fel cu kiwi,capsuni,zmeura,fragi - la astea stiu ca sunt alergica.


Poate sunt mai nou si la ananas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

La fel patesc si eu cu ananasul proaspat...dar am obsevat ca daca il bag putin la frigider dupa ce il tai este ok.

------------------------
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura;

Mergi la inceput