FIV...de toamna

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Monix, iti raspund aici vizavi de programarile la Ancar. Cand devii pacienta lui (asa cum vei fi tu dupa 30 iunie), iti da tel lui mobil si cand e o problema il suni si te cheama unde are program, chiar daca nu ai programare (in principiu la Spitalul Sf. Pantelimon). Deci trebuie sa ai rabdare pana la sfarsitul lunii, chiar daca e greu, sper sa merite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Ce-i Gabi?
Ai patit pe vre-un subiect ca tipa din Canada cere "a indraznit" sa fie impotriva plantelor?

[ Daca "umblati" pe alte subiecte...eu v-am zis ca-s rai vecinii] (hihihi...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Ileana,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Multam Karula, pentru program. tocmai iti spuneam in cadrul altui subiect ca s-ar putea sa ne vedem in septembrie la Ancar. nu neaparat pentru un FIV. pentru D-zeu mai stie.
daca ma primiti aici, promit sa scriu.

ale bune sa s-adune,
cele rele sa se spele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Eu te primesc daca-mi promiti ca te mai "iei" de Ileana din cand in cand
Mai mult, existand deja subiectul asta, ar fi bine ca cel informativ pt. monicas sa fie abandonat. Veniti AICI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Asadar, Monicas: FIV se cheama doar atunci cand dupa recoltare se produce fertilizarea in eprubeta si se obtin embrioni. Daca ai norocul sa-ti ramana embrioni pt. congelare, vei face doar embriotransfer (ET), asa cum voi face eu. Asta costa 1100 euro. Daca nu ai obtinut suficienti embrioni, se face din nou FIV (cu tot cu trat., recoltare, fertilizare). Al doilea fiv facut tot la Medsana are o reducere de vreo 300-400 euro, parca.
Daca n-am fost explicita, spune-mi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Cum sa nu te primim Monix,subiectul este deschis tututor, deci bine ai venit printre noi si sa speram ca in toamna sa ne intalnim pe alt forum, cel cu bebei, subscriu la ce a zis Raluca....daca te iei de Ileana din cand in cand, mai ales ca sunteti din acelasi oras nu?

Gabi stai "acasa" nu mai umbla prin vecini

Voi toate mergeti in toamna la Medsana numai eu singurica la Giulesti, nu-i frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Am incercat sa-i spun Dianei 1968 sa incerce si o inseminare inainte de adoptie...sa faca tot ce se poate si una din fete a fost deranjata pt ca cica eu ridic in slavi FIV-ul...macar de mi-ar da Ancar cota parte,nu?A fost deranjata ca am spus ,ca adoptia este mai comoda...si eu in continuare o vad comoda avand in vedere prin cate treci la un FIV.
Asa imi trebuie dacaa ma duc la alte subiecte!
Si nu am vrut decat sa fiu alaturi de Diana care era terminata!!!

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Hai si tu Pia, iti facem cinste, vezi bine ca ne "permitem", nu mai stin ce sa facem cu banii, ne "distram" facand fiv dupa fiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Si doar am mai patit si cu plantele odata la fel...pentru ca am indraznit sa zic ceva in legatura cu tratamentele Liviei date aceleasi pt toata lumea si doar una are ceva,alta altceva...
Eu una sunt decisa sa numai scriu de FIv decat aici.
Oare ce zic fetele ,ca pe noi ne dau banii afara din casa?...

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput